Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kinek jön be egy ilyen történet?
Kardiológusként sokezer pácienssel kerültem kapcsolatba és vizsgáltam, gyógyítottam a szívüket, de a következő eset több szempontból példátlan, különleges és zavarba ejtő, ezért leírom.
Fiatal nő jelentkezett be a magánrendelésemre, az asszisztensem az időponthoz és a névhez azt a megjegyzést fűzte a naptáramba, hogy valószínűleg problémás páciens, mert alapos és figyelmes kivizsgálást, s mindenképpen szívultrahang-vizsgálatot kér, mert úgy érzi, a közegészségügyi kardiológia vizsgálat nem elég precíz. Semmi baj, ő fizet, ha mindenképpen szívultrahang kell neki, hát legyen.
Késő délutáni időpontra érkezett a valószínleg problémás nő, épp úgy alakult, hogy mindkét asszisztensem és a recepciós is hazament már, úgyhogy kivételesen egyedül fogadtam. Csinos, vonzó nő lépett a vizsgálószobába, elsőre megéreztem rajta valami furcsa izgatottságot, amit akkor még betudtam a szokásos fehér köpeny szindrómának. Leültettem a kényelmes fotelbe, gondoltam, a protokoll szerint előbb beszélgetéssel feltérképezem a pácienst.
Ð Üdvözlöm – nyújtottam kezet és bemutatkoztam – kérem, mesélje el, milyen probléma miatt fordult hozzám.
Ð Doktor úr, kénytelen voltam magánkardiológushoz fordulni, mert szerintem nem vizsgálnak ki megfelelően a kórházi kardiológián, ahová a háziorvosom beutalót írt.
Ð Hm, mire alapozza ezt az elmarasztaló véleményt?
Ð Arra, hogy hiába mondtam el, hogy rendszeresen, naponta sokszor kihagy a szívem, hogy gyakran érzek mellkasi szorítást és légszomjat, az egyszerű EKG-n és fonendoszkópos hallgatózáson kívül semmilyen további vizsgálatot nem akarnak elvégezni, mondván, szedjek nyugtatókat, semmi komoly baja a szívemnek.
Ð Értem. És ezek szerint ön ebben kételkedik. Örömmel megvizsgálom, remélhetőleg meg fogom erősíteni a kollégák kedvező diagnózisát.
Ð Kérem, doktor úr, azért fordultam önhöz, mert az a kérésem, hogy bármit is állapít meg, mindenképpen nézze meg a szívemet szívultrahang vizsgálattal és kommentálja a látottakat, engem csak ez nyugtatna meg.
Ð Szokatlan kérés, de miért ne nyugtatnék meg egy kedves, fiatal hölgyet!
Páciensem a beszélgetésünk során végig nagyon izgatottnak tűnt, arra gondoltam, talán nem is fehér köpeny szindróma, hanem jól fejlett hipochondria áll a háttérben, netán a hölgy neurotikus. Ekkor még halvány sejtelmem sem volt izgalma valódi okáról.
Ð Akkor kezdjük is el, kérem, hogy derékon felül vetkőzzék le és foglaljon helyet a vizsgálóasztalon.
Csinos páciensem gyors, kapkodó mozdulatokkal vetkőzött, s szinte rohant a megjelölt helyre, már ekkor feltűnt, hogy sűrűn veszi a levegőt, valamint az is, hogy a nyaki verőerének lüktetése magas szívfrekvenciára utal.
Nem szoktam női pácienseimre nőként tekinteni, ez alkalommal viszont érdekes módon feltűnt, hogy az ifjú hölgynek milyen szép, formás, korához képest enyhén megereszkedett mellei vannak, talán érzékelhetően szokatlan viselkedése miatt vettem észre a betegben a nőt.
Ð Szabad még egyszer a kedves nevét?
Ð Laura.
Ð Kedves Laura, először természetesen meghallgatom, utána pedig folytatjuk a szívultrahanggal.
Ð Rendben, nagyon hálás vagyok. – felelte furcsa páciensem mélyet sóhajtva.
Elővettem a fonendoszkópomat és megkezdtem az auszkultációt a szokott helyeken. Laurának még a helyzethez képest is magas volt a szívfrekvenciája, meg is számoltam, már a vizsgálat elején 120 körül volt, ami egyértelműen tachiakardiás szívre utaló jel. Ráadásul különös módon hallgatózás közben ez a szívfrekvencia folyamatosan emelkedett, Laura egyre gyorsabban vette a levegőt, s amikor megkértem, hogy kissé emelje meg a bal mellét, hogy a szívcsúcsán is meghallgassam a gyanúsan zörejes háromhegyű billentyűjét, Laura szíve már percenként 140-et vert.
Ð Laura, most ideges?
