Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ti mit tapasztaltatok? Esetete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tapasztaltatok? Esetetekben mennyire igaz ez az arányszám? Mennyire tartjátok ideálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik órám szexuálpszochológia az egyetemen, és ott elhangzottak a következő mondatok: az ember azt hinné, hogy azok a párkapcsolatok működnek a legjobban, ahol a felek libidója megegyezik, és 50-50%-ban kezdeményeznek, de nem. Kutatások szerint azok a párkapcsolatok kiegyensúlyozottabbak, ahol a férfi egy picivel többet kívánja a szexet. Az ideális az, ha a nő 10 alkalomból 1-3 esetben kezdeményez.

Arra lennék kíváncsi, ti mit gondoltok erről? Mi lehet ennek az oka? (Van elképzelésem róla, de azêrt kíváncsi vagyok másokéra is). Egyetértetek-e vele? Van-e személyes tapasztalatotok erről? Ha mást gondoltok, akkor nektek mi az ideális?


(Saját tapasztalatom: én egész biztosan többször kívánom a szexet, mint a barátom, sokszor én kezdeményeztem - hasraütésre azt mondanám 10/6 alkalommal -, de ebből volt egy nagyon kellemetlen beszélgetésünk, ugyanis ő sosem utasított vissza, de éreztem, hogy valami nem az igazi. Akkor borult a bili, hogy nem sokkal, de azért kevesebbszer kívánja a szexet, csak nem akart megbántani. Nem volt veszekedés belőle, de utána valahogy elment a kedvem a kezdeményezéstől ês bizonyos értelemben véve a szextől is - attól, hogy kellessem magam vagy célozgassak a szexre, hogy simogassam, húzzam az agyát. Azóta a szex mennyidêge nem változott, de most már ő kezdeményez többször, sokkal inkább érzem, hogy kívánja a szexet - és engem. A minőség is javult.)



2019. febr. 15. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy nő kielégül, 2-3 nap múlva kívánja meg újra a szexet. Ha egy férfi kielégül reggel, aznap még 2-4 alkalommal lenne képes szexelni. Tehát a nő soha nem tud megelőzni a vágyaival! :)
2019. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyetértek, pusztán logikát követve, az a jó egy kapcsolatban, ha az egyik fél kicsit többet akar mindig. És talán jobb ha ezt a pasi akarja.

Leírom mi a logikám mögötte:


50-50. Az elején biztos tök jó, pont kielégítitek egymás igényét, de ha már voltál hosszabb párkapcsolatban, akkor tudod, hogy a felek egy idő után kezdik felvenni a másik stílusát, életvitelét. Ezáltal alkalmazkodnak és át is alakulnak. Ha nincs igény több szexre, akkor az valamennyire csökkenni fog. Mivel senki sem törekszik többre, külső hatásokra (munka, stressz, szülés) a szex száma csökken, erre a pár igénye is lejjebb fog menni, és egyiknek sem lesz érdeke, hogy javítson, mert egymáshoz szoknak.


nő jobban kívánja: itt is sokat olvasunk, hogy a nő frusztrált, hogy a pasi nem teszi rendesen oda magát és ez zavarja. Persze, hogy zavarja, mert a "természet" azt diktálja, hogy a hím tegye meg az első lépést, ő kezdjen el udvarolni, ő hódítson, akár pop-kultúrában, akár állatvilágban. Mi intelligens lények vagyunk, ezért a nő ezen az ösztönön átlép, viszont női mivolta miatt, ő jobban vágyik arra, hogy őt hódítsák meg, őt vegyék le a lábáról és ne neki kelljen gavallérnak és hódítónak lennie. Megteszi, mert kívánja, de sokkal hamarabb elfásul a hozzáállása és nagyon fogékony lesz egy külső behatásra (értsd: jön egy pasi aki a Holdat is lehozná miatta és ez számára baromi imponáló lesz, míg a férje arra vár otthon, hogy pitizzen a szexért)


férfi jobban kívánja: ez a természet normája (a legtöbb esetben). Lehet nem tökéletes a rendszer, de sok fontos előnye van. A férfit legegyszerűbben gyomrával és a farkával lehet irányítani. A férfi nagyon sok dolgot azért tesz meg, mert reménykedik egy kis szexben, vagy azért mert kanos, vagy azért, mert valami újat akar. Lehet szépíteni, de ha egy férfi azt akarja, hogy a párja este leszopja, akkor aznap nagyon ügyesen kiviszi a szemetet, elmosogat, becézgeti az asszonyt és ő lesz a mintaférj. És ez jót tesz a kapcsolatnak. A nő jobban érzi magát, a férfi többet tesz bele a kapcsolatba és cserébe kap szexet. Ha nem lenne magasabb szex igénye, akkor nem próbálná azt az extra lépést megtenni, nem udvarolna annyit, nem lepné meg feleségét virággal. Minden a szexről szól. Ezt fiatalon nehéz felfogni, de majd ha házasok lesztek, megértitek.

De a másik előnye, hogy a férfi extra megpróbálja jól csinálni a szexet, mert abban reménykedik, hogy ha jobb lesz a szex, akkor a nő is jobban fogja kívánni, ami persze azt jelenti, hogy utána mégjobban akarja a pasi és ez fel és felfele fog szárnyalni. Ha odateszi magát, tényleg minden nyelvtechnikát bevet, akkor a nőnek jó lesz, annyira jó, hogy másnap is folytatni akarja, boldog lesz, és a pasi is boldog lesz, mert örömöt okozott és több+jobb lett a szex.


Ez csak általánosság, vannak kivételek, de a világ tényleg ilyen módon működik.


