Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyibe kerül az ondóvezeték...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül az ondóvezeték elkötése? Párommal kettőnknek 5 gyermekünk van. Most lesz a második abortuszom. Nem szeretnénk több gyereket. Az egyik gyerek többszörösen sérült, örökletes betegsége (marfan szindrómája van)

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 11:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Atyaúristen!

ne haragudj, de hogy visz rá a lélek, hogy másodjára is elmenj abortuszra? nekem is volt egy, de ez az, amit soha de soha nem fogok elfelejteni és ha megint becsúszna egy gyerek (mégha a 10-dikről is lenne szó) soha többet nem tudnám megtenni.

írass fogamzásgátlót, de nagyon gyorsan!!

2010. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább befektethetnétek heti rendszerességel történő óvszer és fogamzásgátló vásárlásába.
2010. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A kérdező lánya vagyok és én sem örülök neki h anyukám elakarja vetetni a gyereket és én is azon a meglátáson vagyok,hogy igen védekezni kellett volna,de attól,hogy mindenki csak szídja ahelyett,hogy normális választ kapna a kérdésre attól jobb nem lesz. Nem tudjátok,hogy a párja gyereke marfan szindrómás méghozzá a legsúlyosabb változata. Ez egy olyan betegség amit nem lehet a terhesség alatt kimutatni,pénz se lenne sok,de emiatt a komyoly betegség miatt anyu fél azt,hogy ne essen teherbe visszaforgatni már nem tudjuk én se szeretném,hogy elvetesse ,de erről nem én döntök hanem egyedül Ő/Ők. Azért jött erre az oldalra mert segítségre lenne szüksége és tudtommal itt azért lehet kérdéseket kapni,hogy olyqanok válaszoljanak akiknek van valami fogalmuk róla,hogy miről is beszélnek. Nagyon egyszerű erre az oldalra regisztrálni de senki nem kérdezte,hogy le kell e az anyámnak fogynia vvagy,hogy hogy kellene védekeznie. Szerintem nagyon jól tudja csak éppen akármilyen védekezés mellett becsúszhat gyerek... Az óvszer kilyukadhat, a spirálba is fogantak már meg gyerekek, a fogamzásgátló sem 100%os... Ha valaki nem ért ehez az inkább ne is írjon,mert attól hogy mindenki okoskodik,hogy hogy kellett volna attól még az a gyerek ugyanúgy ott lesz ugyanúgy el lesz vetetve. a kérdés az volt ,hogy mennyibe kerül az ondóvezeték elkötése? ez a kérdés semmi más. a többit szerintem bizzuk rájuk elég felnőttek már hozzá,hogy eldöntsék mit akarnak! Sziasztok
2010. jún. 17. 15:30
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

az orvosnak 35 felett illetve 3 gyerek után meg kellett volna csinálnia. menj a helyi családtervezőbe, ott mindent elmondanak.


előző válaszolók. leírta, hogy a család nagy, az egyik gyermek sérült. 4 egészséges gyerek mellé egy ötödik is nagy feladat, pluszban, hogy sérült. semmi jogotok piszkálni. kérdezett. válaszolj, ne kioktass.

2010. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%
Maga aztán jó termékeny :o
2010. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A nők petevezeték elkötése (művi meddővé tétele) 80-90 e Ft ba kerül TB támogatás nincs.

A férfiak ondóvezeték elkötése 30-40 e Ft, TB támogatás nincs.

Ha egy homoszexuális férfi nővé szeretni operáltatni magát az 230 e Ft-ba kerülne, de ezt a műtétet a TB 100%ban támogatja.

2010. jún. 17. 23:41
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
hát végülis megválaszoltad a kérdésedet. ennek ellenére úgy gondolom, h a gyerekek adut ki kellene játszani, sokan vannak, jár érte segély. úgy tudom ilyen esetben a terhességmegszakításnak is csak bizonyos százalékát kell kifizetni...
2010. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nos, mivel 1 év eltelt majdnem, és te magad is leírtad az árakat, én még is válaszolnék, bár lehet már nem aktuális...

Úgy tudom, hogy lehet kérvényt írni az adott korház igazgatójának, és ha indokoltnak tartja a beavatkozást, akkor meg is szokták adni.

Mi is hasonló problémákkal küzdünk, csak nekünk 9 gyermekünk van, és se fogamzás gátlót nem szedhetek, se az IUD-t nem tudom viselni, és sajnos az óvszerre allergiás vagyok, azaz mindenre ami latex...

Tehát, nálunk is marad a steriliziációs beavatkozás.

Üdv:

2011. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

A marfan szindrómával pedig el lehet élni 90 éves korig is, ha betart bizonyos szabályokat;a legsúlyosabb esetben pedig megműtik.


[link]

2011. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Eltelt ev a kerdes kiirasa ota,de elmondanatok mire szultok ennyi gyereket? Tudjatok biztositani nekik a megfelelo nevelest iskolat egyetemet??5meg 9 gyerek es penz meg nincs egy elkotesre se? Hova szaporodtok ilyen anyagi korulmenyek koze,igy csak tobb olyan lesz nint ti szegyeljetek magatokat
2018. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!