Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mitől bízik valaki a megszakít...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől bízik valaki a megszakításos módszerben, míg mások nem tartják biztonságosnak?

Figyelt kérdés

Eltérő véleményeket hallok ebben a témában. Van aki nem fél attól, ha védekezés nélkül csinálja megszakításos módszerrel, míg van aki a védekezés fontosságára esküszik és kizártnak tartja, hogy az ilyen módszer biztonságos lenne.


Bár én is fontosnak tartom a védekezést, tehát nem azért írtam ki a kérdést, hogy a módszer melletti érveket kapjak.

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy van valamilyen különbség (testbeli vagy bármilyen), ami ezt meghatározza? Pl. a nő "nehezebben" esik teherbe, mert nem annyira termékeny, így nem fél ettől, vagy a férfi mennyire "nemzőképes"?


2018. júl. 6. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Kipróbálja, és ha első pár hónap alatt nem esik teherbe, akkor megnyugszik, hogy 100% hatékony. Ráadásul ingyen van, "kéznél van", miért ne?

Aztán ha mégis becsúszik, akkor elmegy abortuszra, és azt hazudja, hogy kiszakadt a gumi, kimaradt a tabletta, vagy pharmatexet hasznàltak.

2018. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

"Mitől bízik valaki a megszakításos módszerben"


Attól, hogy nagyon felelőtlen és/vagy tudatlan, esetleg ha nem nagyon gond, ha becsúszik a gyerek pl. házasok, de még nincs napirenden.


"van valamilyen különbség (testbeli vagy bármilyen), ami ezt meghatározza"


Ez szimpla orosz rulett, a szerencsén múlik. Mindig van esély a teherbeesésre, max. a % változik, hogy mennyire biztos, kivéve ha teljesen meddő az illető. Szóval hiába nem annyira termékeny a nő, ha jó pillanatban "kapja el", minthogy az előváladéktól is terhes lehet.

2018. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy azért csinálja, mert nem esik teherbe, de ennek mi lehet az oka?


Létezhet valami biológiai oka annak, hogy neki "hatékony", míg másoknál mondjuk azonnal megtörténne a baj?

2018. júl. 6. 22:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem:) Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 6. 22:44
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon ritka az, hogy egy nő azonnal teherbe esik. Ez egy tévhit. Az igazság az, hogy nem könnyű teherbe esni.

A megszakításos módszer max azoknál válik be, akik ritkán szexelnek és akkor azokra az időpontokra tudja időzíteni a szexet a nő, amikor a legkisebb az esély a teherbeesésre.

2018. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Orvos mondja, hogy előváladéktól nem lehetsz terhes:

[link]

2018. júl. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Akárkivel nem védekeztem volna megszakítással. A férjemről viszont tudom, hogy mindig időben kiveszi (előváladék nem tartalmaz spermiumot alap esetben, akkor lehet benne, ha pont előtte maszturbált és nem pisilt utána, amivel kiürítette volna a bent maradt spermiumot). Nagy önkontroll kell hozzá a férfi részéről, az biztos. Tizensok éve szexelünk így, nem csúszott be baba. A tervezett 3 gyerek viszont azonnal megfogant, szóval egyikünk termékenységével sincs gond.

De semmiképp sem akarom népszerűsíteni ezt a módszert, mert nagyon nem való friss kapcsolatba, huszonéveseknek. Rutin, összeszokás és önkontroll kell hozzá, ami azért több éves szexuális élet eredménye lehet. Amúgy nem szedhettem semmi hormont trombózis esély miatt, óvszerrel meg nem volt annyira jó, azért tértünk rá erre.

2018. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt is orvos válaszol, ez egy másik nézőpont:


[link]


És itt is szerepel a magyarázat:


[link]


De tessék, itt pl. személyes tapasztalatok is vannak a válaszok között, akiknek így jött össze:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


Szóval tök mindegy, hogyha az előző válaszoló nem esett teherbe, ha a másik meg igen... Ez szimpla szerencse.


A megszakított közösülés Pearl Index értéke 12-42 ( ez azt mutatja, hogy 1 év alatt 100 nőből hány esett teherbe). Ez azért elég magas szám, nem?

Egyébként sem fog senki ezzel menőzni itt, hogy így esett teherbe.. Nyilván a másik oldal a hangosabb, aki x éve nyomja így gond nélkül. Csak halkan kérdezem meg: ha valaki teherbe esik ezzel a "védekezéssel", akkor is ezzel vigasztaljátok majd?

2018. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!