Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik nem szedhetik, fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem szedhetik, fogamzásgátló helyett nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Nem merek lefeküdni a párommal, van egy betegségem, ami miatt nem szedhetek fogamzásgátlót, és minden más hormonális lehetőség kizárva. Az óvszert önmagában nem tartjuk teljesen megbízhatónak.

Egyetemista vagyok, nem hagyhatom ott egy nem kívánt terhesség miatt.

Aki hasonló helyzetben volt, milyen megoldást talál rá?


2018. márc. 31. 08:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8, a mese része nagyon szép.


nekem az van fenn régóta, úgyhogy válaszolok a felvetéseidre.


1. "A hormonmentest spirált már a dokik sem ajánlják."

eddig sem ajánlották, talán pl. mert olcsó és nem igényel állandó dokihoz járást. a hormonos spirált továbbra is ajánlják (szép logika), ha pedig a gyógyszerrel van bajod, abból írnak fel másikat. egyébként nem árt tájékozódni: ez a MAGYAR orvosok véleménye. itt is vannak kivételek. az én dokim egy szót nem szólt ellene, pedig nem szültem még - ITTHON ez is elriasztó érv.


2. "erősebbé, fájdalmasabbá, hosszabbá teszi a vérzést"

az első 3 hónapban tapasztaltam fájdalmat, azóta ugyanolyan, mint volt. jellemző a közhangulatra, hogy félelemből a felrakatás után rögtön mentem a patikába fájdalomcsillapítóért, hogy hú, mi lesz még itt. a patikus azt mondta, a magam megnyugtatásaára vehetek, de szerinte nem lesz rá szükség. köszöntem szépen, nem is volt. csak a para, ami körülvesz.


3. "gyakrabban fordulnak elő kismedencei fertőzések, amik meddőséghez vezethetnek, átszúrhatja a méhfaladat, állandó gyulladást tart fent a méhben és megnöveli a méhen kívüli terhesség kockázatát. "

statisztikákat ritkán látni, és könnyű olyan elrettentő frázisokat puffogtatni, amit úgysem tudsz nyomon követni. tudnék még ehhez is pár parát hozzárakni, amit olvastam.


4. "A legjobb barátnőm folyamatosan rosszul volt, aztán kiderült, hogy nagy valószínűséggel meddő lett tőle. Amíg fenn volt neki, össze-vissza vérezgetett, sőt néha ájulás közeli állapotba került."

én is úgy hallom, hogy nem válik be egyformán mindenkinek. de az istenért, ha bajod van, ne várj éveket!


5. "1 éve vették le, a mai napig rendszertelen a menzesze, és néha elönti a vér."

a vérzés gyakoriságában kíváncsi vagyok, mivel magyaráznád a beállt változást. ez nem hormon. vagy neki mirena volt, és kevered a szezont a fazonnal? az is érdekelne, miért emelted ki, hogy a HORMONMENTES a szar.


6."Azt, hogy meddő lett-e azért nem tudja még, mert nem mert visszamenni a dokihoz ("önvédelemből""

Érdekes önvédelem. És miből gondolja, hogy meddő, ha védekeznek??


Nagyon távol áll tőlem, hogy reklámozzam a spirált, már csak azért is, mert az enyém valami noname, valahol fel van írva, mi a neve.azért is, mert nem vagyok orvos, és ha lennék se vállalnék az összes valaha felrakott spirál sorsáért felelősséget.


viszont ahogy mondtam, valami 5 évre (mostani nőgyógyászom szerint még ez is elavult nézet, tovább fenn maradhat. majd átgondolom, ha "lejár") volt 8000 forint, és féléves ellenőrzést igényel. az ellenőrző fonalat magamnak is tudom amúgy nézni - mivel ha elmozdulna, kiesne (amúgy a menzeszgörcsökön kívül nem nagyon van esemény, ami a frissen felrakott spirál elmozdíthatja), akkor azonnal hatástalan.


de én sem játszom hazárdjátékot, tájékozódtam, kérdeztem ezerrel, sok mindenkitől. semmi bajom vele az ég világon, nekem szabad szexet kap... csak újra ez a rengeteg para aggaszt, amit gyakran hallani - illetve olvasni, mikor utánanézek. EZT A PARÁT VISZONT MINDEN ESZKÖZZEL KAPCS. GENERÁLJÁK, nincs kivétel. gondoljatok bele, mire mondják, hogy hű, az tökjó. ez vezet olyan elvetemült dolgokhoz, mint 2 gumit húzni. egy ismerősöm csinálta mindig. ugye, mint tudjuk, ez a módszer szakadékonyabbá, rugalmatlanabbá teszi a gumit, hiszen nem gumira húzásra tervezték, hanem...


