Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menzesz előtt 7 órával megtört...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menzesz előtt 7 órával megtörtént a baj, kiszakadt az óvszer. Megjött, de nem tudom, hogy kellene-e a 72 órás tabi. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nálam a probléma kicsit összetettebb. Együtt voltunk a barátommal 1 hete, mikor gondatlanságból adódóan be kellett vennem egy esemény utáni tablettát. Igazából nem biztos hogy szükség lett volna rá, mert konkrétan baj nem történt, csak féltünk, ezért megelőzve az esetleges gondot bevettem egyet. Egy hétre rá újra együtt voltunk, végig rendesen figyeltünk, néztük hogy minden rendben van-e, és még mielőtt a végéhez jutottunk volna szintén megnézte hogy egyben van-e a dolog, viszont miután elment, és kivette, akkor vettük észre, hogy kiszakadt. Borzasztóan bepánikoltunk, és tisztában vagyunk vele, hogy hiba volt ilyen kevés idő után kísérteni a sorsot, de védekeztünk, és a fene sem gondolta volna, hogy pont most fog kiszakadni (eddig sosem volt ebből probléma, egyszer sem szakadt ki). Ez a menzeszem 1. napján történt hajnali 1 órakor (ekkor még nem véreztem). Reggel 8-kor jelentkezett a menstruációs vérzésem. Lehetséges hogy be kellene vennem még egy esemény utánit, de félek a lehetséges mellékhatásoktól és hogy túlságosan tönkreteszem magam, de babát pedig semmiképp sem szeretnénk. A jövőben sokkal jobban fogunk vigyázni, nem szeretném/szeretnénk újra átélni ezt a stresszt! A kérdésem az lenne, hogy mindenképp vegyek be egy 72 órás tablettát? Lehetek így egyáltalán terhes?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. febr. 18. 21:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Terhes lehetsz, ez nem ezen múlik, a beágyazódás az 10-14 nap után következik be, vagyis viszonylag egy friss méhhártya ami ideális beágyazódásra, ha a véleményem kell, vegyél be egy esemény utánit, bár nekem sose volt rá szükségem nem tudom milyen időközönként lehet bevenni, de nem hinném hogy bajod lenne tőle. Legközelebb a használt gumiba engedjetek kis vizet, és ha csepeg kifele akkor lyukas, viszont ne sokat mert a használt gumi már el van nyúlva és a víztől is kiszakadhat, ha nagy a nyomás, de terhes lehetsz bár kicsi az esély és nem valószínű de nem kizárt.
2018. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy is. Erre nagyon kicsi az esély kb.: 0.09%
2018. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem leírni, hogy a történtek után rögtön szaladtam "kimosni" magam. Nem tudom mennyit segíthet, de amennyire csak tudtam, próbáltam megtisztogatni magam odabent.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. febr. 18. 21:56
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
én nem venném be, minimális az esély a terhességre
2018. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A kimosás semmit nem ér. Esemény utánit egy évben nagyon maximum kétszer lehet bevenni, nem véletlenül. Fel sem írnák neked egy héttel a másik után. Kicsi az esély a terhességre. Én biztosan nem venném be. Valamit rosszul csináltok a gumival.
2018. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az lehet, nem is voltam benne biztos hogy ér bármit is, csak abban a pillanatban jó ötletnek tűnt. Sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem szabad ilyen sűrűn bevenni, mert brutális mennyiségű hormont tartalmaz, de mégis bennem van a para. Az óvszert pedig lehet most az egyszer nem sikerült jól használni, eddig sosem volt baj, nem tudom mi történhetett.
2018. febr. 18. 22:25
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodj meg! A nők jelentős hányadánál (~99%) a peteérés időszaka a menstruáció abbamaradása után 10-14 nappal van. Az ettől való eltérésre az esély elenyésző. Az eseményutáni pedig úgy felborította a hormonháztartásod, hogy az is egy plusz faktort ad a dolog esélytelenségéhez.
2018. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjött a vérzésed, az azt jelenti, hogy az ovulációd már 14 napja volt. Szinte kizárt, hogy a vérzésed első napján legyen még egy... de még ha lenne is, mibe ágyazódna be?


A tanácsom pedig a továbbiakra az, hogy ha egy csomagban egy gumi kiszakadt, akkor az egész csomag kuka. Simán lehet, hogy az egész széria hibás volt.

2018. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz terhes!
2018. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

1000%, hogy nem leszel terhes, nyugi.

Menzesz előtti, ill. utáni 1-2 napon nem lehetsz terhes.

A menzesz pont arról szól, hogy az elhalt petesejt így távozik a szervezetedből (előtte már nem életképes), utána pedig az új még semmire nem jó :-)

2018. febr. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!