Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi az, ami miatt örültök,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az, ami miatt örültök, hogy melegnek születtetek, amiért hálásak vagytok, amiben egyébként nem lett volna részetek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 01:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
17%

Az #1 válaszoló szerintem is gáz. A hideg ráz ki az ilyen önsajnáltató, érzelmi zsarolós rinyától.


Igen, sok szempontból nehezebb nekünk, de egy heterónak is bőven lehet elég baja egy csomó minden miatt (alacsony, kövér, vékony, beteg, szegény, árva stb. stb. stb.).



Az 1-es típusú hozzáállás ("nincs a teremtésben vesztes, csak én") miatt utál minket sok heteró szerintem.

2021. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%

Na szerintem meg rohadtul igaza van a #1-es válaszolónak!

Hiába próbálja a mi szeretett kormánypárti médiánk azt hangoztatni, hogy "Jajj a mai világban már elnyomásban élnek a cisz hetero fehér férfiak!", de szerintem világos, mint a nap, hogy teljesen fordítva ülnek a lovon.

A fent említett társadalmi csoportot semmi téren nem éri hátrányos megkülönböztetés, míg a nőket, a színesbőrűeket, és az LMBTQ tagokat rendszeres gyakorisággal éri valamilyen atrocitás.

2021. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
14%
#12 felesleges idesorolni a nőket! A másik kettő igaz
2021. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
15%

#12


Természetesen senkit sem ér hátrány _azért_, mert hetero, de más okból egy csomó hátrány érhet egy heterót, ami engem nem. Lehet, hogy egy "privilegizált" "cisz" heterónak ezerszer nehezebb sors jutott, mint nekem, aki ugyan meleg vagyok, de egészséges, családban nőhettem föl, meg tudok élni a fizetésemből, nagyvárosban élek stb. stb. Millió hetero van, akinek sokkal nehezebb, ezért ez a rinya nekem visszás, és megértem, ha sokaknak az.


(12-es voltam)

2021. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
(Mármint 11-es, csak nem lehet kommentet javítani.) :(
2021. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%

1-es vagyok.

#4

Igen annak tudnám leginkább mondani magam.


#9#10

"annyi van, hogy este pl nekünk is vigyázni kell mert minket (mármint férfiakat) nem megerőszakolnak hanem megvernek vagy kirabolnak függetlenül attól, hogy meleg vagyok vagy hetero."

Kíváncsi vagyok hányszor vertek meg a utcán este csak azért mert fehér férfi vagy. Mert én 20 vagyok, de még sohasem próbált valaki megverni az utcán, és eléggé szociális életem van, és meg sem tudom számolni mennyiszer voltam magam este kint vagy esetleg másokkal és semmi az ég világon nem történt. És nem csak ez hanem a életem során nem találkoztam semmilyen fehér férfival akit meg vertek volna az utcán. Ezzel ellentétben már 2 történt velem olyan hogy egy csaj felhívott csak azért hogy menjek utána mert valamilyen férfi követi őt (a második esetben több férfi követte a csajt és utána kiabáltak), szóval nem tudsz meggyőzni arról hogy a férfiak és nők esti problémája akár kicsit is hasonló, mert nem azok! És szinte biztos hogy van legalább 1 olyan nő aki élete során meg volt erőszakolva és találkoztál vele, ez akár a anyud is lehet vagy a lánytesód, csak nem tudsz róla mert szégyenlik bevallani, és azt hiszik hogy ez a ő hibájuk.

