Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Erőszak áldozatának számítok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erőszak áldozatának számítok vagy nem?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategóriába írom ki a kérdést. Az egész ott kezdődött hogy 18 éves gimis lány voltam és szerelmes voltam egy fiúba nagyon aki vissza utasított. Nem kellettem neki. Tini voltam még, teljesen más érzelem világgal mint most, és kerestem egy hasonló fiú lelki közelségét és találtam is valakit aki hasonlóan nézett ki viszont ő benne volt egy rossz társaságban. Beszélgettünk messengeren és rávett hogy küldjek magamról olyan képeket. Naiv voltam és teljesen más mint most a való életben, úgyhogy küldtem. Aztán eltelt pár hét és ő és a haverjai elkezdtek fenyegetni hogy adjam nekik oda magamat különben az osztálytársaimnak elküldik a képet. El is küldték volna simán már csak bosszúból is ha nem megyek bele. Nem akartam odaadni magamat de nagyon bepánikoltam úgyhogy megtettem amit kértek. Fel kellett mennem egy lakásra ahol 4 ember magáévá tett. Isteni szerencsének tudható be az hogy nem lettem terhes. Nem is értem hogyan. Nem is emlékszem az egészre mert közben úgy éreztem magam mintha lefagytam volna, mintha egy rongybaba lettem volna csak legyen már vége. Miután megjött teljesen eltemettem magamban a történteket, de érzem hogy ott van legbelül és rombol... A mai felnőtt eszemmel már biztosan kiröhögném őket hogy jól van akkor küldjed de akkor még annyira másképp gondolkoztam.

Szóval akkor engem régen megerőszakoltak vagy nem?



2020. aug. 7. 10:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így erőszak, igen.
2020. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21%

A leírásod alapján szexuális erőszak nem volt.

Zsarolás és a képekkel való visszaélés viszont igen.

2020. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Btk alapján ez "szexuális kényszerítés" (1-5 év börtön, ha 18 alatt voltál akkor 2-8 év). Szexuális erőszak a Btk szerint a kényszerítés egy formája, ha "élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel" csinálják (vagyis megölnek vagy megvernek ha nem csinálod) vagy ha öntudatlan (részeg vagy bedrogozott) állapotban vagy.


De igazából tökmindegy, ez a köznyelvben simán hívható erőszaknak, pont ugyanaz a hatása.

2020. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
"Ha ez a fő kérdés, akkor nem megerőszakolás, annak a konkrét jelentése az hogy lefogtak és fizikailag nem tudtál ellenállni, vagy tehetetlen voltál (elkábítottak)." Nem igaz. Nemi erőszak bármilyen közösülés amit fenyegetéssel, kényszerítéssel értek el. Igen, megerőszakoltak.
2020. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

#14

De, igaz. Nem cáfoltad meg, helyette adtál egy sajátos értelmezést gondolom azért hogy kifejezd, mennyire jó ember vagy, hiszen megerőszakolásnak címkézed ha valaki szexuálisan zsarol valakit, ő pedig rossz döntést hoz és belemegy. De a magyar nyelv szabályai szerint a szavak értelmezése miattad nem változik meg, ahogy a btk 196. § és 197. § a) b) pontja se fog a kedvedért helyet cserélni. Ha nem vagy tájékozott valamiben, akkor bízd a kérdést azokra, akik valódi tájékoztatást tudnak adni, és ne cáfold meg azt, aki leírta a választ, csak mert egy véleményedet hangoztatva akarsz jobb színben feltűnni egy nem véleményen alapuló kérdésben.

2020. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Ja, add be neki hogy nem nemi erőszak ha kényszerítik.
2020. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

De, azt kéne megérteni, hogy más a fogalma 🤷 Nem az a kérdés, hogy áldozat-e az ember, és főleg nem az, hogy elítéled-e. Még le is hivatkoztam, hogy mi a hivatalos jelentése annak, ha valakit megerőszakolnak (szexuálisan). Ebben a szóban, ebben a használatban az "erőszaknak" nincs tágabb értelmezése, mert magára a fizikai korlátozásra utal, máskor, más esetben lehet más értelme is, de ez egy ilyen módon kialakult szó. Mint az angol megfelelője, a "rape", az is csak kifejezetten fizikai erőszakkal elkövetett szexuális kényszerítést jelent, akár definitív akár közhasználatban kerül elő.

Tehát a #14-es szimplán hülyeségeket írt.

2020. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!