Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Par honapja elek szexualis...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Par honapja elek szexualis eletet, neha aktivan, neha hetekig, honapokig semmi. Erdemes-e fogamzasgatlot iratnom?

Figyelt kérdés
Viszont imadom a baratomat gumi nelkul magamban erezni:) Kerdesem az lenne, hogy erdemes-e fogamzasgatlot iratnom, ill. a szedese hogy van? Tudom, hogy elmondja a nogyogyasz/patikus, csak nagyjabol milyen idokozonket hanyat, és mi van, ha kifelejtek, esetleg kesobb veszem be. Tovabba milyen hatasai vannak? Biztos vedelmet nyujt?
2008. nov. 3. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy 17 eves vagyok.
2008. nov. 3. 19:56
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
én lassan 16 éves leszek, és én is most akarok menni dokihz gyógyszertfelíratni.Neked is meg a pasidnak is jobb lesz, és nem kell félni.
2008. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze jobb ha iratsz mivel nem kell egyfolytaban azon ragnod magadat hogy terhes leszel-e...

A szedese egyszeru, de amikor a doki elmondja akkor nagyon figyelj oda, es nyugodtan kerdezz tole (ne felj tole)amit nem ertesz majd.

2008. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen írass fel magadnak, hisz így előbb utóbb baj lehet belőle( "imádom a barátomat gumi nélkül"), akkor hogyan védekeztetek? Sehogy!!

A mensid első napján kell elkezdened szedni 21 napig minden nap egy szemet, majd 7 nap szünet következik, ez idő alatt fog lezajlani a vérzésed. A 8. napon pedig már el kell kezdeni a köv. levéllel. Minden nap azonos időpontban kell bevenni, persze 2-3 óra ide vagy oda nem számít! A lényeg, hogy 12 órán belül bevegyed pl. hétfőn bevetted reggel 8-kor, akkor kedden 8-kor kellene bevenni a következőt, de ha elfelejted, akkor innentől kezdve 12 órád van, hogy bevegyed, vagyis este 20 óráig ha beveszed, akkor nem lehet baj! 12 órán túl csökken a hatása, és nem biztos a védelem!

Hatásai: beállítja a mensidet, mindig tudod mikor jön meg, nem fogsz görcsölni, kevesebb lesz a vérzés mennyisége, és nem utolsó sorban bármikor együtt lehetsz a barátoddal, nem kell gumi, krém, kúp meg egyéb macerás dolgok!

A mai fogamzásgátlási módszerek közül ez a legbiztonságosabb, a gumi és a többi módszer meg sem közelíti ennek a hatékonyságát!


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok! Én 4 éve szedek tablettát és eddig minden rendben volt!

2008. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Gumival védekezünk, a gumi nélküliséget úgy értem, hogy berakja pár másodpercre (tudom, az előváladékban is lehet...ezért is kérdezem), de néha nem álljuk meg és akkor párlökés gumi nélkül.
2008. nov. 3. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha még nincs rendszeres nemi életed, akkor szerintem nem kell. Ha szeretnétek gumi nélkül csinálni, akkor javaslom, hogy egy ideig használjatok kúpot. Az is véd legalább annyira, mint a gumi, de mégsem olyan kényelmetlen.
2008. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Szija!En amig nem szedtem es nem naon vedekeztem nem estem teherbe,ahogy elkezdtem szedni,utana egybol teherbe estem es most egy 22 eves,es 25hetes kismama vagyok!De biztos szervezet kerdese.En hallottam rola hogy vannak tunetei is nemtom pontosan mik,en aztmondtam sose veszek be 1 db-ot sem de en nekem muszaly volt szedni mert mas nem allitotta volna helyre a menszeszemeta nogyogyaszom szerint,azt hogy helyreallt e azt majd szules utan megtudom:) anyukam egyebkent ugyanigy volt mint en neki is menszesz bajai voltak fogamzasgatlo es kisbaba :)
2008. nov. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

A kúp lóf*szt nem véd. Tökéletes használat mellett 20%, hogy becsúszik egy gyerek egy év alatt kúp mellett tökéletes használattal, tipikusan 30%. Az óvszer tökéletesen 2%, tipikusan 8%, a kombinált fogamzásgátló tabletták 0.3% tökéletesen, minden védekezés nélkül 85%.


Itt választ kapsz minden kérdésedre:

[link]

2008. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fenti cikk nagyon jó!
2008. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztem szedd ha:

-menstruációd hosszú és fájdalmas és ettől meg akarsz szabadulni

-észben tudod tartani, hogy minden nam ugyanakkor be kell venni

-tényleg szereted gumi nélkül:D márpedig szereted:D

-nagyon ritkán vagy sosem fordul elő veled, hogy alkohol miatt hánysz vagy azt se tudod hogy jutottál haza

-nem szedsz semmi gyógyszert ami meggátol


Sztem nagyon jó ksi dolog ez a tabi csak nagyon oda kell rá figyelni. Én csak ajánlani tudom. Am nekem is van sokszor h sok idő kimarad két szex közt, de ez nem baj...

2008. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!