Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan védekezzünk?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védekezzünk?

Figyelt kérdés

A barátommal már egy jó ideje egyutt vagyunk es kb. fél éve feküdtünk le először. Én szűz voltam még, ő nem. Óvszerrel védekeztünk akkor is es mostanáig is,de en szeretnék fogamzásgátlóra váltani, mert nem érzem magamat biztonságban gumival és csak feszengek az aktusok alatt, nehogy kiszakadjon és kész a baj.. A probléma, hogy a barátom nem engedi nekem hogy gyógyszeren éljek és később egészségügyi probémáim legyenek. Anya sem veszi jó néven, mert ő sem szedett sohasem állítja, hogy nagyon káros a szervezetre. Most akkor mit tegyek? A gumiban nem érzem magamat biztinságban, a gyógyszert pedig mindenki ellenzi, amit én mondok azt nem hallják meg.

18/L



2018. jan. 24. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a tablettával azon túl, hogy ellenőrizni kell majd időközönként, mert hajalmosíthat vérrög-képződésre. Én ajánlom.
2018. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az óvszer és a tabletta is megbízható, ha normálisan használod őket. Kb. 10 éven keresztül használtam óvszert, jelenleg kb. másfél éve tablettázok. A gumi soha nem szakadt ki, terhes sem lettem természetesen, ugyanígy a tablettánál sem volt semmi gond.


Tehát egyrészt szeretnélek megnyugtatni, hogy az óvszer megfelelő védekezési mód. Ha véletlen mégis kiszakad (nekem 10 év alatt egyszer sem fordult elő), még mindig el tudsz menni esemény utáni tablettáért.


A fogamzásgátló tabletta pedig egy gyógyszer, és mint minden gyógyszernek, vannak kedvező hatásai, és lehetnek mellékhatásai, akár súlyos szövődményei is.

Saját véleményem szerint 18 évesen képesnek kell lenned arra, hogy megfelelő információk birtokában mérlegeld azt, hogy neked a várható előnyök megérik-e a kockázatot vagy sem, és el tudod dönteni, hogy azzal akarsz-e védekezni vagy sem. Persze ha édesanyádnak kell fizetnie a védekezést, akkor kevesebb beleszólásod van a dologba, de amennyiben a saját keresetedből állod, szerintem jogod van eldönteni, hogy akarod-e vagy sem.

2018. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!