Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek túlreagálom, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagálom, ha nem akarok szexelni úgy hogy a párom nem húz gumit?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót már nem szedhetek, 2 évig szedtem, mellékhatások miatt hagytam abba. nem szeretnék semmilyen hormontartalmú, vagy spermicid fogamzásgátlót. Mindegyik rossz hatással van a szervezetemre.

Párom megszakítással szeretne védekezni mert az óvszer kényelmetlen neki.

De szerintem túl nagy a rizikó, és én így csak rástresszelek.


2018. márc. 29. 08:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8: Neked kellene elgondolkoznod, meg a hülyéző barátnődnek! Itt ti vagytok, akik mindenáron gumit akartok a pasikra kényszeríteni, csak mert nektek úgy a legkényelmesebb. Még egyszer leírom, hátha most átmegy: egyáltalán nem élvezem a szexet gumiban. Szerinted mi értelme úgy együtt lenni bárkivel és szenvedni? Ha ennyire kompromisszumképtelen lenne, akkor azon nyomban kiraknám, nem kérdés. De szerencsére ezt az önző mentalitást csak a gyakoris csajokon láttam, a való életben normálisabbak a nők.
2018. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Milyen a normális nő?

Önzetlen? Nem bánja ha a pasi gumi nélkül szexel vele?

Oké, ha szeretem a pasimat, akkor nem erőltetem a gumit, első hogy ő élvezze a szexet.

Aztán jövök én, aki vagy fogamzásgátlót szed, jönnek a mellékhatások, nem baj, mert azokra is szedek valamit.

Vagy becsúszik egy gyerek, de nem baj, mert elmehetek abortuszra. ÉS mehet is tovább a szex.

De ez mind az én problémám, nem a pasié.

A pasi csak dugjon, más dolga nincs, csak hogy élvezkedjen.

2018. márc. 30. 16:11
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem mnodom, hogy igazam van, de akkor hogyan igazságos? Hogyan lehet ilyen helzetben kompromisszumot kötni, hogy a pasi is élvezze és a nő se tegye tönkre magát?
2018. márc. 30. 16:12
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"8: Neked kellene elgondolkoznod, meg a hülyéző barátnődnek! Itt ti vagytok, akik mindenáron gumit akartok a pasikra kényszeríteni, csak mert nektek úgy a legkényelmesebb. Még egyszer leírom, hátha most átmegy: egyáltalán nem élvezem a szexet gumiban. Szerinted mi értelme úgy együtt lenni bárkivel és szenvedni? Ha ennyire kompromisszumképtelen lenne, akkor azon nyomban kiraknám, nem kérdés. De szerencsére ezt az önző mentalitást csak a gyakoris csajokon láttam, a való életben normálisabbak a nők."


1. Ez bizony mellément, ugyanis fogamzásgátlót szedek. Csak az a különbség köztem és a kérdező között, hogy nekem nem jelentkezett olyan mellékhatás, ami miatt úgy gondolom, hogy abba kellene hagynom.

Viszont amíg nem szedtem tablettát, egyik barátom sem nyivákolt a gumi ellen, mint valami hülye és győzködött arról, hogy "márpedig gumi nélkül csináljuk, majd elég, ha nem engedem beléd".


2. Az szerinted nem önzőség, hogy te elvárod a barátnődtől, akit elvileg szeretsz, hogy szedjen tablettát, annak ellenére, hogy neki az nem jó? Mert mondjuk a libidója 0 tőle, és ő azért nem tudja élvezni a szexet, mert a háta közepére se kívánja, vagy mondjuk gyakori fejfájást okoz, netalántán kéthetente kell bajlódni a hüvelygombával?

Arról nem is beszélve, hogy vannak nők, akiknek nem javasolt a szedése, mert nagy a kockázata annak, hogy trombózist kapnak. Láttam már 20 éves lányt kismedencei trombózissal x hétig kórházba feküdni, és még örülhet, hogy nem lett tüdőembóliája.

(A sors fintora, hogy legközelebb már a terhességmegszakítós kérvénnyel jött a nőgyógyászatra, gondolom az ő pasija sem szerette a gumit...)


