Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Még nem szült nőknek tesznek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még nem szült nőknek tesznek fel hormon nélküli spirált?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom, azt mondta Magyarországon csak hormon tartalmú spirált tesznek fel a még nem szült nőknek, viszont sok helyen olvastam, hogy olyanok is viselnek hormon nélkülit akik még nem szültek, valakinek esetleg van? Vagy tudtok olyan nőgyógyászt aki tesz fel? Mi lehet az oka, hogy csak a hormon tartalmút teszik fel?
2018. jún. 7. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szülés előtt csak mini méretű spirált raknak fel és én úgy tudom,hogy abból csak hormonos van.
2018. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hormon nélkülit is felraknak még nem szült nőknek mini méretben, nekem is az van, és még nem szültem.

Még nem szült nőknek Magyarországon kapható spirálok hormon nélküli: Gold Lily mini méretben (ez most jelenleg nem kapható), Melbea Gold mini méretben

Hormonos: Jaydess

2018. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta: hormonmentesből is létezik mini verzió és hormonosból is.


A saját véleményem meg az, hogy ha spirált rakatnék, egészen biztos, hogy csak hormonost.


Sokáig azért nem javasolták a spirált olyannak, aki még nem szült, mert a spirál mellett megnő a kismedencei fertőzések, tályogok kockázata, az pedig akár meddőséghez is vezethet. Ezzel szemben a hormonosoknál nem nagyobb a kockázat, mint spirál használata nélkül, sőt, egyes tanulmányok szerint még véd is, mivel megváltoztatja a méhnyaknyákot és az nehezebben lesz átjárható a baktériumoknak is.


Emellett a hormontartalmúnak számos előnye van: nagyobb biztonságot nyújt, csökkenti vagy teljesen megszünteti a menzeszt, ráadásul olyanok is alkalmazhatják, akik kombinált tablettát nem szedhetnek, mivel csak progeszteront tartalmaz, azaz nem fokozza a trombózis, stroke, infarktus kockázatát.

2018. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!