"Amiket a sötétebb bőrű emberekről írtál abban van igazság, viszont én semmiképp sem tenném őket a nőkkel “egy szintre”. "

Mi a szar, ezelőtt a mondat előtt még akár tiszteltem is volna a véleményed, de most teljesen leírtad magad. Azt írod hogy számodra kevesebbet ér valaki csak azért mert olyan bőrrel született ami különbözik a tiédtől, akkor elmondok egy titkot nincs olyan hogy valaki 100% fehér ember összesen össze vagyunk keverve. Csak úgy adódott a sors hogy neked fehérebb a bőröd, de lehetetlen hogy valaki 100% fehér legyen. De ha lehetséges lenne akkor sem csinálna semmilyen különbséget egy fehér és egy sötétebb bőrű ember között, miért gondolod hogy egy sötétebb bőrű kevesebbet ér mint te? De komolyan ezt írd meg mert egyáltalán nem értem a mentalitásodat. Nekem az a véleményem hogy összesen ugyan azon a szinten vagyunk, nincs értelme rangsorba helyezni minket, ha lenne is akkor honnan tudod hogy te feljebb kerülnél bárkinél is? Biológiailag szerintem egy fekete férfi sokkal jobb fizikummal rendelkezhet mint egy fehér. Ha ilyen véleményeid vannak akkor már nem csodálkozom azon hogy attól félsz valaki majd megver az utcán.



#11

"Igen, sok szempontból nehezebb nekünk, de egy heterónak is bőven lehet elég baja egy csomó minden miatt (alacsony, kövér, vékony, beteg, szegény, árva stb. stb. stb.)."

Ezzel azt akarod mondani hogy csak hetero lehet "(alacsony, kövér, vékony, beteg, szegény, árva stb. stb. stb.)" Ezek a dolgok bárkire igazak lehetnek és még + olyan hátrányba is lehet hogy nőnek született ami eszméletlenül hülye indok arra hogy kevésbé tarts tiszteletben valakit.


"Az 1-es típusú hozzáállás ("nincs a teremtésben vesztes, csak én") miatt utál minket sok heteró szerintem."

Nem, azért utál sok hetero minket mert buzák vagyunk. És szerintem a heterok is képesek gondolkodásra így biztos van közöttük pár aki egyetért velem. És amúgy ha valaki utál minket, akkor abban sokkal több játszhat bele mint a gondolkodásmódja valakinek, én sem utállak csak azért mert más a véleményed, csak nem értek veled egyet mert azokat amiket írsz a alap emberi jogokkal megy szembe. És ha valaki utál csak azért mert más a véleményem akkor utalkozzon, utálkozással nem fogja elérni hogy változzon a véleményem csak tényekkel tudná változtatni, és mivel egyet sem tud felhozni ezért utalkozik. És amúgy nekem nincs megfelelési kényszerem ahogy neked, ha valamilyen heteronak problémája van velem ez a ő problémája nem az enyém.



Nem bírom ezeket a kommenteket komolyan mondom 😂😂😂


#14

„Millió hetero van, akinek sokkal nehezebb, ezért ez a rinya nekem visszás, és megértem, ha sokaknak az."

Lehet hogy van hetero aki hátrányosabb helyzetben van mint te, de ha egy meleg lenne ugyan abban a helyzetbe(mint az a hetero) akkor még nagyobb hátrányban lenne már alapból azért mert meleg. Nem azzal van a gond hogy egy heteronak annyira könnyű lenne a dolga, inkább azzal hogy sok melegnek nem az mert pl egy heterot nem fognak kidobni a munkájából csak azért mert rájönnek hogy egy nővel ismerkedik, vagy a családja sem fogja kidobni őt otthonról mert egy nőbe szerelmes, viszont ha egy meleg férfiről lenne szó aki férfival ismerkedik és azért dobják ki őt a munkahelyről vagy a szülei dobják ki a házból az nincs rendben. Ha egy meleg férfira ugyanúgy néznének mint egy heterora akkor nem lenne ez a véleményem, de sokszor csak azért hogy meleg valaki máshogyan néznek rá a emebrek.

2021. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%

#16


Ahhoz képest, hogy liberálisnak mondod magad, leírod, hogy "nem bírod" az ellenvéleményt tartalmazó kommenteket. Mondjuk ez engem már az 1-es után sem lep meg...