Sosem mondtam, hogy senki ne szedjen tablettát és minden pasi húzzon kotont, én azt mondom, hogy olyan megoldást kell választani első sorban, ami MIND A KÉT FÉLNEK jó. Viszont a kérdezőnek egyértelműen nem jó a tabletta, a megszakítás pedig szintén nem, mivel megbízhatatlan és NEKI kell viselni a következményeket, ha nem válik be, nem a férfinak.


Elég sok abortuszra jövő nővel találkoztam már életem során, tekintve, hogy nőgyógyászaton dolgozom, és bizony nem egy olyan volt, hogy "a pasim nem szereti a gumit, én meg nem szedhetek tablettát".

Az aztán tényleg sokkal jobb, ha évente egyszer elküldöd a lányt kapartatni, mint hogy esetleg keressetek valami kompromisszumos megoldást, vagy netalántán MEGTANULJ óvszerben szeretkezni. Ugyanis érdekes módon, másnak sikerül.


A férfiak többsége azonban nem azt mondja ám, hogy "gyere kicsim, nézzünk szét, keresünk valami olyan megoldást, ami BIZTONSÁGOS, de nem teszi tönkre a szervezeted és az én élvezetemet se csökkenti". Odáig jutnak el, hogy "én nem akarok gumit, ha te nem szeded a tablettát, majd kihúzom".

Azt már persze nem beszélik meg a felek szintén, hogy mégis mi lesz, ha ez a "nagyszerű" védekezés csődöt mond, ugyanis jelentős százalékban előfordul. Ilyenkor jön a kétségbeesett könyörgés a lánynak, hogy ugyan menjen már el kaparásra, mert neki marhára nincs kedve még huszonévesen babázni. És még örülhet a csaj, ha legalább az abortuszt kifizeti.

2018. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet ilyen helzetben kompromisszumot kötni, hogy a pasi is élvezze és a nő se tegye tönkre magát?"


Szóval milyen kompromisszumos megoldások jöhetnek szóba? Ez nyilván attól függ, hogy milyen a kapcsolat és mennyire nem szeretnének egyelőre gyereket. A megszakítás is beleférhet azoknak a pároknak, akik tudnának vállalni egy besikerült gyereket, nem akasztanák fel magukat a pozitív teszt esetén és nem rohannának abortuszra.


Na de mik maradnak még?


1. Ha nem olyan problémád van, ami abszolút kizárja a kombinált tabletta szedését, csak egyszerűen mellékhatások jöttek elő, akkor meg lehet próbálni másfajta gyógyszert. Attól, hogy az egyik nem vált be, másik még simán jó lehet. Persze kérdés, hogy semennyire jogos ezt bárkitől elvárni. Gondolom egy pasi se kísérletezgetne egy 5. féle gyógyszerrel, ha 4 nem vált be. Ahogy ugyebár arra sem hajlandóak, hogy mondjuk többféle óvszert kipróbáljanak és gyakoroljanak.


2. Létezik spirál, abból is van kétféle, manapság már mind a kettőből van olyan méret, amit nem szült nőknek is felraknak. Persze nyilván annak is lehetnek mellékhatásai, szövődményei, amiket szintén a nő vállal, nem a férfi.


3. Lehet kombinálni olyan módszereket, amelyek önmagukban kevésbé megbízhatóak, de együtt használva őket igen jó hatásfokot lehet elérni. Pl. lehet venni pesszáriumot, ami mellé spermicidet alkalmazva a gumival egyenlő biztonság érhető el. Vagy -bár önmagában sem a spermicid, sem a megszakítás nem megbízható, a kettő együttes alkalmazása esetén szintén jó eséllyel nem fogsz teherbe esni.

Ha szabályos ciklusod van és fordítasz egy kis időt arra hogy megismerd a saját tested és nemi működésed, akkor a természetes módszerek és jó KIEGÉSZÍTŐ módszerek lehetnek kevésbé hatékony megoldások mellé.

2018. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14: Aha, szóval ha férfiként valami problémám van, az pusztán nyivákolás, aki meg nem érez semmit gumiban az meg egyenesen hülye. Ja, meg béna is, mert nyilván csak én nem TANULTAM meg élvezni a szexet úgy, ahogy te előírnád. Nevetséges vagy.
2018. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy egyetlen egy szóba tudsz belekötni, a válaszom többi részét pedig maximálisan figyelmen kívül hagyod:D
2018. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!