Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért szívóznak az emberrel,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szívóznak az emberrel, ha spirált akar?

Figyelt kérdés

Most komolyan... Nem akarok hisztisnek tűnni, de ki volt az az idióta fszfej, aki kitalálta, hogy csak akkor lehet felhelyeztetni, ha már szültem?


Nem akarunk gumit használni már, mert elegünk van belőle, hormonális fogamzásgátlót meg hülye leszek szedni. A pesszáriumban nem bízom a többi krém meg tabletta meg számomra idegen. Spirált szerettem volna, mert akkor nincs rá gondom 5-6 évig és egészen biztos, hogy addig nem is akarok gyereket, mert nincs miből és nincs hova. Utána sem feltétlen.


2018. jún. 15. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Magán doki szerintem megcsinálja, ott próbáltátok már? De ez csak egy tipp
2018. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem, csak a kerületi nődokinál jártam, ő ezt vágta a képembe, illetve pár helyen olvastam is, hogy másnak sem engedték. Lehet, hogy megpróbálom így, máshol. Köszi szépen.:)
2018. jún. 15. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem ártana utánanézned a spirál működési elvére, aztán úgy átgondolni ;-)

Amúgy női óvszerre nem gondoltál..?

2018. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel az állam finanszírozza megteheti. Sajnos ha akarná sem tehetné fel neked ha nincs engedélyezve :/
2018. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj el másik nődokihoz. A mini méretű spirálokat direkt nem szült nőknek találták ki, van belőle hormonos és hormonmentes is. Én sem szültem, magándokihoz mentem, és mondtam hogy hormonmentes spirált szeretnék, nem volt ellenvetése. Ha nem tette volna fel, akkor elmentem volna másik orvoshoz.
2018. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért nem tehetik fel (csodálkozom, hogy magándokik felteszik), mert a későbbi terhesség kialakulásánál mindenféle kockázatot növel, pl. méhen kívüli terhesség. Sőt a meddőség kockázata is fennáll.
2018. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem akarok hisztisnek tűnni, de ki volt az az idióta fszfej, aki kitalálta, hogy csak akkor lehet felhelyeztetni, ha már szültem?"


Ez csak magyar találmány, külföldön kifejezetten elfogadott tinik körében is ez a fajta védekezés, gyakorlatilag a tabletta után kb. a második választandó.

Nálunk is egyre inkább törik a jég, csak a begyepesedett dokik nem hajlandóak erre.


Nyilván vannak kockázatai, de minek nincsenek? Azért nem nagyon javasolják a sima spirált, mert növeli a kismedencei fertőzések kockázatát, amiből később meddőség lehet. De a hormonos verzióknak ilyen kockázata nincs, és abból is van mini. Ha már spirált akarsz, inkább azt javaslom. A pearl indexe is sokkal jobb, mint a sima spirálé.


Persze lehet csak azért mondom, mert pont a múlt héten találkoztam egy nem szült nővel, akinek spirál volt fent és teherbe esett.

2018. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!