Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Társadalmi és etikai megközelí...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társadalmi és etikai megközelítésből mi a háttere annak, hogy elítélendő, ha egy testvérpár szexuális viszonyt folytat egymással?

Figyelt kérdés

Többféle fórumon láttam vitát erről a témáról, legfőképpen angol oldalakon és úgy gondoltam, h az anyanyelvemen beszélő és író emberek véleményeiről, meglátásairól is szívesen olvasnék.


Én magam úgy érzem, hogy ha két felnőtt, fizikailag és mentálisan egészséges ember között kialakul egyfajta kötődés, viszonzott vonzalom, akkor miért kellene elítélendően tekinteni rájuk, ha a saját szabad akaratuktól teszik.


Természetesen ennek a jelenségnek van egy rövidebb-hosszabb folyamata, hogy két testvér között a testvéri szeretetnél valami mélyebb, intimebb dolog formálódjon. Lehet gyerekkori ragaszkodás és összetartás, például a rossz szülők megléte miatt, vagy eleve mindig is adott volt közöttük egy elégséges őszinte bizalom, bármi, ami megfelelő táptalajt biztosíthat egy olyan szituációnak, amiből később kialakulhat egy nem éppen szokványos érintkezés.


Mielőtt azt mondaná bárki, h ez csak Borsodban, kisebbségi családban, a társadalom peremére szorult, esetenként szélsőséges, esetleg mentálisan nem egészséges, vagy rendkívül szegény emberek között fordul elő, nos egyáltalán nem igaz. Nyilvánvalóan nagyobb esély van rá, hogy közöttük gyakoribb lehet az effajta érintkezés, viszont tisztázni kell, hogy teljesen normális testvérpár közötti kontaktus is kiformálódhat.


Sokan fel szokták hozni, hogy a testvérek közötti szexuális tevékenység mennyire káros, hiszen abból genetikailag sérült gyerek születhet, ám érdemes megjegyezni, hogy e viszonyok elsődleges célja 100%-ban a kölcsönös örömszerzés, és nem a gyermeknemzés. Sőt, a gyermeknemzés teljességgel kizárható ezekben a kapcsolatokban, mint célkitűzés.


Ahhoz, h kialakuljon a testvérek közötti viszony, nagyon sok faktornak kell szinkronban lennie. Emiatt lényegében kevésbé lehet gyakori jelenség, de a nagy számok törvénye alapján én úgy gondolom, hogy sokkal több családban, sokkal több testvérpár között történik valamilyen szintű szexuális érintkezés, mint azt feltételeznénk.


Ez lehet gyerekkorban elkövetett kölcsönös kíváncsiskodás, leskelődés is, ami ennyiben ki is merül, vagy esetleg a nemi szervek egymásnak megmutatása, megtapogatása, vagy kialakulhat felnőttkorban például egy adott szituációsorozat következményeként is, amikor a felek úgymond nyitottak erre a kontaktusra.


Szeretném leszögezni, hogy mindenféle olyan tevékenységet elítélek, amelyeknek köze van a bántalmazáshoz, erőszakhoz, visszaélésekhez. Ezeknek semmi köze a kérdés megvitatásához. Kizárólag azokra az esetekre összpontosítok, amikor a testvérek kölcsönös beleegyezésüket adják a tevékenységeik végzéséhez, illetve mindent szabad akaratukból tesznek.


Nektek mi a véleményetek?



2022. szept. 7. 14:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
#20. ott a pont.
2023. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van húgom, és anyám is, de sosem tudnám elképzelni velük.

De ha másról van szó, akiket nem ismerek, akkor nem itélem el. Esetleg még örülnék ha beszálhatnék én is harmadiknak.


De azt elitélném ha egy közeli családtagom csinálna ilyet.

jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
45%
22: Ebből is látszik, hogy mennyire illogikátlan a dolog.
jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

23

Hát, én így érzem. És ezt írtam le.

jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
24: A válaszom nem ellened szólt.
jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Tudom
jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

11 vagyok. Privatok tömkelegét kapom.


Mint írtam "végelett" azaz már NEM dugom a hugom.


Tanuljátokmeg értelmezni szavakat!

márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
39%
Én nagyon kíváncsi voltam a húgomra. Mikor serdült gyakran meglestem. Érdekelt hogyan szörösödik a puncija, kerekedik a feneke, melle. Gyakran lesekedtem. De sohasem közeledtem volna hozzá szexuálisan. Vigyáztam hogy ő ne tudja meg mert szégyelltem. Szerintem gáz. Az is amit csináltam. Tesóval szex meg még betegebb dolog.
márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

27.


A 11-ben úgy fogalmazol: "szexelek". Jelen idő.

márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
71%

Nekem lánytesóm van, szóval szigorúan véve nem vagyok érintett a kérdésben, ellenben az egyik fiú unokatesóm felé kifejezetten erős szexuális vonzalmat éreztem kamaszkorunk óta. 2,5 év körkülönbség van köztünk, szóval egészen kicsi korunk óta jóban voltunk, volt közös téma, érdeklődési kör, sokat lógtunk együtt. Az első szexuális élményeinket is elmeséltük egymásnak. Már bőven felnőttként volt hogy meglátogattam egy hétvégére, együtt aludtunk, majd' megvadultam a ténytől, hogy ott fekszik tőlem fél méterre, de nem mertem semmi "félreérthetőt" csinálni.


Sokáig halogattam elárulni, mennyire vonzónak találom, egészen mostanáig, túl a negyvenen, mindketten szülők vagyunk, távol egymástól (ő Kanadában). És bakker, azt válaszolta, hogy ő ugyanígy volt velem és milyen kár hogy ezt nem tisztáztuk hamarabb.


Szóval, nekem az oldalirányú rokonok közötti testiség teljesen oké, mert ott van egy közös "cinkosság", megvan a bizalom, a szeretet - és ki másnak akarnék örömet okozni, mint annak, akit szeretek?

Fel/le viszont nem oké, azaz apa/anya - lánya/fia, attól engem is kiráz a hideg.

márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!