Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

A baratommal 2napja vesztettem el es nem vedekeztunk.. de idoben kihuzta.. es azt mondta h nincsen az elovaladekos idoszakaban.. de annyira feltem utana h kb pontosan 24 orara ra bevettem egy alkalom utanit amit a nogyogyasz irt fel es az volt rajta h aktus utan 3 napon belul es ha megtermekenyultem akkor bevetel utan 3 ora mulva el kellett volna vereznem.. ami nem tortent meg.. ezert megnyugodtam de nem tudom mi van most velem azota eltelt egy nap es emelygek meg neha gorcsol a hasam es beleszur meg egy heten belul meg kene jonnie.. de azt olvastam h akkor is lehetek terhes ha megvan.. szinte egyfolytaban emelygek viszont semmi reggeli rosszullet meg ilyen nincs... szerintetek? Vagy esetleg metudhato ez az elso aktusnak? Mert elegge fajt (es kerlek ne gyertek azzal h miert nem vedekeztunk mert tudom milyen hulye voltam es nem fordul elo tobbet) meg meg arra is gondoltam hogy azert lehet mert nagyon rastresszelek

Kerlek segitsetek😣❤


2018. jan. 31. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első után lehetnek ilyen tünetek.Nem tudjuk milyen volt.Mennyire durvult,mennyire tette beléd.Stb.

Ha kaptál gyógyszert is,no para.

De ez az időben kivettem és nem csepegett felejtős!:D Tabi+gumi! De legalább az egyik legyen.

2018. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz terhes a gyogyszer utan. A stressz miatt gorcsolsz. Az, hogy a srac azt mondta, nincs az elovaladekos idoszakban, az egy vicc.. hat felrohogtem. :D elovaladek mindig kepzodik elelvezes elott, azert, hogy a nagy nyomas miatt az ondo ne sertse fel a dolgokat a peniszen belul. Eloaladek akkor is folyhat ki, amikor a ferfi mar 1-2 oraja felizgult allapotban van, es meg hozza sem ertel a peniszehez.
2018. jan. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én elvesztettem a szűzességemet, akkor én is éreztem ilyeneket, amit te. Terhes viszont nem lehetsz, ha időbe bevetted a gyógyszert. Viszont van fogamzásgátló illetve óvszer, és ha ezek közül legalább az egyiket használod, akkor legközelebb nem kell ilyenek miatt aggódnod. Mondjuk az óvszer az hasznosabb több ok miatt is. :) :D
2018. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
66%

Ha 2 napja volt az aktus, akkor még esélytelen, hogy terhes legyél. Kb. 8-10 nap az aktus után amikor beágyazódik a zigóta a méhfaladba és onnantól vagy terhes.

A terhesség tünetei pedig legkorábban is 4 hét múlva jelentkeznek.


A tabi okozhat rosszullétet. A stressz szintúgy. És akkor sem kell kiakadni, ha furán jön meg vagy nem jön meg. Nekem pl utána 1 vérzés kimaradt. Ha nagyon idegesít ez, akkor a várt vérzés napján vagy után végezhetsz egy tesztet.


Másik: nincs olyan hogy "előváladékos korszak" az előváladék pár csepp csupán, általában sperium mentes, de onnantól, hogy felállt bármikor termelődhet, hogy "sikosítsa" a terepet. Leginkább kézimunkánál lehet megfigyelni és gyönyörködni benne ahogy a fény megcsillan rajta. Ha valaki megszakítással közösül akkor rég túl van az előváladékon, az már beléd került.


Viszont az előváladék általában nem tartalmaz spermiumot. Amikor összejönnek ilyen szerencsétlen balesetek az leggyakrabban azért van mert a férfi úgy érezte időbe kikapta... azt kiderül hogy még sem (fiatal férfiaknál gyakori hiba). Illetve ha van második kör akkor a húgycsőben marad spermiumokat kimossa az előváladék így már valós az állítás, hogy megtermékenyítésre alkalmas.


A fogamzást ezen felül befolyásolja a hüvelyed ph-ja. Hogy a ciklusod mely szakaszában vagy... szóval ez azért nem annyira egyszerű dolog.

Ha érdekel a téma, hogy ne ess teherbe én ajánlom a neten azokat a cikkeket, amik azzal foglalkoznak , hogyan essünk teherbe. Sokkal inkább megérted az egész mükődését.

2018. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha a gyógyszert is bevetted, egészen biztosan nem lehetsz terhes. De azért eléggé rizikós vállalkozás volt... (Milyen pasi az, aki annyira se képes vigyázni a barátnőjére, hogy vesz egy csomag gumit és használja is?)
2018. febr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tévhitekkel ellentétben igenis lehet az előváladékban sperma, akár úgy is, hogy két hete nem ejakulált és tíz perccel élvezés előtt kivette.

A Pearl-indexe nem véletlenül 35.

Magyarul: kb. fele akkora esély van teherbeesni, mintha beléd is élvez. Hát ez azért nem túl jó arány.


Az esemény utáni is sokkolja a szervezeted, ahogy az első szex is okoz komoly hormonális változásokat. A következő fél évben bármi előfordulhat.


Azt tudd, hogy esemény utánit fél éven belül fel se írnak még egyszer. Úgyhogy ragaszkodj a gumihoz minden esetben, az első pillanattól (nem elég a végén felhúzni!)

