Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mire számíthatok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma kezdeném el szedni a Lindynette a ciklusom első napján. Azonban vannak kérdéseim.


1) olvastam olyat , hogy valakinek a szedése mellett , folyamatosan menstruációja volt. Ezt hányan tapasztaltátok ugyan így , és mennyi idő után múlt el?


2) a betegtájékoztatón fel van tüntetve ,hogy hányás is lehet mellékhatás. Na én ettől rettegek. :) Tapasztaltatok hányást vagy erős hányingert?


Sajnos refluxos vagyok , nem esne túl jól, ha hánynék vagy még nagyobb hányingerem lenne.


Válaszaitokat előre is köszönöm , illetve a véleményetekre is kíváncsi vagyok , a bogyóval kapcsolatban.



2018. márc. 8. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Menstruáció egyáltalán nincs a szedése mellett,hanem megvonásos vérzés van,amellett pedig az első 3 hónapban előfordulhat köztes vérzés,ahogy írja is a tájékoztató.

Az eddigi,természetes menstruációd a tabletta szedésével meg fog szűnni,blokkolni fogják a hormonok.Ehelyett lesz egy mű ciklusod,amit a tabletta szabályoz.


Hányás,hasmenést követően is írja a tájékoztató,hogy mi a teendő.Mindenre van megoldás,csak időben kell cselekedni.

Ilyenkor opció a tabletta pótlása és a kiegészítő védekezés.

2018. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen , igen tudom :) csak olvastam olyan tapasztalatot , hogy valakinek eza köztes vérzés is hónapokig tartott folyamatosan .. illetve a betegtájékoztató mellékhatásként tünteti fel a hányást. Én magától a hányástól félek , nem pedig attól , högy kihányom a bogyót.
2018. márc. 8. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,3 hónapig is eltarthat a pecsételő vérzés,mire hozzászokik a szervezeted a hormonokhoz.Ha tovább tartana,akkor lehetséges,hogy gyógyszerváltásra lenen szükség.


Ja,hogy mellékhatásként tartasz a hányástól..Félreolvastam.:)

Olyat,még nem hallottam,hogy valaki hányt volna tőle.

2018. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben :) nagyon szépen köszönöm
2018. márc. 8. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
:)
2018. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is szedtem ezt a fogamzásgátlót.

Nekem úgy volt, hogy első 3 hónapban amikor új levelet kezdtem, akkor az első nap reggel kb. 1 óráig olyan "nyomott" voltam. (Mindig este 8-kor vettem be) Kicsit fájt a fejem, meg émelyegtem, de nem hasonlítanám rosszulléthez. Általában ettem és el is múlt. Utána már meg sem éreztem. Semmi előjele nem volt, hogy meg fog jönni a menstruációm. Nem volt fájdalom, se éhségérzet, semmi. Pedig nekem pokoli görcseim voltak, rendszeresen hánytam, volt, hogy el is ájultam olyan fájdalmaim voltak. Többször kaptam szurit is. 4 évig szedtem ezt a gyógyszert.


Első alkalomtól kezdve napra pontosan jött meg, mindig reggel. Sosem volt köztes vérzés vagy olyan, hogy kimaradt volna. Volt, hogy elfelejtettem 1-1 szemet bevenni, akkor sem borult fel.


Igazából nem tudhatod előre, hogy rád, hogy fog hatni.. a 3 hónapot ki kellene bírni, hogy a szervezeted megszokhassa, de ha nagyon rosszul vagy tőle, akkor jelezni kell az orvoshoz és valószínű ír neked másikat, már hormontartalmút. Elég széles már a választék.


21 éves vagyok, születésem óta refluxos. :)

2018. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszodat. Sokat segített ,hogy leírtad a tapasztalatod. Bevettem az első szemet , úgy egy fél órája. Remélem nekem is ilyen pozitív élményeim lesznek a bogyóval kapcsolatban. :)
2018. márc. 8. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Már nagyon régóta szedem,de nem emlékszem,hogy bármi gondot okozott volna,mikor elkezdtem.Igazából azóta sincs vele gondom.Egyszer volt egy kis köztes vérzésem.
2018. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!