Az én kapcsolatomban is nekem kell a lépéseket megtenni. És ezzel a párom is nagyon sokat fejlődött szex terén. Olyanokat csinálunk és próbálunk ki ami 10 évvel ezelőtt nagyon messze állt még tőlünk és mind a ketten élvezzük. Persze én mindig picivel többet akarok, de ez motivál arra, hogy valami újat vigyek be, hogy jobb és jobb legyen. De ha páromra bíznám, megállna a fejlődés. Ő mindig azt mondja, hogy pont jó így, de azért ő is élvezi az újdonságokat.

2019. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első: én pl naponta 2x is kívánom, szóval nem előznélek le téged, de nem is a 2-3 nap után megkívánós vagyok, durva általánosítás, amit írsz. A barátom igénye napi egy, 4-5 alkalommal sosem akarta.

Második válaszoló: legtöbb esetben egyetértek veled. De pl van az az eset nálunk, amikor az én vágyam csökkent annak következtében, hogy nem éreztem azt, hogy kívánna, de ez éppen jó mértékben történt, mert ahelyett, hogy az ő igényének kétszeresére vágynék, elég a napi egy. Az övé viszont megnőtt az én korábbi igényemre (2-3 egy nap), így gyakorlatilag ugyanannyi a szex, mint eddig (tehát kb 2 egy nap), de valahogy jobban esik.

2019. febr. 15. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

A nők inkább elvárják a kezdeményezést, és kevésbé jól kezelik a visszautasítást.

2019. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De pl van az az eset nálunk, amikor az én vágyam csökkent annak következtében, hogy nem éreztem azt, hogy kívánna, de ez éppen jó mértékben történt, mert ahelyett, hogy az ő igényének kétszeresére vágynék, elég a napi egy. Az övé viszont megnőtt az én korábbi igényemre (2-3 egy nap), így gyakorlatilag ugyanannyi a szex, mint eddig (tehát kb 2 egy nap), de valahogy jobban esik."


ez igaz, de csak rövid távon és ha jól emlékszem írtam is, hogy a lány odateszi magát és ő is Pusholja a pasit felfelé, szóval megy a fejlődés, de hosszú távon (amit gondolom az órán is gondoltak és nem a 2 éves kapcsolatokról volt szó), szóval hosszú távon egy nő hamarabb kiég mint egy férfi. Nem mondom, hogy egy férfi nem ég ki és nem hagyja abba a szeretkezést az asszonnyal, minden házasságban előfordulhat, de a nők hamarabb kiéghetnek ÉS egy nőnek ha lemegy a libidója, akkor van úgy, hogy hónapokig nem kívánja a szexet és köszöni szépen, jól van. Míg egy férfi általában nem bírja ki pár hétig legalább maszturbáció nélkül. (vagy ha már nincs szex asszonnyal, irány az örömlány)

Nekünk MUSZÁJ kielégülnünk, különben éjszakai magömlésünk lesz, szóval míg egy nő teljesen abba tudja hagyni a szexet, úgy egy pasi csak tudatosan, akarva tudja teljesen kizárni (sok tréning, önkontroll). Emiatt hosszútávon mi jobban erőltetjük, megdolgozunk érte.

Vagy a szülésnél. Lehet te kívánod a napi 3-at, de ha szülni fogsz, jön időszak, amikor nem lesz szex. És ha te voltál a mértékadó, akkor neked kell majd megint felcsigáznod a szexuális életeteket. Ami fárasztó. Alig alszol, rondának érzed magad, elhasználva, és még másszál a pasira is, hogy ő szexinek érezhesse magát.


Nekem ez a logikus következtetésem. És mint írtam, vannak kivételek, de szerintem ez általánosságban igaz

2019. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

annyit elfelejtettem írni, hogy azt mondod, nálatok most a napi kettő az átlag. Ez szép, és jajj de jó volt amikor nálunk is ez volt, egyetemista élet, sok szabadidő, egész nap pucéron a lakásban, csak szex és filmezés, mellé kis pizza...

De a rossz hír, hogy ez változni fog. Munkával, felnőtté válással együtt jár, hogy egyre kevesebb időd és energiád lesz a másikra.

Viszont emiatt nem a mennyiség, hanem a minőség lesz a fontos. A napi 2 helyett heti 2 lesz, viszont az gőzerővel, apait-anyait beleadva. Majd eljön egy időpont amikor előveszitek a naptárt és kerestek egy szabad estét (ha mákotok van jövő héten találtok is), amikor egész este romantikázhattok, vagy kerestek egy hétvégét (ha mákotok van a következő 4 hónapban), amikor elmehettek egy wellness mindent-bele hétvégére.

Persze csak akkor, ha aktív életet éltek. Ha lapos lesz, akkor minden este szabadok lesztek, de akkor már te sem fogod kívánni annyira és a férjed végkép nem.

2019. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ránk teljesen igaz. Általában a párom kezdeményez, viszont nem utasítom vissza. Ellenben azt a maradék pár alkalmat amikor én kezdeményezek és visszautasítja az rosszul esik. :/
2019. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Bunkónak hangozhat, lehet az is, de: nem magánéleti tanácsokat kértem. Nyilvan változik a mennyiség, de lehetséges, hogy ettől még én pl többször fogom kívanni, mont a párom.

Amúgy még jó, hogy egyetemen vagyok heti 3 napot reggeltől estig, egy napon csak délelőtt, aznap 11-ig dolgozom, plusz két napon 8 órázok, de persze lazulás, szex,pizza... Azért köszi 😊 Nem lehúzni akarlak vagy ilyesmi, csak nem erről szólt a kérdés elsősorban.

A többieknek köszönöm a választ!

2019. febr. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!