Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sos! Rosszul szedtem be egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sos! Rosszul szedtem be egy havi fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
sziasztok. nem a menstruaciom elso napjatol hanem a menstruaciomutolso napjatol kezdtem elszedni a tri regol tablettat. elso alkalommal kezdtem es meg nemjott meg.lehetseges hogy terhes vagyok?
2018. jan. 13. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Használtatok kiegészítő védekezést ebben a hónapban? A betegtájékoztató általában írja azt is, hogy mi van akkor, ha nem az első nap kezded el szedni, hanem valamilyen más időpontban. Leggyakrabban az szokott lenni, hogy ilyenkor nem véd azonnal, hanem mindenképp végig kell szedni az első havi levelet ahhoz, hogy védelmet kapj. Így ha nem használtatok más védekezési módot, simán terhes lehetsz...

Ugyanakkor azt is jó tudni, hogy az első hónapokban a fogamzásgátló tabletta hatóanyagát még szokja a szervezet. Teljesen normális, ha nem jön a megvonásos vérzés akkor, amikor hivatalosan kéne neki, ugyanis időre van szükség ahhoz, hogy a mesterséges ciklus beálljon. Én más fajta tablettát szedek, de nálam úgy volt, hogy az első három hónap után állt csak be, akkor kezdtem el a szünetben vérezni, azelőtt viszont mindig akkor véreztem, amikor már elkezdtem az új levelet 1-2 napja. Ez teljesen normális volt.

2018. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, bizony. Csinalj tesztet.
2018. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hu hat nagyon stresszes vagyok emiatt. 2 napja fejeztem be a gyogyszert szoval meg olyan sokat nem kesett.kb 13. szemnel tortent a dolog es csak egyszer ugyhogy izgulok es remenykedem.
2018. jan. 13. 13:41
 4/4 anonim válasza:
100%
A betegtájékoztató azt írja, hogyha nem a menstruáció első napján kezded el szedni a tablettát, akkor egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Ha a 13. szemnél (tehát 13 nap telt el a kezdés óta) volt először szex, akkor nem kell félned a terhesség miatt.
2018. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!