Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a megbízhatóbb? A...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a megbízhatóbb? A pesszárium vagy a méhszájsapka?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,az előbbi könnyebben elcsúszhat a helyéről.Még nem használtam ilyeneket,de ki szeretném próbálni.Van valakinek tapasztalata?
2009. máj. 28. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
23%

A pesszárium gumiból, a méhszájsapka műanyagból készül, gömbszelet (kupola) alakú eszköz, ami ráfekszik a méhszájra a felhelyezéskor. Mindkét módszer lényege, hogy meggátolja a hüvelybe jutott spermiumok továbbjutását a méhszájon és méhnyakon át a méhbe, petevezetőbe. Mindkettőt a méhszájra kell helyezni. A cervixsapka a vákuumhatás miatt biztosabban a helyén marad. Használata gyakorlottságot igényel, mindenképpen alapos anatómiai ismereteket feltételez. Különböző méretekben készül. Spermicid anyaggal együtt célszerű alkalmazni, 20 perccel a nemi aktus előtt kell felhelyezni. Mindig ellenőrizni kell, hogy jól illeszkedik-e. Felhelyezésük és a nemi aktus között maximum 2 óra telhet el, utána a spermicid anyagot pótolni kell. Az utolsó közösülés után 6-12 órán belül nem ajánlatos eltávolítani. Hüvelyöblögetés szintén nem ajánlott. Használat után szappanos vízzel elmosandó, ellenőrizni kell, hogy nincs-e rajta sérülés. Legalább kétévente, de szükség esetén hamarabb cserélendő. Fiatal lányoknál a méretváltozás miatt sűrű ellenőrzés ajánlott. Egyéb módszerekkel kiegészítve megbízhatósága fokozható.

A hüvelyi szivacsokat szintén a hüvelybe kell felhelyezni, és ez előbbi két eszközhöz hasonlóan a hüvelyi barrierek csoportjába tartozó fogamzásgátló módszer. Spermaölő anyagokkal átitatva alkalmazzák.


Különben a google a barátod. Én is meg tudtam nézni, gondolom másnak sem okozna különösebb gondot! :)

2009. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :) Igen,már én is megnéztem a google-ban,csak személyes tapasztalatra lennék kíváncsi,tényleg olyan jól véd-e stb.
2009. máj. 28. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!