Ð Öö...nem idegesség, igazából csak izgulok kicsit – felelte elég zavarodottan.
Ð Az a helyzet, hogy az ön szíve rettenetesen gyorsan dobog, és kicsit aritmiás is, nem is értem a kollégákat, tényleg alaposabban ki kell vizsgálni.
Ð Ugye? – kérdezte Laura hálásan és egyre izgatottabban.
Tovább folytattam a vizsgálatot és egyre kétségtelenebbnek tűnt, hogy valamilyen billentyű-rendellenesség miatti tachikardiával és aritmiával állunk szemben, vagyis Laura vélhetően nem hipochonder, hanem a kardiológus kollégák átsiklottak egy teljesen egyértelműen diagnosztizálható problémán.
Ð Nos, Laura, kérem, feküdjön hanyatt kényelmesen, megvizsgálom szívultrahanggal is.
Ð Doktor úr!
Ð Igen?
Ð Megtenné, hogy egy pillanatra ráteszi a kezét a szívemre, úgy érzem, majd kiugrik?
Ez aztán rendhagyó kérés, rendhagyó vizsgálat, gondoltam, de végül is, mi baj lehet abból, ha vizsgálat közben a hölgy mellkasára teszem a kezemet. Rátettem a jobb kezemet a mellkasára, mire Laura azonnal a kezemre tette a kezét és nyomni, szorítani kezdte.
Ð Rosszul van? – kérdeztem növekvő zavarral.
Ð Nem, csak nagyon jól esik, megerősíti a keze a szívemet – felelte, s éreztem, hogy egyre vadabbul dobog az a kis női szív a tenyerem alatt, miközben azt is éreztem, hogy Laura testén finom remegések futnak végig.
Ð Akkor, ha megengedi, a szívultrahang vizsgálat...– szabadítottam ki a kezemet a nő keze alól már jócskán kizökkenve a rutinból.
Megfelelő mennyiségű gélt csöppentettem a mellkasára, majd elővettem a vizsgálófejet és a monitort beállítottam, hogy jól lássam a képet. Egészen meglepő, mi több, megdöbbentő volt megpillantani a monitoron Laura szinte kétségbeesetten vergődő, hánykolódó szívét, a szívbillentyűi úgy csapkodtak, minta vihar szaggatta volna őket, a bal kamra őrült tempóban lüktetett.
Ð Biztosan semmi baj, nem érez most szorítást? – kérdeztem aggódva, de akkor már kezdett derengeni, hogy itt valami egészen másról van szó.
Ð Nem, most nem szorít a szívem, doktor úr, csak lenne még két kérésem, ha szabad. – válaszolta praxisom legkülönlegesebb páciense a 170-es szívfrekvenciától elfúló hangon.
Ð Igen, parancsoljon.
Ð Ha megtenné, hogy úgy fordítja a monitort, hogy én is lássam a szívemet, meg elmondaná, hogy mi micsoda itt a mellkasomban, illetve közben lenne talán lehetőség rá, hogy hallhassam a szívdobogásomat. – mondta elpárásodott tekintettel, egyre észrevehetőbb vonaglások kíséretében.
Ð Őő...hát...nem is tudom, ez kissé szokatlan nekem, de parancsoljon – feleltem teljesen elvesztve a kontrollt, mert hirtelen tudatosodott bennem, hogy egy szexuális izgalma tetőfoka felé tartó nő fekszik a vizsgálón, s én egy szexuális izgalomtól vadul lüktető szívet látok a monitoron.
A fonendoszkópomat beillesztettem a füleibe, hallgatóját a két melle közé tettem, azonnal megfogta és ő tartotta, a monitort pedig úgy állítottam, hogy lássa a képét.
Ð Laura, be kell vallanom, eléggé zavarban vagyok.
Ð Én is, doktor úr, de mondja, mit látunk!
Ð Ez itt a szíve bal kamrája, az ott, látja, a szívfala, látja, hogyan lüktet, pulzál. Most megmutatom egyenként a szívbillentyűit. Most forduljon a bal oldalára, csak úgy fogjuk látni. Itt a jobb kamra, ez pedig a pitvar. Olyan gyorsan ver a szíve, már legalább 180-at percenként, hogy a billentyűi csak úgy csapkodnak, látja?
Ekkor történt a váratlan fordulat. Laura felkiálltott:
Ð Doktor úr, azonnal szorítsa a kezét a szívemre!
Döbbenetemben csak tettem, amit mond, aztán azt láttam, hogy a páciensem teste megfeszül egyszer, még egyszer, még sokszor, sikolyok és kiálltások törnek fel belőle, kezével a szívét szorító kezemet szorítja iszonyú, nőtől meglepő erővel és egész lénye felolvad egy elképzelhetetlenül hosszú és általam soha nem tapasztalt mélységűnek és magasságúnak tűnő, eszeveszett orgazmusban.
