Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium, vagy spirál?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium, vagy spirál?

Figyelt kérdés

Szülés után új fogamzásgátlást szeretnék kipróbálni (miután az előző nem vált be)

Érveket, ellenérveket és tapasztalatokat kérnék.


2010. jún. 11. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a spirál azért nem biztonságos, mert mikor felhelyezik gondatlanok.

munkatársam is kétszer esett teherbe így. de emiatt a baba nem is bírta, így gyógykaparás lett belőle.


vagy ott az elköttetés, az hatásos.

2010. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hüvelygyűrű....pesszárium és a spirál sem olyan biztonságos már. pesszárium elavult, spirál meg ahogyan az előző is írta. szerintem vagy fogamzásgátló tabi, vagy hüvelygyűrű, vagy ha már nem szeretnél gyereket és BIZTOS vagy benne, CSAK AKKOR az elköttetés. de érdeklődd meg a nődiktól h mit ajánlana (:
2010. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék még babát, ezért nem fogok köttetni, de a gyógyszerek nem használnak, a szervezetem nem reagál rájuk.

Ez akkor derült ki mikor 3 hónapos terhes voltam.

Három hónapig szedtem a gyógyszert, mikor abbahagytuk a mellette való védekezést(gumi) és áttértünk a megszakításra.

Rögtön teherbe estem.

2010. jún. 11. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
ajha :O akkor szerintem hüvelygyűrű..mondjuk azis hormonális =/ szal hasonlít a fogitabira. nemtudok akkor mit mondani. beszélj a dokiddal, hogy mit javasol (:
2010. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ez nekem szimpatikus:

www.femcap.com

2010. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
őszintén, tudom, hogy lehurrog mindenki..10 éve megszakításos közösüléssel védekezem..persze lehet meddő vagyok és azért nem estem teherbe...de amíg nem akarok teherbe esni ez úgy sem derül ki...megmondom őszintén, hogy sokkal több történetet hallottam arról, hogy rendes védekezés mellett esett teherbe valaki, mint megszakításos módszernél.
2010. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A pesszárium és a spirál nem nyújt megfelelő védelmet. A spirálról meg tudok egy kellemetlen történetet. Az egyik tanáromnak be volt ültetve egy ilyen, és azt ellenőriztetni kell, elvileg 5 év után ki is kell cseréltetni. A tanárom félévvel később ment vissza, és ki kellett belőle műteni a spirált, mert belenőtt a méhébe. Ráadásul egy kisebb daganat is található volt neki a spirál környékén.
2010. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ismerek nem is egy nőt aki hosszú évekig megszakításos védekezést használta és a 12 év alatt egyszer csúszott be a gyerek amit megtartott és nem volt nehezen teherbeesős típus a nőci.Nem egy példát tudok.Ez a becsúszás mindenféle lófxsz mellett megtörténhet.Én is több nővel taliztam aki védekezés mellett lett terhes és szerintem az a ritkább ha megszakításos közösülés vagy természetes védekezés mellett lesz terhes.Ezeket a természetes módokat meglehet tanulni.Érdemes kiolvasni a természetes fogamzásszabályozás című könyvet ahol részletesen taglalnak minden lépést amit tudni kell a természetes védekezésről.

Az,hogy becsúszik-e azt egyéb pszihés tényezők is befolyásolják ugyanúgy mint a meddőséget.Ha valaki tudat alatt vágyik a gyerekre hiába utasítja el tudatosan.Az agy irányít itt is.

Biztos van egy kis üzlet is ezekbe a korszerű védekezési módokba hisz nem kevés pénzbe kerülnek.Tíz éve nem használok tablettát.Óvszert is hol igen hol nem.Egyszer lettem terhes akkor is belém élveztek.Nem azt mondom,hogy sose szedjen tabit senki de ne az legyen az első mert sokan kényelmi okok miatt is szedik.A kényelemnek mindig ára van.A pesszárium meg hüvelykúp teljesen megbízható megszakított közösülés mellett.Menszesz előtti 4 napba meg kb 3% az esély terhességre vagy annyi se legalábbis nem több mint tabi mellett.Figyeljük magunkat nők!

2011. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerek egy nőt aki huszonévesen könnyen teherbeesett és ikrei lettek és azóta is megszakított közösüléssel védekezik és nem lett még egyszer sem terhes a huszon év alatt de még sulis koromba is taliztam 2-3 hasonló történettel s az utcánba is lakik egy vallásos pár akik így védekeznek és két gyerek van ott is mindkettő tervezve..Az idősebb pasik állítólag jobban tudják kontrollálni.
2011. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A megszakításos és természetes módszerről még annyit,hogy akárkivel nem szabad bevállalni csak harmonikus kapcsolatba ajánlott összeszokott pároknak.
2011. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!