Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Depresszióra hajlamosak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszióra hajlamosak szedhetnek fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy a fogamzásgátló tabletták okozhatnak depressziót meg hangulatingadozásokat.És az egyik tabletta leírásánál olvastam,hogy kell szólni a nőgyógyásznak ha hajlamosak vagyunk a depresszióra.

Így szedhetek fogamzásgátló tablettát,vagy rontana a helyzeten? Milyen más alternatívák vannak még?

Sajnos az óvszert nem érzem elég biztonságosnak.

18/L



2018. jún. 7. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az a legjobb, ha a nőgyógyászodhoz fordulsz ez ügyben. Ő sokkal inkább otthon van a témában (azaz milyen fogamzásgátlók vannak a piacon és milyen mellékhatásai lehetnek azoknak).

A másik! Ha depressziós vagy (/leszel bármikor), kérj segítséget (van, bár korlátozottan TB által finanszírozott megoldás is erre). Rohadtul nem egy vicc!

2018. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem ajánlanám. De persze ez gyógyszertől függ.

Én nem vettem még észre magamon, hogy hajalmos lennék a depresszióra, mégis amikor elkezdtem a gyógyszert nagyon rosszul éreztem magam. Akkor nem tudtam, hogy ezzel függ össze. Utólag, mikor másodjára kezdtem el, akkor újra ugyan az volt a helyzet, és ekkor jöttem rá, hogy a gyógyszer volt az oka.

Mistral volt a neve.


Az óvszert nem érzed biztonságosnak? Az óvszer véleményem szerint a legbiztonságosabb. Meg van az esély, hogy kiszakad, de ha kiszakad, azt észre veszed, és tudsz még változtatni a helyzeten.

De a gyógyszer mellett ha teherbe esel, lehet észre sem veszed. Ha észre sem veszed, akkor nyilván tovább szeded a gyógyszert, ami károsíthatja is akár a magzatot.

És elég sokszor hallottam, hogy gyógyszer mellett esett teherbe valaki.

Illetve én azt is észre vettem magamon, hogy a gyógyszer gyengítette az immunrendszeremet is.

Lehet, hogy még lesz olyan, amikor fogamzásgátlót szedek, de akkor tuti egy másikat próbálok ki, illetve magán nőgyógyász véleményét kérem ki.


De ez mind személy- és gyógyszerfüggő is. Ezek csak az én személyes tapasztalataim.

2018. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztaltam.

13 éves koromban diagnosztizáltak depresszióval, onnantól időszakosan előjött, volt, hogy kellett szedjek miatta gyógyszert.

22 voltam (kislányom születése után), mikor úgy döntöttünk az exemmel, hogy megpróbálom a fogamzásgátlót. 1 dobozzal használtam el, nagyon rosszul voltam fizikisan is tőle, a depresszióm is előjött, és a szexet sem kívántam.

Onnantól megfogadtam, soha többet.

2018. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2018. júl. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!