Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » BDSM témakörben szexuálpszicho...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

BDSM témakörben szexuálpszichológus, párterápia segíthet?

Figyelt kérdés

Szubmisszív vagyok, és sok fajta fétisem van. A feleségem, habár nem áll tőle teljesen távol a domináns szerep a szexben, azért inkább a "hagyományos" szexet kedveli és sokszor inkább elzárkózik az extrémebb dolgoktól.

Mivel alapból se szexelünk túl sokat, én inkább nem forszírozom a dolgot, hogy legalább az a pár alkalom 100%-ban jó legyen, ennek az eredménye, hogy szépen lassan ellaposodik a szexuális életünk.


2022. jan. 27. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Segíthet? Miben segíthet? Elnyomni a vágyaidat? Bizonyára.
2022. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, én is szubbmisszív vagyok, de nőként ezt sosem kellett hátránykénnt meggélnem. Sok pasi szereti.
2022. jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy segíthet. Inkább, mint a házasság megromlása.
2022. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Segíthet? Miben segíthet? Elnyomni a vágyaidat? Bizonyára."


Akár. Vagy a feleségem esetében felkelteni. Vagy valami közös kompromisszumot találni, ez lenne a legjobb. Gondolom egy terápia erre irányul elsősorban, legalábbis az én elképzelésem szerint.

2022. jan. 27. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem úgy működik, hogy majd kinevelitek dominának vagy téged nevelnek ki a szubmisszivitásból. Mások vagytok. Pont. Nem értem minek maradtatok együtt, ha ennyire nem tudjátok megadni egymásnak azt, amire vágytok. Ez idővel általában csak rosszabb szokott lenni.
2022. jan. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Könnyű ezt mondani, mindenhol ezt hallgatom, hogy ha 10.000 dologból egyetlen nem stimmel, valamiben nem illetek össze, legyen az a szex mennyisége, a bdsm, hogy engedi-e hogy a szájába élvezzen, de legyen akár a pénz, vagy a házimunka..... akkor hagyd el. Ne is próbáljatok dolgozni rajta, hanem hagyd el.


Pont ezért mennénk terápiára, hogy ne kelljen elhagynunk egymást. Mert szeretjük egymást és kész (ez annyira különös lenne egy házasság esetében?)...

2022. jan. 27. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

A 3. opcióban fog tudni segíteni: közös megoldást találni egymás elfogadására. Ehhez egy bizonyos fázisban majd közösen fogjátok felkeresni. Első fázisban elég ha te mész.

A mélyen kondicionálódott szexuális preferenciák NEM módosíthatók. Segíteni fog megérteni és elfogadni magad, megszüntetni az esetleges szorongásaidat, de megváltoztatni nem fogja tudni (el fogja mondani miért).

2022. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
#6: Nem. Nem elhagyni kell, hanem össze se kell könni. A legtöbb ember hoz egy nagyon erősen kompromisszumos döntést valamilyen okból, amit ki akar bírni. Egy ideig megy is. Aztán 5-10 év múlva jönnek az ilyen kérdések, mimt a tiéd. Nem. Nem kell összejönni és kész. De az emberek nagyon kis % a rendelkezik megfelelő önismerettel és belátási képességgel egy párkapcsolathoz...
2022. jan. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!