Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Létezik, hogy nem hívő/valláso...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik, hogy nem hívő/vallásos párok csak házasságban szexelnek először?

Figyelt kérdés

25 éves szűz nő vagyok és nem vagyok hívő, nem tudok azonosulni a vallásossággal. Azt viszont egy szép elképzelésnek tartom, hogy a házasságig ártatlanok maradnak a felek. Nekem az a tapasztalatom, hogy világi életet élő pároknál ez lehetetlen. :( nem vallanak olyan eszméket, amik miatt megérné nekik várni a szexuális vágyaikkal a házastársra, sőt nyilván olyan is van, akinek meg sem fordul a fejében a házasság, pláne nem mondjuk huszonévesen, amikor nincs is normális állása a férfinek, ami alapján ideálisnak látná a helyzetet a lánykéréshez (legalábbis több ismerősöm anyagiakra hivatkozva nem "tart még" az eljegyzésnél).


Egy szó mint száz, rengeteg forgatókönyv van, de abban valahol biztos vagyok, hogy vallás nélkül úgysem találnék senkit, aki a házasságig várna rám (ebben a korban eleve olyan férfit sem, aki esetleg szintén szűz).


Gondolom egyetértetek velem.


És nem, nem elvből vagyok még mindig szűz. Egyszerűen nem találtam meg azt a férfit, akivel lett volna bármiféle alapja egy kapcsolatnak (szexre kellettem volna, de ennél többet érek).



2021. jún. 3. 23:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Szép, szép csak teljesen elb@szhatja az egész életedet ha szűzen összeházasodsz valakivel. Ha csak házasság után fekszel le a pároddal elég nagy esélye van, hogy nem illetek össze szexuális igények terén és akkor vagy szépen egyből el is váltok, vagy tovább éltek egy ilyen konfliktust hurcolva egész életeteken át, frusztráltsággal telve, ami szinte biztos hogy megcsaláshoz vagy későbbi váláshoz vezet. Hát ennek tényleg rohadt sok értelme van. Annyira utálom ezeket az embereket, akik ezt támogatják meg hirdetik, mikor csak elb@sszák az emberek életét vele.
2021. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Az meg aztán főleg hihetetlen mikor cölibátusban élő papok, akiknek halvány fogalmuk nincs a párkapcsolatokról, arról beszélnek hogy milyen jó házasságig várni szexxel.
2021. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nem tudom pasiknál hogy van, de én ismerek olyan csajt aki ilyen közép iskolába tanult, hát bármelyik más iskolába is ő lenne kb a legnagyobb rbanc. Úgyhogy szerintem erre ne alapozz.
2021. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem erről szól a kérdés. De az biztos, hogy valahogy tényleg nagyon sok a vallási iskolákban az úgymond lazább erkölcsű ember. Nekem is ez a tapasztalatom

20F

2021. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
Létezhet nem vallásos is... de a te fő gondod nem ez, hanem egyszerűen nem találtál még olyan pasit akiben megbíznál és/vagy a szexualitással kapcsolatos erős komplexusaid, gátlásaid vannak. Bocs, de ha ezzel az elvvel mész neki az életnek akkor még 50 évesen is szűz maradsz.
2021. jún. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem akik manapság nem vallási okokból maradnak szűzek az esküvőig, azoknál valami nem stimmel, tehát nem találtak partnert, nem vonzóak más emberek számára. Magyarul ők azok, akiket a másik nem elutasít.


Nyilván a te eseted nem ilyen, de ha te egy olyan férfira vársz, hogy elvegyen feleségül, aki még sose volt nővel, az elég nagy valószínűséggel olyan pasi lesz, aki ugyan szexelt volna, de nem kellett senkinek. És még egy ilyen férfi is azt akarná, hogy amikor már jártok, legyen szex, legfeljebb belebegteti, hogy majd később feleségül vesz.


Amúgy szerintem nincs semmi baj azzal, hogy egy nő várni akar a házasságig a szexszel. Ha ez nem vallási fanatizmusból ered, hanem csak az igazira vár, az szerintem jobb. A vallásos indokot én se tudom hova tenni, de ha belső meggyőződése, hogy várni akar az igazira, az érthető.


Senkinek nem tartozol elszámolással a döntéseddel kapcsolatban.

2021. jún. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Katolikusok vagyunk. Én sajnos nem, de a feleségem szüzen jött a házasságba.

A trükk az volt, hogy nem "semmi - szex" lépésekben haladtunk, hanem lassan lett egyre nagyobb a szexuális mozgástér, a végső beteljesedést így a nászútra időzitettük.

Ő 21 volt én 29.

2021. jún. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Aonime ***** válasza:
76%
Ez annyira szar magyar gondolkodás, Jajj és ha nem lessz jó a Szex akkor meg lehet elvni, hat basszus miért ne lenne jó? Pont ez az hogy nincs viszonyítási alap, tehát az első pár alkalom után ami csak a szüzesség elvesztése miatta nem jó, utána már persze hogy lessz
2021. jún. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Barátnőm erősen vallásos és szerinte nincs olyan férfi, aki miatt megérné a házasság előtt elveszíteni. De mindegy mit gondol, mindegy mennyire féltene, én azt gondolom hogy enélkül nagyon nehéz a házasságig eljutni. Sokaknak az sem megy, hogy együttélés nélkül belevágjanak, ami szintén fontos dolog. Egy heti 40 órában dolgozó nőnek nem biztos hogy megfelel egy olyan férj, aki semmit sem segít otthon, de ez is csak lakva derül ki.


Barátnőm úgy véli a főpróbának nincs értelme, a házasság az a kötelék amiben mindent lehet. És igen, maximum elválnak az emberek, mert ez keresztényeknél sem tilos, sőt barátnőmet az sem zavarná, ha elvált férfit találnánk. Csak legyen hívő és tisztelje, h a házasságig nincs szex.

2021. jún. 4. 08:28
 10/30 anonim ***** válasza:
30%

Te csak beteg vagy, mint azok. Csak máshogy.


Nem tudsz, nem tudtál normális kapcsolatot kiépíteni, aztán megidelogizálod ilyen hlyeségekkel. Bizonyára gátlásosságtól kezdve ott van még sok minden, mint a búcsúban... szexuális problémák, szociofóbia, vagy egyéb kommunikációs és hasonló errorok. Egyre jobban zavar téged a dolog, de nem akarsz tudomást se venni arról, hogy ez gond, inkább megpróbálod megideologizálni magadnak, hogy ez okés. Ilyen embereknél is nagyon ott figyelnek mindenféle önigazolásokra való hajlandósságok, állandó kognitív disszonancia, mi körüllengi őket, önellentmondások hada.... amik gátjai is a problémák felismerésének, megoldásának, kezelésének.

2021. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!