Ha a srác erre nem hajlandó, akkor egyszerűen dobd ki. Szórakozzon más jövőjével, nem ő lesz terhes.

2018. febr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Remélem megtanultad, hogy soha nem engedjük meg hogy valaki berakja óvszer nélkül, ha nem használunk fogamzásgátlót vagy hasonlót. Aki nem akar gyereket az védekezik. Mindig.


Olvass kicsit utána ennek az egésznek. Előváladék mindig van, mert különben be se tudná tenni neked, nem csúszna. Nem csak a lány lesz nedves.


Nem hiszem, hogy terhes leszel, hisz vettél te eseményutánit. Terhességi tüneteket meg még semmiképpen nem érezhetsz. Nyugodj meg.

2018. febr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te tulajdonképpen minek szexelsz, ha az egészről fingod sincs? Nem érzed, mekkora felelőtlenséget csináltál? Már az első alkalommal... Csak szeretnélek figyelmeztetni, az esemény utánit max félévente egyszer lehet bevenni. A többi szex után mit fogtok csinálni? Mert ahogy most csináljátok, annak rövid úton gyerek lesz a gyümölcse. Ha nekem azt mondaná a pasi, hogy most nincs előváladékos időszakban, képen is röhögtem volna. Nemhogy egy ilyen ostobának széttegyem a lábam. :D Vagy nincs tisztában a saját teste működésével, vagy ezzel akart nyugtatni, hogy megengedd csupaszon a szexet. Te meg kis buta most a engedted... Terhes biztosan nem vagy az esemény utáni miatt. Majd legközelebb az leszel...
2018. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 +1

Nem tudom eldönteni,hogy te,kérdező vagy a barátod a nyomorékabb..

2018. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egyszerűen borzalmas, hogy mennyire tájékozatlan vagy. Tudom, hogy a szex nincs sem IQ-hoz, sem felvilágosításhoz kötve, de nem gondolod, hogy ha már nemi életet élsz, akkor egy kicsit jobban utána kellene járnod a dolgoknak? Senki sem úgy születik, hogy mindent tud, de akkor ELŐBB KELLENE KÉRDEZNI, nem utólag sopánkodni.


1. A megszakítás nem megfelelő védekezési módszer olyan pároknak, akik még baromira nem szeretnének gyereket. És ha halálra vagy rémülve, feltételezem nem szeretnél még.

a. Az előváladékban lehetnek spermiumok.

b. Nem létezik olyan, hogy "előváladékos" meg "nem előváladékos időszak". A férfiak spermiumtermelése folyamatos, az előváladék pedig síkosításra szolgál, azaz mindig elkezd termelődni, ha felizgul.

c. Hiába gondolja azt, hogy nem élvezett beléd, bizony férfiaknál előfordul, hogy már az első spricc megtörtént, mire jön az orgazmus érzése. Egy adagnyi spermiumot meg nem fogsz észrevenni, mivel a hüvelyedben alapból van váladék.


2. Az egyetlen okos döntés ebben a történetben az, hogy vettél be tablettát. Viszont ez a "3 óra múlva el kellett volna véreznem"...

Az "elvérezni" szó azt jelenti, hogy valaki olyan mértékű vérmennyiséget veszít el, hogy belehal. Gondolom nem erre gondoltál, igaz?

Sejtésem szerint a helyes kifejezés az lett volna, hogy "3 óra múlva véreznem kellett volna", de ez meg egy baromság, nem is értem, hogy honnan szedted.

Az esemény utáni tabletta bevételét követően a vérzésnek általában rendes időben kellene jelentkeznie, de előfordulhat, hogy korábban jön meg a menzesz vagy pecsételő vérzés jelentkezik, sőt az is, hogy eltolódik a menstruáció.

Amennyiben a várt időben (a ciklusodnak megfelelően) nem jelentkezik vérzés, tesztet kell végezni, mivel a tabletta sem 100%-os hatékonyságú.


3. Ha rendesen menstruálsz, azaz olyan erősségű és hosszúságú a vérzés, amilyen szokott lenni, akkor jó eséllyel nem vagy terhes. Normális esetben terhesség alatt NEM jelentkezik vérzés. Ha mégis, az jellemzően pecsételgetés, barnázás, nem egy rendes menstruációnak megfelelő vérzés. Vagy ha igen, az azért általában elég nagy baj (vetélés).


4. 2 nappal az aktus után NEM LEHETNEK terhességi tüneteid akkor sem, ha egyébként létrejött megtermékenyülés. A megtermékenyített petesejt kb. 1 hét után ágyazódik be, és csak utána kezd olyan hormon termelődni, ami a terhességi tüneteket okozza.

Tehát nálad még a beágyazódás sem történhetett meg. Az émelygés lehet a tabletta mellékhatása, vagy szimplán az idegesség miatt is.


Szóval egyelőre nyugodj meg. Iszonyat felelőtlen és buta voltál, de legalább utólag amit lehetett, megtettél azzal, hogy vettél be esemény utánit.

Egyelőre várakozz türelmesen a menzeszedre. Ha nem jön meg, vagy egyáltalán nem olyan, mint szokott lenni, akkor csinálj tesztet. Ha rendesen megjön, akkor meg lehet nyugodni.

2018. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!