Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kombinált tabblettáról gesztag...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kombinált tabblettáról gesztagén tartalmú tablettára váltani. Igen/Nem?

Figyelt kérdés

Decemberben kezdtem fogamzásgátlót szedni, holnap kéne a harmadik levelet elkezdenem. Amióta szedem, a következő tünetek jöttek elő:


-Nem jött meg most már második alkalommal, illetve egy napig tartó barnás folyásom volt


-58 kg-ról lefogytam 51-re, nem kívánok korábbi ételeket, kávét, ami nélkül élni se tudtam


-Folyamatos rosszkedv, drasztikus libidócsökkenés


Elmentem ma az orvoshoz, és azt mondta valahol a magánéletemben kell a problémának lennie, mert a gyógyszernek nem ezek a tipikus tünetei. Ebben lehet valami, mert hónapok óta munkanélküli vagyok és haláleset is történt a családban. Ennek ellenére felírt egy ösztrogén-mentes minitablettát, amit szünet nélkül folyamatosan kell ugye szedni. Aztán utánaolvastam ezeknek a szereknek és teljesen elbizonytalanított, más a hatásmechanizmusuk és sokan írták, hogy folyamatos közti vérzéseik vannak, nem lehet szabályozni a menstruációt, vagy egyáltalán meg se jön. Más ennek biztosan örülne, de én szeretem úgymond biztonságban tudni a szervezetem működését. Aztán hazaértem az orvostól és most úgy tűnik rendeződni látszódik a munka is. Szóval a kérdésem a következő:


-Adjak még egy hónap esélyt a régi tablettának, és ha azután se változik semmi, akkor kezdjem el az újat, vagy...


-Kezdjem el szedni az újat és bízzak az orvostudományban?


Holnap valamelyiket mindenféleképpen be kell szednem, addig van idő agyalni. Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy okosabb a témában, mint én, az legyen szíves írjon!


22/L


2018. jan. 30. 14:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

*aztán

*3 hónapig


Kezd tönkremenni a billentyűzetem :)

2018. jan. 31. 11:29
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezek alapján leginkább a hormonálisan "kiegyensúlyozott" csoportba tudnálak besorolni, ill. kissé inkább az ösztrogén felé billen a mérleg semmiképp sem tűnsz gesztagéntúlyúlyosnak. Viszont a gyógyszer, amit szedsz, kifejezetten a gesztagéntúlsúlyos nőknek szokott jó lenni:)


[link]



Ebben a táblázatban láthatod az elvet:) Neked elviekben olyan tabletta lehetne jó, amik az első két oszlopban/oszlop között vannak. Lehet, hogy a Symicia vagy a Novynette jó választás lenne (persze ugyanezek az összetételű tabletták megtalálhatók más gyártó által más néven is). De ha a Volinával nem volt probléma, azt is meg lehet próbálni újra. Viszont az látható, hogy amit te szedsz (ugyanaz az összetétel és hormontartalom, mint a Mistral) az esetedben tényleg nem a legoptimálisabb (mondhatjuk, hogy a legrosszabb választás):D


De mint mondtam, ez tényleg csak egy irányadó dolog. Sajnos azt semmilyen vizsgálattal nem lehet előre megállapítani, hogy konkrétan az xy tablettától lesz-e vmi mellékhatás, és ha igen, akkor micsoda.

2018. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hú, ez a leghasznosabb válasz, amit valaha itt kaptam. Köszönöm szépen!
2018. jan. 31. 20:27
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Szakmába vág, ezért vagyok tájékozott:)
2018. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!