Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet e igy szedni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet e igy szedni?

Figyelt kérdés
Roxanelle fogamzasgatlot hasznalok mar 1honapja most lenne a 7napos szunetem lehet e ugy hogy a 7 nap helyett csak 6napot szunetetelek utanna pedig neki kezdek a masik levelnek? ez azert lenne fontos mert nem vagyok benne biztos hogy az elso levelet idobekezdtem ellehet hogy a hatodik napon de ha most csak 6nap szunetet tartanek akkor pont ugy esnék bele hogy a menstruacio 5napjan kezdenem. nemtudom mennyire ertelemesen irtam le de probalkoztam

2018. márc. 30. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne keverjél.Hagyd csak ki a 7 napot és még mindenképpen használjatok egyelőre kiegészítő védekezést,mert szerintem te nem veszed ennek a fontosságát elég komolyan.


A megvonásos vérzés nem a szünet első napján fog jelentkezni,az is előfordulhat,hogy az utolsón,tehát ez nem úgy van,hogy végigvérzed a 7 nap szünetet,hanem még átnyúlhat a következő levélre is.


Most már teljesen mindegy,hogy mikor kezdted el szedni.

2018. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót ajánlott az menzesz első napján elkezdeni szedni, de lehet akár az 5. napon is. De akkor sem történik tragédia, ha a 6. napon kezdted el. Viszont ezekben az esetekben nem alakul ki rögtön a védettség. Ez csak ennyit jelent. Viszont utána már nem ajánlott bekavarni a szedésbe, tehát a 7 napos szünet, az 7 napos szünet legyen és a szedést a 8. napon folytasd.
2018. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben ertem de ezt a kiegeszito vedekezest akkor ha a 6nap lenne veletlen mikor elkezdemakkor meddig kell kiegeszito vedekezes?
2018. márc. 30. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítő védekezés akkor kell, amikor elkezded szedni. Te már szeded. Egyébként ha valaki nem a vérzése első napján kezdi el szedni, akkor 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés, utána már védve vagy. Lehet egyébként rövidebb szünetet tartani, meghosszabbítani nem ajánlott a szünetet, mert akkor az már a hatékonyságára hatással lesz. Tehát ha valaki nem folytatja a szedést a 8. napon, hanem mondjuk csak a 9. napon, az kihagyásnak minősül és már a szünetben sem volt védett ebben az esetben az illető. Viszont ha rövidebb szünetet tartasz, akkor számolnod kell azzal, hogy a következő megvonásos vérzésed előbb jöhet meg, vagy a szedése közben tapasztalhatsz akár vérezgetést. Szóval szerintem ne kavarj semmit, tartsd meg a 7 napos szünetet és kész.
2018. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ez azert lenne fontos mert nem vagyok benne biztos hogy az elso levelet idobekezdtem ellehet hogy a hatodik napon de ha most csak 6nap szunetet tartanek akkor pont ugy esnék bele hogy a menstruacio 5napjan kezdenem"


Ennek semmi értelme. Alapból nem sikerült értelmes, magyar ember módjára, helyes tagolással leírnod, amit szerettél volna, de az alapján, amit így sikerült belőle kihámoznom, a tervednek semmi értelme nincs.


A tablettát úgy kell szedni, ahogy elő van írva. 21 nap szedés, 7 nap szünet. Nem 3 nap, nem 5, nem 12, hanem 7.

Egyébként védelem szempontjából nem számít, ha KEVESEBB szünetet tartasz, így igazából semmi bajod nem lesz tőle, ha csak 6 napos lesz a szünet, de minek csinálnád?

Ennek csak akkor van érelme, ha azt szeretnéd, hogy 1 nappal hamarabb jöjjön meg a következő vérzésed. Azzal, hogy a szünetet rövidíted, lehet picit állítani azon, hogy mikor legyen a megvonásos vérzésed.

2018. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!