Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit jelent Queer? Vannak itt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Everlight kérdése:

Mit jelent Queer? Vannak itt olyanok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
2020. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom legtöbbször arra használják, aki nem cisznemű és nem is transznemű, hanem másnak definiálja magát.
2020. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%
Queer az mindenki, aki nem heteró és/vagy cisznemű
2021. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen van! :) üdv
2023. júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

A queer egy gyűjtő fogalom olyan emberekre, akik a szexualitásuk vagy a nemi identitásuk, nemük miatt eltérnek a megszokottól.

Úgy tudom, a queer szó már régóta létezik, azt jelentette, hogy furcsa, ezzel is utalva arra, hogy a queer emberek eltérnek a megszokottól, valaki számára furcsák (de jó esetben ezt büszkén vállalják/vállalhatják)

Vannak, akik az egyszerűség kedvéért használják ezt a jelzőt, ami szerintem érthető, mert ha elkezded azt mondani valakinek, hogy te aromantikus biszexuális nembináris személynek tartod magad, akkor csak pislogni fognak rád és nem leszel több attól, mivel ilyen szavakat használsz saját magad leírására. Ha azt mondod, queer vagy akkor az nem annyira pontos kifejezés, de érthető, hogy az illető nem (csak) az ellenkező neműekhez vonzódik, vagy nem olyan neműnek tartja magát, mint amivel született.

Valaki pedig azért használja a queer jelzőt, mivel nem is tudja pontosan, minek mondja magát.


Én queernek tartom magam, és szerintem egyszerűbb lenne, ha mindenki, aki egy kicsit is bizonytalan magával kapcsolatban ezt mondaná, mert így nem lenne annyira komplikált a dolog az LMBT mellett (leszbikus, meleg, biszex, transznemű azért eléggé ismert fogalmak, a többi dologról az emberek többsége talán nem is hallott sosem.)

2023. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!