Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Igaz, hogy a nőkből férfiak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a nőkből férfiak lettek, a férfiakból pedig gyerekek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 20:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
45 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Sok esetben elmondható de nem 100%-ig igaz a társadalomra.
2020. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért lettek volna a férfiakból gyerekek?
2020. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Sokból az lett bár egészen pontosan nem férfiból lett gyerek hanem hímneműből nem lett férfi hanem gyerek maradt.
2020. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyenjogúságért küzdenek a nők, de aszfaltozni, földet lapátolni, kőműveskedni egyiksem megy el. 😄
2020. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Valami konkrétumot is tudtok mondani, vagy csak a levegőbe beszélés megy nektek?:D
2020. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Manapság egy kapcsolatban sok esetben a nőknek adatott meg a domináns szerep. A férfiak meg inkább nem alakítanak ki kapcsolatot ezekkel a nőkkel, mert nem kell nekik a házidomina, így maradnak úgymond kamasz gyerek szerepben.

Az eredmény az, hogy senki nem elégedett. Akik ezeknek a nőknek a dominanciáját végül elfogadják, azok a nőnek nem fognak kelleni hosszú távon.

Azok pedig akik nem kérnek a dominanciából, csak használni fogják őket.

2020. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen konkrétumot tudsz elképzelni egy anonim oldalon?
2020. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

6-os, van abban valami, amit mondasz. Bár ezt a "nőknek adatott a domináns szerep" dolgot nem teljesen értem, szerintem nem az igazi a megfogalmazás. Kifejtenéd? Szerintem itt van a dolog kulcsa, hogy miért alakul így - ha így alakul. De amit utána írtál, az igaz.


Én inkább azt mondanám, hogy a nőkre dupla teher hárul: a férfi szerepekre is nemcsak lehetőségük van, de fel is kell sokszor venniük (oké, maradhatnak csak a klasszikus nőinél, de az nem mindenkinek elég - nekem sem - és kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek vele). Emiatt több területen kell teljesíteniük, nagy a nyomás és ha nem találnak ehhez méltó társat, akkor érezhetik azt, hogy dominánsnak kell lenniük a "gyerek" pasi mellett, ha a férfi nem tud ebben partner lenni, megosztani a terheket. És akkor a nő kimerül, hisztis sárkány lesz, a pasi meg makacs gyerek, akit nem hagynak játszani. Mert a nőre hárul két szerep felelőssége, nehézsége is. Szóval inkább így fogalmaznám meg, amit te dominanciának írtál. És nem hiába vágyik sok nő a tévhitekkel ellentétben erős férfira. Nem csak támasz akar lenni, neki is kell a támasz. Nem más mögött akar lenni, hanem egymást segítve kiteljesedni. És ehhez sajnos nem minden férfi érett meg, vagy akarja vállalni. Nőként mondom, ijesztő tényleg szembenézni ezekkel a változásokkal, nehéz megtalálni a helyem a szerepekben, nem csoda hogy mindkét nemnek válság ez. Meg kell tanulnunk az új körülmények között is jó társaknak lenni. Nem magától értetődő.


Egyik "megoldás" ugye a fentiekre a papucs férj, de szerintem a feleségnek se jó. Mert valójában nem igazi támasz, csak "engedelmes gyerek", de a legférfiasabb legfontosabb tulajdonsága hiányzik: a biztonság nyújtása, határozottság, felelősségvállalás stb. És akkor ha a nő azt érzi, mindezt neki kell egyedül csinálnia, akkor bekeményedik és férfias lesz, ami neki is rossz, de nem mer, nem tud kilépni a szerepből, mert csak egy igazi férfi mellett tudná jól megélni a női oldalát. És ettől meg - ahogy írtad - menekülnek a nem papucs férfiak.


Szóval szerintem a feloldás a felelősségteljes, talpraesett, határozott, nők terheit megértő és partnerként viselkedő férfiak nevelése. Akik értik ezt, és tudják, hogy el kell szakadni a régi sztereotípiáktól, és bizony a mosogatás is tud férfi-női munka lenni a mai világban. És akkor a nő ha ilyen társra talál, talán nem kényszerül férfi szerepbe, nem keményedik dominánssá, mert segítséget kap a társától. És jobban bírja a választott szerepeit menedzselni, nem egyedül kell mindent. Lényegében rugalmasság kell: a nők is átvállalták a klasszikus férfi szerepet a karrierrel, a férfiak is vállaljanak részt a családban, a kalsszikus női területeken. Kiegyensúlyozottabb, jobb és praktikusabb is így egy család, hiszen ha mindenki "többfunkciós", akkor jobban átvészelik ha átmenetileg az egyik fél betegség, munkanélküliség stb miatt kiesik.

2020. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Inkább úgy mondanám, hogy a nőkből gyerekek lettek, akik férfiak akarnak lenni.
2020. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
#6: nekem ezért nem kell nő, elvagyok, mint a befőtt egyedül. Főzök, mosok, takarítok, vásárolok, mindent elintézek egyedül. A legtöbb nő buta, vagy ha nem, hisztizik minden xaron, irányítás mániás, kötözködik. Minek nekem egy ilyen domináns, maszkulin energiájú házi sárkány? Nagyon kevés az intelligens, érzelmileg fejlett nő, aki nem akar bármi áron megváltoztatni, megmondani, mikor, hogy mit, miért és kivel csináljak. Kevés a gyengéd, kifinomult, érzékeny nő. 32F
2020. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!