Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg igaz, hogy a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy a fogamzásgátlót szedő nők esetében csökken a szexuális vágy?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat.
2010. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Azért ez nem ennyire egyértelmű. Egy orvos egyszer azt mondta (igaz félig-meddig viccesen),hogy ha egy hölgynek csökken a szexuális étvágy és addig szedett fogamzásgátlót,akkor hagyja abba,ha nem,akkor kezdje el. Ráadásul minden tabletta más összetételű,különbözőféleképp hatnak.
2010. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én Dianne 35-t kaptam,ma vettem be az első bogyót,de annyi "rémhír" terjengett ekörül a gyógyszer körül,többek közt a nemi vágy csökkenése,hogy azon is elgondolkoztam,hogy ki se váltom...na majd meglátom,hogy mi lesz.
2010. szept. 27. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhat.

Bár hozzá kell tenni hogy a Diane 35nek nem ez a legrosszabb tulajdonsága. Nekem egy nőgyógyász egyszer úgy fogalmazta meg a véleményét erről a gyógyszerről:

"csak mellékhatása a fogamzásgátlás, sorvasztja a méhet"

Miért kaptad ezt? Szerintem még az elején válasz egy másik fajtát ha nincs rá különösebb okod hogy ezt szedd.

2010. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Diane sok orvos szerint nagyon jó gyógyszer, ha arra írják, amire való. Ugyanis elsősorban nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer. Azért is olyan olcsó, mert van rá támogatás. Csak indokolt esetben szabadna felírni...


Amúgy csináltam egy kérdőívet, és 51 tablettát szedő nő közül 19 tapasztalt libidócsökkenést.

2010. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Hm hát nem tudom,a doktor úr milyen kutatási adatokra alapozta a véleményét,de mondanék erre egy sztorit. Kb egy éve voltam nőgyógyásznál, akkor felsorolták,hogy ilyen-olyan hormonzavar meg miegymás,most nem mondanám a kórtörténetet,de hogy gyakorlatilag meddő vagyok. Azért felírt a doki Diane 35-öt,hogy 3 hónapig szedjem, 3 hónap kihagyás. Januártól szedtem, májusban már terhes voltam :D
2010. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon hullik a hajam és 20 éves korom ellenére még mindig sok a pattim az arcomon meg a hátamon,de van,hogy a vállamon is kijönnek. Úgy írta fel a nőgyógyászom,hogy 3 hónapig kell szedjem,utána meglátjuk,hogy mennyire változnak a dolgok,ha rendbe jövök,akkor áttérhetek más,alacsonyabb hormontartalmú bogyeszra,ha továbbra is maradnak a pattik és a hajhullás,akkor ismét vérkép és ha ott minden rendben,meg ismételhetem a 3 hónapos kezelést,de fél évnél tovább nem szedhetem.
2010. szept. 27. 23:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezért:

*elsősorban nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer.

Ez a lényeg, kiváló megfogalmazás.


És igen, sajnos a tabik okozHATnak libidócsökkenést.

2010. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz, sőt nekem teljesen el is tűnt a vágy, csak kínlódás az szex, nem vágyom rá, jól elvagyok nélküle is. Nem lenne gond, ha szingli lennék, de férjem van. 2 év alatt teljesen kinyírta a tabletta a libidómat. Abbahagyom, épp ideje, soha többé nem akarom szedni ezt a mérget.
2010. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!