Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Tegyük fel, hogy valaki már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy valaki már pár hetes terhesen (nem tud róla) bevesz egy esemény utáni tablettát. Mi történik?

Figyelt kérdés

Ha valaki átlagos esetben veszi be, akkor általában az esemény utáni tablettának nincs mellékhatása. Viszont ha valaki már úgy veszi be, hogy terhes, akkor jelentkezhet valamilyen tünet, vagy ő is úgy vészeli át (mellékhatások nélkül), mint az a nő, aki nem volt terhes előtte?


Remélem érthető a kérdés.



2021. dec. 20. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eseményutáni nem “magzatelhajtó”. Nem fog simán hatni, nem történik semmi.

Maga a hatóanyag viszont okozhat kárt a baba fejlődésében.

2021. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, tudom, hogy nem "magzatelhajtó". Csak szimpla kérdés, hogy ilyenkor van-e tünet.
2021. dec. 20. 16:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mellékhatás mindig lehet, olvasd el a betegtájékoztatót, hosszan ecseteli ezeket
2021. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nincs mellékhatása??? Franckarikát nincs! Egy hormon atombomba, van akinél hónapokra széttrollkodja a ciklust (más meg szerencsés és egész jól kijön belőle). A kisebb rossz eleve alapján működik (még mindig jobb mint az abortusz).

Egyébként ahogy az #1-es írta, ha már a beágyazódás stabilan megtörtént akkor nem fog tőle a terhesség megszakadni (sem a magzat károsodni). Egyébként miért akarsz x hetes terhesen esemény utánit bevenni???

2021. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Ezt neked ki mondta, hogy nincs mellékhatása?:D hónapokra hazavágja a hormonrendszert. Ha valaki pár hetes terhes, simán elvetélhet miatta, mivel ilyenkor a legérzékenyebb a magzat. Ha valami nem stimmel, gyorsan elhal. Gondolj bele egy kis ütés a hasra vagy nehezet emel meg az anya és kész is baj. Akkor szerinted ha egy lórúgásnyi hormont visz magába, akkor nem lesz semmi baj?:D

De ha úgyse tudja hogy terhes, akkor azt se fogja tudni nagy eséllyel, ha elvetél. Lesz egy erősebb vérzés (ami lehet az eseményutáni miatt is) és kész.

2021. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne mellékhatás. Nekem egyszer volt rá szükségem, és nagyon szédültem tőle, konkrétan majdnem elestem az utcán sétálva, mert hirtelen azt sem tudtam mi merre van. Ijesztő volt. Plusz leírás a tabiról:

"Nem véletlenül vénykötelesek az ilyen típusú szerek, ugyanis a felírás előtt az orvosnak meg kell vizsgálnia a hozzá fordulót, hiszen a tabletta különböző veszélyeket rejthet magában. Például, ha fel nem fedezett terhesség esetén vesz be egy nő ilyen tablettát, elabortálhat, vagy fejlődési problémát okozhat a magzatnál."

De egyébként még a tabletta mellett is teherbe eshet valaki, van rá esély, ahogy a fogamzásgátló mellett is, időben alkalmazva 90%. Nem időben, azaz meglévő terhességnél nagyobb eséllyel megmarad a baba, csak még beteg is lehet szerencsétlen.

2021. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiába pontoztok le, akkor is veszélyes a magzatra egy ilyen tabi. Simán okozhat halált vagy maradandó károsodást. Ha tetszik nektek, ha nem. Utána lehet olvasni egészen nyugodtan. #5
2021. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
7-es szerintem azért pontoztak le, mert se a kis ütéstől, se a nagyobb emeléstől nem megy el egy egészséges terhesség. Pont úgy, ahogy egy esemény utánitól sem. Kicsi a valószínűsége legalábbis. Viszont vannak olyan hülyék, akik azt hiszik ezzel megoldhatják a nem kívánt terhességüket, úgyhogy jobb, ha nem is hallanak ilyen badarságot, amit írtál, mert képesek, és beveszik terhesen.
2021. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8: Jó akkor biztos amiket én láttam mind kamu volt vagy orvosi csoda nem? Ha te vagy az a férfi, aki provátban írt nekem, akkor te aztán biztos rohadt jól tudhatod ezeket. Talán szülész-nőgyógyász vagy? Ja nem..

Senkinek nem ajavsoltam a nem kívánt terhesség megoldását ezzel a módszerrel, mert ez nem abortusz tabletta. Ettől függetlenül tényeket írtam le a válaszomban. De ennyi erővel akkor a szexről se beszéljen senki mert a buta emberek szexelni fognak és csomó nem kívánt terhesség lesz. Miféle logika ez? Nem mondhatom el a tényeket, nehogy azt valaki rosszra használja fel, ezért inkább feltételezzük, hogy rosszra karja használni és hazudjunk? Jópofa vagy.

2021. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a privát pasi nem én voltam :D Hanem a 6-os válaszoló.

Nekem van két gyerekem, veszélyeztetett terhesség volt mindkettő, ezért elég jól tudom mit kell kerülni.

És igen, a logika működik, komoly statisztikákat hoztak le amiatt, hogy be akarták tiltani a tablettát. Pont azért, mert akkor sok hülye tini nekiáll védekezés nélkül kefélni, mert úgyis ott a tabi. Sajnos van ilyen hatása is. A te példád mondjuk nem jó, mert nem azért szexelnek az emberek, mert beszélünk róla, hanem mert hajtanak a hormonok :)

2021. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!