Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Lányok tényleg olyan rossz,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok tényleg olyan rossz, és fájdalmas dolog a menstruáció mint ahogy sok nő előadja?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 14:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek faj mindene is és minden baja van olyankor , nekem szerencsére nem vészes de néha nekem is gorcsol
2020. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Én egy időben abbahagytam a fogamzásgátlót, mert már régóta szedtem, meg nem is volt kapcsolatom, tervben se volt, úgyh gondoltam tartok egy kis szünetet. Na abban az egy hónapban olyan fájdalmaim voltak amikor megjött, hogy az ájulás kerülgetett, egyik reggel anyám kapart fel a wcről, nem tudtam felállni, annyira fájt. Hánytam a fájdalomtól. Nem, nem vagyok kényes, szültem egy gyereket, úgyhogy tudom mi az a fájdalom, de meg merem kockáztatni, hogy az akkor rosszab volt, mint a szülés. És nem azért, mert a szülés egyszerű volt, még mielőtt valaki kitalálná. Azért is kezdtem el egyébként 16 évesen fogamzásgátlót szedni, mert olyan szinten görcsöltem minden hónapban, hogy alig bírtam közlekedni egy hétig olyankor. De a gyógyszer mellett minimális. De mindenkinek más természetesen.
2020. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Ez változó. Fájdalomtűrőképességtől is függ és attól ki milyen típus. Van olyan akinek semmi tünete nincs de olyan is aki megszenvedi a menstruációt, nem tud elmenni dolgozni vagy suliba olyan fájdalmai vannak.

Én sosem szenvedtem meg a menstruációt nekem a tüneteim a láb fájás, hasi görcs, hasmenés. De akad olyan hónap amikor hányok és szédülök.

2020. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, van akinek 2-3 nap erősebb vérzés, enyhe diszkomfort érzés, másnak meg olyan erős görcsök, hogy kiegyenesedni alig tud. Sok nő nem is elsősorban a fogamzásgátlás, hanem a ciklus "megrendszabályozása" miatt kezd tabit szedni (enyhíti a tüneteket).
2020. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#9 ha az ember együtt van olyankor vele akkor pontosan látszik, hogy mennyire durva. Nem mindenkinek az, de van akinek nagyon. Én sem voltam hiper nagy számú nővel, de ez világos. És annyiból többet is tud erről egy férfi mert több nőt látott rendszeresen ilyen helyzetben, mint egy másik nő. Akik közül akinek nem nagyon fáj azt hiheti, hogy másnak is hasonló.
2020. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Vannak jobb és rosszabb hónapok fájdalom szempontjából. Olyan nagyon ritkán van nálam, hogy nem kell fájdalomcsillapító. Amíg tini voltam, a szüleim nem nagyon engedték hogy fájdalomcsillapítókat vegyek be, így akkor borzasztó volt sokszor egész nap görcsben lenni. Most már kiismertem azért a testem és ha érzem h rosszul leszek, akkor megelőzöm egy Advillal. Ez sem mulasztja el teljesen, tompa fájdalmat így is érzek azért.

Egyébként ezt a fájdalmat úgy képzeld el, mintha valami 3 kilós szikla lenne a gyomrodban és húzná lefelé a méhedet, közben meg szúr is elég intenzíven. Egyszer el is ájultam a fájdalomtól. A másik ami szörnyen zavaró az a vér mennyisége... nekem az erős napokon tényleg nagyon erős, így ha program van, akkor bele kell kalkulálnom h 2 óránként wc-hez jussak.

Aztán ott a gyengeség, amikor egész nap csak feküdni van kedvem és semmihez nincs energiám.

A hangulatingadozás más lányokkal ellentétben szerencsére rám nem jellemző.

2020. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

Változó. Valakinek nagyon jó, mert nem fáj valaki meg végigszenvedi a napjait. Én a kettő között vagyok. A napjaim könnyűek, kivéve néhány órát, de akkor fehér ujjakal szorítom a padot, és hányok.


Döntsd el te, van-e jogom nyafogni!

2020. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Mindenkinek más,sőt egy adott embernél változhat is.

Amikor nekem anno elkezdődött borzasztó volt.

2 nappal előtte úgy feszültek a melleim hogy a melltartót felvenni is fájt.

Előző nap elkezdtem görcsölni is estefelé, volt hogy hánytam is. Fájdalomcsillapítót dobáltam kétóránként. Illetve sokszor a hátam is úgy fájt hogy csak feküdni tudtam.


Aztán kb 1 éve úgy döntött(így kb 6 év után)

Hogy majdnem minden panaszom eltűnik. Néha érzek egy pár görcsöt, meg egy picit feszülnek a melleim, de semmi egetrengetően fájdalmas.


19/L

2020. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

Ugyannak a nőnek is van nehezebb meg könnyebb ciklusa.


És igen rohadtul tud fájni, különösen az első napokon.


Rosszabb esetben:

-tompa alhasi fájdalom, kb mint egy durvább ételmérgezés

-éles hasogató fájdalom kívül a vaginánál és az ánusznál

-tompa fájdalom a térdnél, elnehezült lábak

-erőtlen végtagok, pl konzervet kinyitni nehezebb

-hasmenés az altesti vérbőség miatt

-szédülés, anémia

-hányinger, érzékenység erős szagokra


Egy fájdalomcsillapító sokat segít

2020. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sem érzem.
2020. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!