Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg emiatt abba kéne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg emiatt abba kéne hagynom a fogamzásgátló tablettát a nőgyógyászom szerint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fél éve szedek fogamzásgátló tablettát, lassan lejár a levél, és fel kellene íratnom újabbat. A gondom csak az, hogy múlthét óta beteg vagyok, antibiotikumot szedek, és kellene friss lelet tőlem, hogy minden rendben van. Viszont így nem lenne pontos eredmény. A nőgyógyászom közölte, hogy fél évnél régebbi rákszűrést nem fogad el és így nem ír fel újabb tablettát. Na most az a bajom, hogy nekem legutoljára amikor kicsit több mint fél éve rákszűrésen voltam azt mondták, hogy évente kell. És nem a rákszűrést kötötték a tablettához, hanem a kenetet. Abból kértek mindig 1-2 hónaposat. Ha nem lennék beteg még lett volna időm ezt elintézni akár már a héten is, viszont így betegen nem lehet. A rákszűrésre viszont már nem lenne időm, mert annak később szokott eredménye lenni. Kicsit felhúztam magam ezen, mert nekem senki nem mondta, amikor elkezdtem szedni a tablettát, hogy rákszűrés kell. Sőt a kenetet se mondták, hanem menetközben derült ki, amikor mentem felíratni az újabb levelet.

Most emiatt tényleg abba kellene hagynom a tablettát? Úgy tudom sokkal rosszabb abbahagyni és utána újrakezdeni, mint folytatni... Két hét múlva kellene elkezdenem az újabb levelet, mert jövőhéten fog lejárni a mostani, ha tudtam, hogy ez lesz már elintéztem volna decemberben, de nem gondoltam, hogy pont szilveszter után ennyire beteg leszek.


2019. jan. 7. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy köcsög! Ha nincs baj, akkor évente elég. Írasd fel a háziorvossal.
2019. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De úgy tudom nem minden háziorvos írja fel. :( Az enyémtől még nem kérdeztem, mert nem volt rá szükség, de ha nem írja fel ő se, akkor meg vagyok lőve.

Az már viszont biztos, hogy nézek másik nőgyógyászt. Felháborító, hogy ráadásul magánorvos, kiadok nála egy rakat pénzt és "csak" ennyire képes.

2019. jan. 7. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondtam, hogy köcsög. Pontosan azt várja, hogy fél évente fizess neki. Mond el a háziorvosnak őszintén, ha esetleg nem akarná felírni.
2019. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2019. jan. 7. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak le akar húzni, ennyire sűrűn azért nem kell. Háziorvos szó nélkül felírja.
2019. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az se biztos, amilyet én szedek, azt nem írhatja fel háziorvos, csak szakorvos :(

2000-ért ír egy receptet, vicc

2019. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!