egy nagy hátrányát éreztem a spirálnak, egyszeri alkalom. amikor felrakták. nyugati fórumokon pontos adagolást írnak a lányok, mennyi fájdalomcsillapítót vegyél be, asszem, az ibuprofentartalmúakat preferálják talán, de nézz utána, ha érdekel. nekem nagyon fájt, kb. talán fél percig.


a másik kihívás az orvosok lekezelésével szembenézni, amilyen részvétlenül, tapintatlanul kérdezgetve tolják, míg ott fekszem az asztalon... olyan fejjel néztek rám, hogy kislány, nem kell a hiszti.


de ezt már ismerjük.legközelebb talán magánhoz megyek.


tudom, hogy vannak kockázatok, és biztosan nem jó mindenkinek. de mivel úgyis orvos írja fel, tud tájékoztatni téged arról, hogy fizikailag van-e valami különös jellegzetességed, ami miatt nem ajánlja.


nekem amúgy mindegy, ki mit használ. de segítség helyett ez a van egy barátnőm-példálózás többet árt, mint használ.

2018. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"a mese része nagyon szép"

Milyen mese? Ez nem kitaláció, megtörtént eset.


"itt is vannak kivételek. az én dokim egy szót nem szólt ellene, pedig nem szültem még"

Képzeld a barátnőm apja pedig főorvos volt, ő sem tiltakozott ellene akkor, aztán látod mi lett a vége.


"csak a para, ami körülvesz. "

Attól még, hogy neked nem fájt jobban, másnak meg igen, lásd barátnőm esete.


"de az istenért, ha bajod van, ne várj éveket! "

Volt orvosnál korábban is, de elhajtották, mondván nem tudnak mit csinálni vele. Aztán doki váltott, és akkor derült ki, hogy gáz van.


" vérzés gyakoriságában kíváncsi vagyok"

Nála ilyen mellékhatással járt, de halottam már mástól is, hogy hasonló tünetük volt. És igen, biztos, hogy hormonmentes spirál volt, mert ő nagyon ellenzi a hormonos módszereket, ezért nem szed(ett) tabit sem.


"Érdekes önvédelem. És miből gondolja, hogy meddő, ha védekeznek?? "

Mert fiatal és még nem akar gyereket, de nincs lelkiereje visszamenni a dokihoz. Gondolom nem kell magyaráznom, hogy mennyire sokkoló lenne egy fiatal nőnek, aki ellágyul egy óvódás láttán, ha megtudja, hogy nem lehet gyereke, és a párját sem akarja meggyűlölni (ő is tudja, hogy közös döntés volt ez a védekezési módszer, de az első haragját rázúdítaná).


"valami 5 évre (mostani nőgyógyászom szerint még ez is elavult nézet, tovább fenn maradhat. majd átgondolom, ha "lejár")"

A barátnőmnek 3 évig volt fenn, őt emiatt hajtották el az első dokinál, mert jó az még, a tünetei pedig a spirállal járnak együtt, ami "normális", avagy ez van..


"AZT A PARÁT VISZONT MINDEN ESZKÖZZEL KAPCS. GENERÁLJÁK,"

Ez nem riogatás, a barátnőm az élő példa rá. Annak idején én is meséltem neki a kockázatairól, de ő is nyugtatgatott, hogy nem lesz baj, mert az apukája is támogatja orvosként (bár ő nem nőgyógyász).


" egy barátnőm-példálózás többet árt, mint használ."

Nem a szomszéd Mariska nénivel példálóztam, hanem egy nagyon jó barátnőm történetét meséltem el. Ez egy konkrét eset, nem pedig rémhír keltés. Ez is segítség, ha annak idején a barátnőmnek nem csak az általános veszélyeiről meséltem volna, hanem egy ilyen megtörtént esetről, akkor lehet most nem tartana ott, ahol.


"nekem amúgy mindegy, ki mit használ."

A kérdező esetében a gumi is tökéletes választás lenne, csak már olyan óvszer-ellenességet nevelnek bele a fiatalokba, hogy alapnak veszik a fog.gátlót, a gumit meg lenézik, így ha a tabi kiesik, akkor szegények kétségbe esnek, holott nem kellene!

2018. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is a hormonmentes spirált preferálom, nekem a héten teszik fel, minit kapok, mert még nem szültem. Én mindenféle hormontól irtózom, óvszerben meg nem olyan jó. Van, aki nem bírja a spirált, vagy a tablettát stb.-t, szerintem mindenki megtalálja a magának megfelelőt.
2018. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Spirálos sztorihoz hozzáfűzöm, hogy ez egy elég extrém eset, rengeteg nőnek semmi baja vele, szerte a világban alkalmazzák, főleg külföldön (USA, UK) elég népszerű. Fogamzásgátlótól meg trombózist kapsz, tüdőembóliát, voltak, akik belehaltak. Nincs tökéletes módszer. Mindenki figyeljen oda a teste jelzéseire.
2018. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!