Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit tegyek, ha melegként gúny...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha melegként gúny tárgyává válok folyamatosan?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem azon melegek közé tartozok, akikről azonnal lejön, hogy mi a helyzet. Ellenben azok közé tartozom, akik ha belecsöppenek, egy társaságba, s elengedem magam, akkor egy idő múlva feltűnnek dolgok másoknak. Többek között, hogy egyedülálló vagyok, nem nézem a nőket, nem beszélek a nőkről, s mivel nincs túl nagy önbecsülésem, így hiányzik belőlem az a "kandúr jellem" is.

Az emberek többsége elfogad, s a hétköznapi életben is elég jól tudok boldogulni. De egyszerűen felbosszant, hogy mindig belefutok olyan emberekbe, akik képtelenek túllépni azon, hogy meleg lehetek, vagy feltehetően meleg vagyok. Sajnos ez a munkahelyeimre is igaz. A többséggel nem volt semmi bajom, de mindig volt 1-2 ember, aki ezen pörgött.


Most találtam egy olyat, ahol elvagyok. Senki nem szól be, senki nem tesz megjegyzéseket. Ellenben van egy volt kolléga, aki néha visszajár.

Korábban is voltak "poénos" megjegyzései, de elengedtem a fülem mellett. Azonban most már úgy érzem egyre inkább átlépte azt a határt, ami számomra tolerálható. Néha visszajár, és folyamatosan kapom tőle a "poénos" megjegyzéseket a melegfelvonulással kapcsolatban, vagy a melegséggel kapcsolatban. És most már más előtt is mondja.

Ma volt az első olyan, ahogy azt hittem megfordulok, és pofán verem. Úgy gondolom, hogy erősebb vagyok nála mentálisan, fizikailag. Azonban azon gondolkodtam el, hogy amennyiben meglépem, hogy megvédem magam, akkor egyrészről elismerem, hogy tényleg meleg vagyok, másrészről pedig beismerem, hogy zavarnak az ilyen beszólások.


Ti mit tennétek?

Voltatok ilyen helyzetben?


32/F


2020. febr. 20. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Állon vágod ököllel.
2020. febr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztülmenned, nem bírom a tuskó embereket. Másrészt hidd el, ezer dolog van ami miatt 1-2 unintelligens embertársunk szívatja a többieket, engem pl a nevem miatt cikiztek mindig. Tudom, hogy klisésen hangzik de gondolj arra, hogy okos enged. Ne süllyedj le egy ilyen barom szintjére.
2020. febr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell lőnöd neki szint úgy valami poénosat, mert az ilyen abba szokta hagyni. Azért csinálja hogy ő egóját és a tekintélyét fényezze rajtad. Ha nem szólsz neki valami poénosat vissza, akkor beszélsz a palival.
2020. febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél férfi! Vágd pofán,ami nem elismerést jelent, ha közben azt mondod, “meleg a k... anyád!
2020. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vágd pofán, az inzultálással csak ellenséget szerzel és mások szemében sem leszel menő ha nem tudsz uralkodni az indulataidon. (főleg ha a célszemély egy nő)


Noha 32 évesen azért már tudnod kellene kezelned az ilyen helyzeteket, az a bajod, hogy valószínűleg még mindig nem fogadtad el magad igazán és az ebből adódó frusztráció hat ki rád amit a környezeted egy gyenge pontodnak érzékel, és vannak idióták akik azzal töltődnek hogy a másiknak beszólogatnak.

A legjobb amit tehetsz, (ahogy már fentebb is írták) poénkodj te is. Ha elő jön a téma próbáld meg nem kimutatni hogy ez számodra érzékeny, a legrosszabb ha elhallgatod ahogy tetted mert ezzel approbálod őt.

Ha beszól azonnal poénosan dobj vissza valamit. Puhatolózz, mindenkinek vannak érzékeny pontjai. Testsúlya, magassága, beszédkészsége, stílusa nem nehéz rést találni a pajzson. :)

Kezdeményezz te is poénokat ha valami kínosat mond, majd érzékelni fogja..


Fel kell mérni a helyzetet a poénok mögötti szándék sem ugyanaz, nézz mélyre, érzékeld mi van mögötte. Az is előfordulhat hogy a poénkodás mögött valójában segítőkészség áll, lehet csak azt szeretné ha beszélnél róla.

2020. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleg lenne annyit visszakerdezned legkozelebb, hogy: mivan bekapnad, hogy ennyire porogsz a teman?


Tobbet nem szolna. :DD

2020. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen csak megkérdezném tőle (félig mosolyogva, de picit csípősen), amikor elkezd csesztetni akár mások előtt is: "Mi van? Tetszem neked, hogy állandóan ezt a témát hozod fel? Nagyon rá vagy pörögve a meleg témára. Talán izgulsz rám? Akarsz tőlem valamit?" Ettől a kérdéstől a legtöbb hetero hirtelen nagyon zavarba tud jönni, nem tudnak rá jól reagálni. Lehet, hogy hirtelen zavarában elküld a francba, de utána hanyagolni fogja a témát, nem akar még egyszer beégni mások előtt. Vagy valami ilyesmit mondanék, ha a pride-dal "poénkodik", vagy szívat: "Ti is jöttök a pasiddal? Vagy már másik pasid van? Már nem azzal vagy, aki a múlt héten volt?" Addig fog csesztetni, gúnyolni téged, amíg fölényben érzi magát veled szemben. A gúny egyfajta dominanciaharc eszköze. Meg akarja mutatni, hogy ki az erősebb kakas a baromfiudvarban. Fel akar vágni a maga erőfölényével mások előtt, vagizni akar, hogy ő itt a császár. Amint nem hagyod magad elnyomni, kigúnyolni és beszólsz neki, észre fogja venni magát, hogy hol a helye a sorban. Ne hagy magad, hogy ő "uralkodjon" feletted, mert addig fogja csinálni, amíg nyeregben érzi magát. Tedd helyre szépen, hogy tudja hol a helye, nem szórakozhat csak úgy veled, nem gúnyolhat ki, nem szégyeníthet meg mások előtt (sem). Ne félj tőle, mert amíg azt érzi, hogy ő van fölényben, nem fogja abbahagyni. :)
2020. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem te vagy túlérzékeny ? Egyébként vannak ilyen provokatív emberek, nem kell reagálni rájuk.
2020. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hetessel teljesen egyetértek.

De az is lehet, hogy Ő (is) meleg (vagy bi), és így próbálkozik be nálad...

2020. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Danielguy ***** válasza:
100%

Egy idő után valóban zavaró lehet ez, de tettlegességig ne menj el.

Hívd őt félre, beszélj vele és mond azt, hogy figyi, ez már egy ideje nagyon zavar és sért, hagyd abba.

Ha komolya hangnemben beszélsz vele akkor megérti, az emberekkel nem nagyon beszélnek így, és ettől zavarba jönnek általában, eleve az őszinte beismeréstől is, hogy átlépett egy határt és ez téged zavar, és lépjen vissza 3-at.

Nálam ez sokszor bevált már. Legyél határozott, nyugodt és erélyes.

2020. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!