Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring vagy inkább fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring vagy inkább fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régóta óvszerezünk a barátommal ezért váltanék valamire. Gyógyszert nagyon régen szedtem de persze éreztem hogy em tesz jót velem, meg volt barátnőm akinek lett csomó a mellébe persze nem tudni hogy attól. Gondolkoztam a nuveringen de arról is írnak hideget meleget. Mit lenne érdemesebb használni? Inkább hüvelygyűrűt vagy valami alacsonyabb hormon tartalmú gyógyszert? Melyik a "kevésbé rossz"?

Kérlek akinek van a gyűrűvel tapasztalata írjon nekem!


Előre is köszi!


24L


2018. aug. 28. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Ha elmész a nő gyógyászodhozbő tud ajánlani megfelelő aminek kevés a hormon tartalma, nekem ís ő ajáblotta és semmi mellék hatása nincs a tabinak. A minik-ből vannak jók csak pontosan kell szedni
2018. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nuvaringet használok és nagyon bevállt, nincs panaszom rá.
2018. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mind a kettőnek megvan a maga előnye és hátránya egyaránt.


A hatásmechanizmusuk azonos, attól, hogy a gyűrűt a hüvelybe kell helyezni, nem helyileg hat, hanem ugyanúgy hormonok révén, mint a gyógyszer. Mind a kettő megakadályozza az ovulációt.


A gyűrű előnye, hogy nehezebb elfelejteni, így kevesebb a használatból eredő hiba és terhesség, valamint ha valakinek gyomor-bélrendszeri problémája van, akkor előnyösebb, mert a felszívódás nem a bélrendszerben történik. Viszont drágább, mint a gyógyszerek és magasabb a trombózisrizikó, mint a legtöbb szájon át szedhető szernél (igen, hiába alacsonyabb a hormontartalma, magasabb a trombóziskockázat!).


A tablettát könnyebb rosszul szedni, viszont olcsóbb. Ráadásul a gyűrűből egyféle hatóanyagkombináció van: vagy beválik neked, vagy nem. Tablettából van vagy 20 féle hatóanyagkombináció és hormontartalom, így jobban "egyénre lehet szabni". Ha az egyik nem válik be, még mindig van másik 19 féle, amit ki lehet próbálni.

(persze ugyanígy az egyik próba akár lehet a gyűrű is).


Nekem személy szerint a tabletta kényelmesebb. Egyszerűbb bevennem naponta, mint havonta valamit a hüvelyembe dugdosni, figyelni, hogy esetleg ne rántsam ki a tamponnal együtt, plusz ha a párom esetleg érezné szex közben, akkor mondjuk a 2 óra után, amit hüvelyen kívül lehet hatáscsökkenés nélkül, ne felejtsem el visszarakni.

2018. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!