Utána percekig lélegzet után kapkodva, magán kívüli gyönyörben feküdt, el nem eresztve a mellkasáról a kezemet. Én pedig úgy ültem ott megdöbbenve, megzavarodva, teljes merevedéssel, mint egy igazi hülye farok.
Miután lassulni kezdett a szívverése és összeszedte magát, egy aranyos csókot adott a számra és azt mondta:
Ð Köszönöm neked. Megmentetted a házasságomat. Amióta az eszemet tudom, szexuálisan izgalmas számomra a szív, különösen, ha az én szívemmel foglalkoznak. Már szabályosan gyötört az utóbbi időben ez a különös vágyakozás, de a férjemmel annyira nem jutottunk, hogy számomra kielégítő lett volna. Már frusztrált, hogy nem élhetem ki valahogy ezt a szenvedélyt, kétségbeesésemben és őrült vágyakozásomban jelentkeztem be hozzád vizsgálatra. És életemben először megtörtént, megajándékoztál engem ezzel az élménnyel, úgyhogy most haza tudok menni a férjemhez és tovább tudom szeretni őt.
Nem fogadtam el tőle a vizsgálati díjat, s azzal engedtem el, hogy megadtam neki a személyes mobilszámomat, majd kézfogás közben így szóltam:
Ð Laura, köszönöm a bizalmat. Ha újra előfordulnak szívpanaszai, a mostanihoz hasonló, csak talán még alaposabb szívvizsgálattal várom.
Elég gagyi és életszerűtlen...
Ettől még a klimaxos nők is lemondóan sóhajtanának
Nincs ugyan tolongó érdeklődés, de azért megosztok egy másikat, kicsit másmilyet.
November vége volt, a köd borította város utcáin koszos latyakban gázoltak autók és emberek. Klári is ott gázolt velük, a sok ismeretlen között, magányosan az üres lakás felé, s azon gondolkodott, vajon mennyit bír ki az emberi szív, s hogy az ő szíve kibírja-e vajon ezt az újabb csalódást.
Mert úgy érezte, negyven éves korára megrepedt és összetört a szíve. Nem csak képletesen, hanem szó szerint is: miközben felfelé caplatott a meredek budai utcán, a mellkasa szorított és érezte, hogy a szíve gyorsan és szabálytalanul dobog, szinte vergődik és csapkod a helyén. Megállt, mély levegőt vett, tenyerét a bal melle fölé tette, érezte a mellkasán a szív kizökkent lüktetését.
Pedig mindig izgalmas és szép nőnek tartották. Mégis, minden kapcsolata ürességbe és szenvedésbe torkollt. Most, a legutóbbi három év után egy hátrahagyott e-mail-el és kiürült lakással, ha nem is váratlanul, de fajóan hirtelen, esélyt sem hagyva a folytatásra. Negyven év, gyerek, család sehol, öt vagy hat szép reményű szerelem, felszárnyaló és lezuhanó kapcsolatok, kihagyó, gyengülő, összetört, vadul zakatoló szív. Ennyije van, ennyije maradt, gondolta. Persze, meg a karrier és az önálló egzisztencia, aminek abban a pillanatban, szívére szorított tenyérrel semmi értékét, hasznát nem érzékelte.
Nem szeretett ilyen latyakos, csúszós, novemberi időben vezetni, de a meredek utcán kínlódva, dobogó szíve miatt meg-megállva arra gondolt, bárcsak kocsival indult volna el ma reggel. S közben egyre nőt a szíve miatti szorongása, mert sem a mellkasi szorítás, sem a szabálytalanul gyors dobogás nem enyhült. A fal, amit maga előtt látott, magas volt és teljes szélességében elzárta előtte az utat: a szíve ma este talán felmondja a szolgálatot. Klára szorongása jeges félelemmé nőt, s miközben sűrűn szedve a levegőt a jól ismert társasház felé vánszorgott, tenyerét továbbra is szívére szorítva tartotta, mert úgy érezte, kiszakadna máskülönben az lüktető, elkínzott szerv a mellkasából.
Nagy nehezen felért az emelkedőn, már csak ötven lépés választotta el a háztól. Hiába volt az utolsó szakasz vízszintes, rogyadoztak a lábai, izzadt, s bal melle alatt mintha pengeélesre fent kést szúrtak volna a szívébe, úgy belehasított, miközben semmit sem engedett a szorítás. Már csak az lebegett a szeme előtt, hogy fel kell jutnia a harmadikra, gyalog fel kell jutnia a három emeletnyi beláthatatlan magasságba, s ez teljesen elképzelhetetlennek tűnt számára. Elért a kapuig, megpróbálta beütni nyitókódot, de elmosódtak a számok, s hullámozni kezdett körülötte a tér, harmadikra azért csak sikerült bejutnia.
