Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirál a leg ideálisabb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirál a leg ideálisabb fogamzásgátló módszer szülés után?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem, többet nem szeretnék. Fogamzásgátló tablettát nem akarok szedni, a spirálon gondolkodom, de félek is tőle. Annyi rosszat is hallani, terhesség spirál mellett, ciszta a méhben a spiráltól, rákkeltő is lehet? Erősebb havi vérzés, rosszullét....stb.

Mik a tapasztalatok? Vagy van jobb fogamzásgátló módszer ezen kivül???

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 23. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Injekció, azt asszem fél évente kell talán és ha van már gyereked akkor az orvos fel fogja írni. De érdemes a nőgyógyásszal konzultálni a lehetőségekről. A spirált szerintem régebben használták, mostanában talán már nem olyan népszerű, a tabletták és hasonlók sokkal jobbak lettek.
2010. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél gyógyszert szedni? Nekem még csak egy kislányom van, majd még később szeretnénk kistesót, így a szülés óta gyógyszert szedek.


A spirál nagoyn egyénfüggő, a barátnőm esküszik rá, neki bejött és nincs semmi baja tőle.

Viszont tényleg olyan mellékhatásai vannak, amiket leírtál


A másik barátnőmnek a Mirena spirált ajánlotta a nőgyógyász (csak a neve spirál, olvasd el)


Drága, de azt hiszem 5 évig jó.


Viszont ennek is elég durva mellékhatásai lehetnek.


Szerintem fontold meg a gyógyszert!


21 hós kislány anyukája

2010. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A linket lefelejtettem :)


[link]

2010. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tablettát sosem szedtem, félek egyrészt hogy meghízom tőle, igaz, hogy azt mondják ezek a gyógyszerek már nincsenek olyan hatással a szervezetre, de ki tudja! Míg a szülés előtt álltam megoldottuk a fogamzásgátlást naptári módszerrel ill. óvszerrel, úgy voltam vele, ha mégis terhes leszek, nem gond. A másodig babám egyébként pont így jött össze. De most már 2 gyermek után nem szeretnénk többet, már nem rizikózhatok.
2010. jún. 24. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!