Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Tegyük fel, hogy valaki már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy valaki már pár hetes terhesen (nem tud róla) bevesz egy esemény utáni tablettát. Mi történik?

Figyelt kérdés

Ha valaki átlagos esetben veszi be, akkor általában az esemény utáni tablettának nincs mellékhatása. Viszont ha valaki már úgy veszi be, hogy terhes, akkor jelentkezhet valamilyen tünet, vagy ő is úgy vészeli át (mellékhatások nélkül), mint az a nő, aki nem volt terhes előtte?


Remélem érthető a kérdés.



2021. dec. 20. 16:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Nekem egyszer volt szükségem rá. Bementem a sürgősségire, a portás bácsinak elmondtam, hogy miért jöttem. Pár perc múlva kijött egy orvos, elordította magát az előtérben, hogy ki jött esemény utániért. Adott egy receptet, amin a gyógyszer neve és az aláírása rajta volt, és én töltöttem ki az adataimmal. ENnyi volt a nagy "vizsgálat".


Az eredeti kérdésre: Én úgy tudom, hogy meglévő terhességre nem hat, tehát nem "abortusztabletta". A megtermékenyülést akadályozza.

2021. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Olvassátok el mi van a betegtájékoztatón, meg hogy mi a hatóanyaga a nálunk kapható készítményeknek: progeszteron egy lórugásnyi adag. A beágyazódást követően azonnal megkezdődik a HCG termelés úgyhogy egy fél vödörnyi progeszteront bevehetsz nem fog elindulni a visszacsatolási folyamat, a petesejt elég szépen ellesz a nyálkahártyán. A szervezetet persze megterheli a többlet sárgatesthormon (úgyhogy nem javallt ész nélkül beszedni), de leválás (vetélés) önmagában ettől NEM fog bekövetkezni.

Ha nem hiszel nekem beszélgess kicsit erről a nőgyógyászoddal. Esemény utáninál két kockázat állhat fenn: nem hat (mert túl későn vetted be), meg szétbombázza egy időre a hormonrendszered + az egyéb eseteleges mellékhatások (szédülés és egyéb diszkonfort hatások).

2021. dec. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!