Én úgy gondolom, hogy egy embert ezer dolog miatt érhet hátrány az életben, ezek közül _egyetlen_ dolog az, hogy meleg (vagy színesbőrű). És van 999. Na most ebből a keverékből simán kijöhet, hogy egy hetero sokkal hátrányosabb helyzetben kénytelen élni, mint egy meleg. Nem _azért_, mert hetero, hanem a 999 másik dolog valamelyike miatt. Szóval általánosságban azt állítani, hogy egy fehér hetero férfi privilegizált helyzetben van, eszméletlen sületlenség. Vannak, akik igen, és vannak mások, akik meg nem.


Melegnek lenni hátrányosabb, mint heterónak, ebben nincs vita köztünk. De egy ember identitását messze nem csak a szexuális irányultsága határozza meg. Egy veleszületett izomsorvadással élő fehér hetero férfi helyzete biztosan sokkal nehezebb, mint egy makkegészséges, gazdag és toleráns családban fölnőtt melegé.


A toleranciának, liberalizmusnak mindenkire ki kell terjednie; minden embernek megvan a maga keresztje, senkinek se könnyű.

2021. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
16%
Na ide figyelj kicsi csillag! A #9 #10 vagyok. Értelmezd amit írtam. Pont, hogy azt mondom, hogy egy színes bőrűnek van nehezebb dolga és van több hátránya, mint egy nőnek. Csak ehhez képest sokszor minden a nők problémáival van tele, túlzottan is. Nem esik le? Olvasd el mégegyszer ha nem megy az értő olvasás. Az agyad nagyon nem akarja bevenni az ellenvéleményt, tipikus :D Brutális látni, mire képes bármilyen agymosás. Ugyanolyan vagy mint a narancs birkák, csak másik irányba :D Gondolom te is azok táborát erősíted, mint a sikertelen, megkeseredett feministák, akik saját kudarcaikat a férfiakra vagy a kapitalizmusra fogják (mostanság ez nagyon menő). Bottal nem nyúlnék az ilyen öngyűlöletben szenvedő srácokhoz. Gondolom valami belpesti hülyegyerek vagy, aki az életben nem járt se vidéken se valami rosszabb környéken és burokban él. Én Kelet-Magyarországról származom, ahol többször is akadt olyan, hogy személyesen nekem kellett szaladni, hogy ne legyen baj. Ex osztálytársaimmal is megtörtént ez. Nem mostanában, hanem amikor fiatalabbak voltunk, iskolások. A női ismerőseim megúszták beszólogatásokkal. Lehet, hogy ahol te élsz más az arány, de ilyen is létezik és nem csak olyan amit te tapasztalsz! Attól mert valaki meleg, nem kell ilyen öngyűlöletben szenvednie mint neked, büszke vagyok rá hogy én nem ilyen vagyok. Nyilván nem tudlak meggyőzni semmiről, az ilyen SJW embereket soha nem is lehet semmiről sem meggyőzni. "I'm offended, change your mind!" tipikus esete vagy, aki elvileg elfogadja ha valakinek más a véleménye, de aztán rátámad arra, aki nem azt gondolja mint ő, amit ráadásul még félre is értelmezel.
2021. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
15%

#18


Egyetértek veled abszolút. Az ilyenekkel vitatkozni pont ugyanaz az érzés, mint a széljobbos homofóbokkal: mintha falnak beszélnél. Nem akar szembesülni vele, hogy az önsajnáltatásból és rinyálásból még soha semmi jó nem sült ki, és nem ő az egyetlen a világon, akinek nehéz.


(11, 14, 17 voltam)

2021. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobb tőle az önismeretem, jobban önmagam vagyok és nem hatnak rám olyan erősek a társadalmi elvárások és sztereotípiák, mint egy átlag heteró férfira. Részben innen fakad, hogy nyitottabb vagyok új gondolatokra, kritikusabban gondolkodom és nem veszek mindent alapvetőnek. Azzal nőttem fel, hogy a homoszexualitás egy elítélendő dolog, de ez ütközött a saját tapasztalataimmal. Innentől kezdve már kritikusabban álltam hozzá rengeteg más társadalami berögződéshez és mindig próbáltam rájönni, hogy mik a dolgok okai a világban. Valamennyivel talán empatikusabb is vagyok ettől, mint heteróként lettem volna.
2021. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!