A lépcsők megnőttek, mozogtak és hullámoztak, alig volt képes egyik lépcsőfokról a másikra odatalálni a tűsarkú csizmás lábaival, a korlátba kapaszkodva igyekezett haladni, húzni magát felfelé, hazafelé, az élete kiüresedéséről árulkodó lakása felé, de a szívét erős polipkarok szorították, a bal melle alatt valaki gonosz játékossággal forgatott egy pengét, hátára nedvesen tapadt a blúza, mintha bőrig ázott volna, nehezen kapott levegőt, az egész teste szabálytalanul és sebesen lüktetett sebesült szíve dobogásától. Felvonszolta magát a második emeleti lépcsőfordulóig, még látta az alatta lakó szomszéd macskájának szemvillanását, még látta a télire lépcsőházba vitt leander dézsáján a hajszálrepedéseket, amikor kicsúszott alóla a lába vagy a talaj és a lépcsőház pepita-mintás kőlapjaira roskadt.
Forró, erős és simogató energiáról álmodott. A forró és erős, mégis gyöngéd simogatás körülvette a szívét, óvatosan lefejtegette, levarázsolta róla a görcsösen szorító polipkarokat, finoman kihúzta a belőle a pengeéles kést, az aritmiásan gyors lüktetés kisimult valamelyest. Az energia simogatóan behatolt álmában a mellkasába és gyógyítani, nyugtatni kezdte a szívét, szétáradt összeszűkült koszorúereiben, elgyengült, küzdő szívizmában az a különös, mélybaran és lila forróság, túlcsordult a szívén és egész testében, lelkében, lényében tovább terjedt, egész lényét meghódította ez az új, sosem tapasztalt, forró és erős energia, majd váratlanul az ölében, a combjai között koncentrálódott, beköltözött a simogató forróság a combjai közé, felforrósította a novemberi hidegben, a csalódásban és az élete kiüresedésében végleg kihűlni hitt punciját.
Ekkor felébredt, illetve magához tért és kinyitotta a szemét. Meghatározhatatlan korú, rövid hajú férfit pillantott meg maga fölött. Barna szeme szinte izzott a forróságtól, Klári egy pillanatra elmerült az ismeretlen férfi tekintetében, alámerült az izzásában, mert érezte, hogy az erős és simogató energia a férfiból ered. Aztán észlelni kezdte önmagát és a világot. Látta, hogy egy idegen lakás kanapéján fekszik kabát nélkül, blúza felső gombjai kigombolva, a férfi a kanapé mellett térdel fölé hajolva, bal tenyere az ő mellkasán, a szíve felett, finom, körkörös mozdulatokkal masszírozza, jobb kezében teli pohár, valószínűleg vízzel teli, gondolta, a férfi pedig őt nézi azzal a forró tekintetével, figyelmesen és rendíthetetlenül. Teljesen abszurd, gondolta Klári, miközben úgy érezte, még soha semmi nem volt olyan jó, mint az idegen masszírozó tenyere a szívén. Miközben érezte a legabszurdabbat is: forrósodó és nedvesedő ölét az ismeretlen kanapéján heverve egy valószínűleg kritikus szívrendellenesség közepette vagy után. Azt is pontosan érzékelte, hogy a barna szemű, rövid hajú férfi nem követett el semmiféle tapintatlanságot, nem nyúlt a combja közé, csupán a szívét masszírozza.
- Jobban van? – kérdezte mély tónusú hangján a férfi.
- Sokkal jobban – válaszolta Klári.
A forró energiát sugárzó kéz eltűnt a szívéről, a férfi felállt, kissé tanácstalanul és zavarodottan nézett Klárira. Olyan természetes és intenzív érzés szakadt meg azzal, hogy a férfi simogató tenyere nem érintette a mellkasát, hogy Klári úgy érezte, azonnal visszatérnek a szorító polipkarok, a pengeéles kés, a szabálytalan, vad lüktetés, s egészen a tudata legmélyén azt is tudta, hogy mindjárt vége lesz a forró nedvességnek az ölében. Ezért gondolkodás nélkül, ösztönösen a férfi karja után nyúlt és így szólt:
- Kérem, még ne hagyja abba – s a férfi kezét becsúsztatta blúza kigombolt gombjai közé.
Az idegen újra egészen közel került, Klári érezte a leheletét, látta, hogy meglepődött ugyan, de hozzá hasonlóan ösztönszerűen folytatja a simogatást....
Folytatása következik, ha valakit érdekel...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!