Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm most volt először...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milka111 kérdése:

A barátnőm most volt először nőgyógyásznál. Így szokott ez mindenhol zajlani?

Figyelt kérdés
Még nem feküdtünk le egymással, a szüzhártyája már nem volt meg(ujj). És elment nőgyógyászhoz gyógyszerért. Beszélgettek csak, az orvos kérdezte hogy volt-e már szexuális élete. Mondta hogy nem. És ezért nem vizsgálta meg, de írt fel neki egy gyógyszert amit akkor kell beszednie amikor megjön és utána 3 hétig minden nap aztán egy hét szünet és megint 3 hétig. Ezt a gyógyszert csak fél évig lehet szedni. És mondta neki hogy majd ha megtörténik a dolog akkor kell visszamennie és akkor vizsgálja meg. Ilyenkor gumit használni szükséges vagy biztonságos így? Így történik mindenkinél az első találkozás az orvossal aki még nem feküdt le mással?
2017. okt. 10. 15:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

Annyira jó, hogy sokan az orvosokat védik és semmibe veszik az óvatosságot, de ez az orvos nem végeztette el az ilyenkor szükséges vérvizsgálatot, hanem kapásból egy ekkora hormon bombával indít egy fiatal lánynál.

Nekem mindenféle mellékhatásai voltak egy hónap után egy egyszerű, enyhe foggátlónak. Az egyik ismerősöm akkor kapott trombózist és el lett tiltva a hormon tartalmú foggátlótól. Mivel a családomban többször is előfordult trombózis női ágon, abbahagytam a szedését és elmúltak a mellékhatások is. A mai napig az átlagértéknél magasabbak a trombociták a véremben, nem is lenne ajánlott szednem gyógyszert, de nekem is vizsgálat nélkül írták fel, csak úgy.

Nem érdekel, milyen orvos valaki amikor nem teszi rendesen a dolgát, számomra nem jó szakember és nem szedek be minden vacakot, csak mert egy orvos felírta.

2017. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

igen, de miért érdekel ez téged ennyire? azt hiszed csajod elbliccelte a vizsgálatot vagy, hogy a doki bliccelte el rendesen megvizsgálni.

hidd el, egy szűz csajnak nem kellemes az un. "kacsa" felhelyezése a vizsgálat során. nem csodálom, hogy inkább békén hagyta barátnődet.

2017. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
48%
En anno 2 évig szedtem Cypromixet. Abbahagyása utan egy évig nem menstrualtam.... Akkor ugy gondoltam, hogy örökre végeztem a fogamzásgátló tablettakkal. Jelenleg az a reménytelen helyzet, hogy az orvos elmondása alapján, a nőgyógyászati problemam megoldasanak egyetlen eszköze a fogamzásgátló szedése. Nagyon meg vagyok lőve a korábbi rossz tapasztalat, trombozishajlam es migrén miatt.
2017. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyedül laborral lehet megállapítani, hogy szedhet e fogamzás gátlót (trombózisveszély) miatt vagy sem.
2017. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt.

Az első 4 hétben kell az óvszer.

Ha megvolt az eső szex utàna lesz az első rákszűrés ami minden évben 1x kötelező.

23 N

2017. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%
Csak annyit hogy én meddő lettem a gyógyszertől
2017. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ha szűz a lány és nem indokolt (felmenői közt nem volt pl trombózis) akkor igen, felírja, de jobb esetbe elküldi vérvételre, és majd annak eredményével ad gyógyszert, de egyébként szerény véleményem szerint illene megvizsgálnia így is, gyengéden, nehogy gáz legyen, de ez nem tartozik a kérdéshez:) Szóval nyugi, ez így szokott lenni, de speciel nem nagyon értem miért nem óvszerrel próbálkoztok először. Ha 16 alatti a barátnőd, nem éri meg teletömni magát hormonnal, csakmert hosszú távon "olcsóbb" mint a gumi.
2017. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!