Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg (akár férfi, akár női)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg (akár férfi, akár női) párnak a gyereke is szükségszerűen meleg lesz, vagy van arra példa hogy a gyerek az otthon tapasztaltak ellenére hetero irányba mozdul el?

Figyelt kérdés

Azért merült fel a kérdés bennem mert ha alapvetésnek gondoljuk azt hogy a homoszexualitás nem választás kérdése hanem kvázi egy adottság, veleszületett orientáció, akkor ugye az otthon látottak és az otthon normális dolgok tapasztalatai évekkel megelőzik a gyerek fejlődésében azt a kort amikor a szexuális preferenciái kialakulnak. Magyarul létezik az, hogy az otthon látottak nincsenek hatással a gyerekre, a gyerek értékrendjére, a gyerek társadalmi rálátására, amikor tizenpár évesen oda jut hogy a szexuális orientációjáról saját maga dönt, vagy egyáltalán kialakul, hogy mi az az irány amit jónak gondol, magáénak érez?


Remélem érthető hogy mit szeretnék kérdezni.


2020. szept. 3. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a konkrét szexuális vonzódás adottság, az nem a szülőktől látott minta következménye. A melegek egymással való kommunikációja, a kapcsolat dinamikája viszont lehet, hogy a gyereknek ad majd egy sajátos, "furcsa" viselkedést az akár hetero kapcsolataiban.
2020. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

A szexuális orientáció NEM örökölt tulajdonság, hanem az ún. szexuális fejlődés során alakul ki. A "nem tehetek róla így születtem" szólamot azok hangoztatják akik még nem fogadták el teljesen saját magukat és mintegy kibúvónak használják.

A kérdésedre válaszolva: nem feltétlenül, de nagyobb rá az esély mivel ezt látja a szülői mintában. Ettől még van rá példa, hogy meleg/leszbikus pár gyereke teljesen hetero.

2020. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
A szülői minta nagyon fontos. Ha olyan közegben van a gyerek, ahol csak melegek vannak akkor ezt a normát fogja Ő is követni.
2020. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz semmilyen hatással a gyerek szexuális irányultságára hogy meleg vagy hetero pár neveli-e. Ha ez így lenne,akkor a hetero pároknak miért lesz meleg a gyereke?
2020. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Még beszélni alig tudtam, de babát kértem a nagy szüleimtől hogy hozzanak nekem, szegénykék dobtak egy hátast, de megkaptam.

A mai napig meg van 39 éves már.

És jó nagy darab férfi állat lett belőle, nem egy törékeny ne bánts virág.

2020. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton rengeteg szivarvanycsaladban nott mar fel gyermek, es ertelemszeruen nem lettek kozuluk tobben melegek, mint a hetero szuloknel.


Ha annyira a szuloi minta lenne erre befolyassal, akkor hetero csaladokban nemigen lenne szabadna lennie meleg gyereknek, vagy kisebb arannyal. Es mint tudjuk, nem ez a helyzet.


Szoval e logika menten a szexualis orientacio inkabb orokitett tulajdonsag, mint hogy valaki kek vagy barna szemu. Az allatvilagban is elofordul, ami szinten az oroklodes mellett erv, es nem a szocializaco vagy neveles mellett...

2020. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

"hetero pároknak miért lesz meleg a gyereke?"


A mai világban? Amikor minden filmben melegeket beraknak? Az óvodába már melegekről szoló mesék vannak? A mesékbe is két meleg királyfi házasodik össze? Csodálkozol, hogy több a meleg? Még az is meleg lesz aki alapból nem az, mert azt látja... Sok múlik a nevelésen és a környezeten.

2020. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Ja 5 vagyok

És meleg

2020. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

"Az allatvilagban is elofordul, ami szinten az oroklodes mellett erv, es nem a szocializaco vagy neveles mellett..."


Mindig jönnek az állatvilággal, de kutatást erre nem tudnak mutatni. Az állatok nem szerelemből csinálják és nem is egymás "párjai". Ott szaporodási ösztön van.

2020. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9


Jopar allatfajnal megallapitottak, kutatas alapjan. Ha annyira erdekel nezt utana es ne irj hulyesegeket.


Jezusom, az meg hogy osztonosen csinaljak e vagy nem, semmi koze a temahoz. Az osztonok talan nem oroklodnek? De.


Egyaltalan nincs tobb meleg, maximum a szabadsag miatt tobben fel merik vallalni.


Aki azt allitja, hogy az orientaciora befolyassal van a kornyezet, az akkor a sajat identitasaban sem biztos. E logika menten, akkor a heterobol is lehetne meleget nevelni. De ez nagyon nincs igy.

2020. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!