Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan kell szedni a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

~Brigi~:$ kérdése:

Hogyan kell szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a nőgyógyásznál, aki a Milligest fogamzásgátló tablettát írta fel, este ki is vettem a gyógyszertárban. Az egyik ismerősöm próbálta megmagyarázni, hogy mikor kell beszedni, de abból csak annyit értettem meg, hogy a menstruáció kezdetekor kell beszedni az első tablettát, de tovább nem nagyon. Valaki nekem eltudná magyarázni normálisan? És az utálkozó emberek ide ne jöjjenek, mert azonnal jelentem a válaszát! Köszönöm, a segítséget!

2018. aug. 9. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legbiztosabb az lenne, ha a betegtájékoztatót néznéd meg. El lehet kezdeni ciklus közepette is, de védelmet csak akkor fog nyújtani, amikor már "megjött" az első megvonásos vérzés. Tehát érdemes a ciklus elején kezdeni, mert akkor már véd.
2018. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvosodat kérdezd meg, az a biztos, ha nem érted a tájékoztatóban leírtakat.
2018. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitod a szád, nyelvedre teszed a tablettát, kortyolsz rá vizet, becsukod a szád, nyelsz....

Az ilyen orvosi készítmények mellé szoktak mellékelni betegtájékoztatót, amit ha elolvasol, akkor nem leszel már tudatlan.

Ám a legtöbb fogamzásgátló 21 szemes. Minden nap, lehetőleg ugyanabban az időpontban beveszed 21 napon át. Majd 7 nap szünet, utána újra 21 nap. Majd 7 nap szünet, 21 nap tabletta.

Nem egy nagy wasistdas....

2018. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, a tájékoztató ezen részéből mi nem világos?

"Naponta 1 bevont tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 bevont tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második Milligest csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt."

21 tabi, 7 nap szünet. 21 tabi, 7 nap szünet. Nagyon egyszerű.

2018. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!