Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Férfiak miért tárgyiasítják a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak miért tárgyiasítják a nőket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tárgyiasítóm őket, viszont el tudok képzelni olyan szituációt szex közben amikor lehet izgató egy nő számára is, ha szavakkal "tárgyiasítva" van. Nem egyszer hallottam már, hogy tetszik egy nőnek, ha úgy beszélnek vele, mintha csak egy játékszer lenne ami az éppen aktuális élvezet kielégítésre szolgál. Szóval nyilván van aki a való életben is tárgyiasítja őket, de azzal szerintem semmi gond, ha valaki fantázia szinten teszi és ezzel kölcsönösen izgatják egymást. Szerintem, ha megkérdezel 10 nőt akkor abból kb 7 azt fogja mondani, hogy kipróbálna vagy szereti az olyan dolgokat az ágyban amivel sub helyzetbe kerülhet. Most nem olyanra kell gondolni ami már egyből BDSM kategória.
2022. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy tárgyiasítom a nőket, amitől teljesen felizgulnak és óriásit élveznek. Szerintem ez így elfogadható áldozat.
2022. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert a Várkonyi nem egy bankautómatát lát Lőciben?
2022. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mit értesz ez alatt?

Amúgy meg visszakérdeznék:)

2022. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

1) Nem minden férfi tárgyiasít. Sőt, a többség NEM

2) Ha csaj vagy, és az 1-es ponttól eltérő tapasztalataid vannak, akkor benned van a hiba

3) A nők ugyan annyira tárgyiasítanak érző lényeket, mint férfiak

4a) Legtöbb esetben pont a nők tárgyiasítják önmagukat mint eseti ingóságot

4b) sok nő viselkedése arra sodorja a világot hogy tárgyiasodjanak a nők (mint az emberi faj egyik neme). Gondolj bele: pushup csöcstok, körömlakk, rúzs, tanga bugyi



Ez az én véleményem.

33F

2022. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
A nők ezt megoldjàk maguk, nem kell hozzá segítség.
2022. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt több kutatás is bizonyítja. Még a 90es években volt egy pl, amiben férfi hallgatókkal nézettek reklámokat, és a kísérleti csoport reklámjában bikinis csajok tárgyiasítva sört reklámoztak, a kontroll csoport pedig nők nélküli sörreklámot nézett. Utána mindkét csoportnak interjút kellett készítenie egy vonzó hallgató lánnyal, aki egy laboratóriumi állásra jelentkezett, és bírálni. Akik a nőcis reklámot nézték sokkal alkalmatlanabbnak gondolták a lányt, nem kompetensnek a feladatra, butábbnak, de kedvesebbnek találták, jobban emlékeztek a megjelenésére, a ruháira, a fizikai adottságaira, az interjú alatt sokkal közelebb ültek hozzá, érintették meg, míg a kontrollcsoport, akik nem nőket tárgyiasító reklámot néztek, nem tettek ilyet, objektívebben bírálták el a jelentkezőt. Tehát a tárgyiasító magatartás igenis jelen van, a mindennapi környezetünkben sajnos nagyon is jelenlevő minták erősítik ezt a férfiak nagy részében, akkor is, ha ez tudatalatti történik, ez igenis valós jelenség.

Később EEG-vel is megismételtek egy hasonló kísérletet, amikor képeket mutattak a férfi résztvevőknek tárgyakról, emberekről, más férfiakról, nőkről, nőkről túlzott szexualizált, vagy tárgyiasított helyzetben. Az ágyban pedig nem az arc felismerését érintő, vagy emberi jegyeket felismerő rész mutatott növekedett aktivitást ezeknek a fényképeknél, hanem ami a tárgyakat detektálja (plusz nyilván a szexualitást érintő területek).

2022. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2022. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!