Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha beválik egy fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha beválik egy fogamzásgátló akkor azt mennyi ideig lehet szedni?

Figyelt kérdés

Lassan 11 hónapja szedek fogamzásgátlót. Mielőtt felírta az orvos, sajnos nem vizsgáltatott ki. Viszont semmi bajom nincs tőle, tökéletesen bevált eddig. Így mennyi ideig szedhetem ezt a fajtát?

Illetve valamilyen vizsgálatra érdemes elmennem?


2017. szept. 17. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én nőgyógyászom azt javasolta, hogy 2-3 évente tartsak szünetet a tabletta szedésében néhány hónapra, és utána lehet ugyanazt a tablettát szedni tovább. Ha nem bízol az orvosodban, keress fel másikat!
2017. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én bízok benne.

Csak kíváncsiságból kérdeztem ezeket. Októberben megyek majd receptért.

2017. szept. 17. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezeknél a tabiknál már nem kell szünetet tartani.
2017. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vérvételt mindenképpen csináltass, már a szedés előtt is kellett volna, illetve évente járj rákszűrésre. Lehetőleg ne ahhoz az orvoshoz, akihez eddig jártál, mert az felelőtlen.

De egyébként az, hogy eddig nem volt gondod, az nem jelenti azt, hogy nem kaphatsz mondjuk 2 hónap múlva trombózist, mert nem vizsgáltak ki és mondjuk nincs rá hajlamod, ami a vérvételből kiderült volna és megelőzhető lett volna.

Amúgy a mai fogamzásgátlók annyira modernek és annyira minimális a hormontartalmuk, hogy akár hosszú évekig is lehet őket szedni szünet nélkül. Sőt, érdemesebb nem tartani szünetet.

2017. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rákszűrést csinált. Meg azt kérdezte hogy nincs-e trombózisra hajlamom. De gondoltam nincsen mert anya is szedett fogamzásgátlót és nem volt semmi baja.

De szerintem sem ártana egy kivizsgálás. Csak azt nem tudom hogy kell-e beutaló. Biztosan kell.

2017. szept. 17. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezte, hogy nincs-e trombózisra hajlamod? Ezen jót nevettem. Mégis honnan tudja ezt valaki megmondani? Na és aztán attól, hogy anyukádnak nincs, attól még neked lehet. Nem csak anyukádtól lehet ám örökölni a hajlamot.

Egyébként elmész egy normális orvoshoz, aki ad beutalót vérvételre és ennyi.

2017. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Naa ja.. Igazad van mindenben. Köszi :D
2017. szept. 17. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Amig nem vált gyogyszert
2017. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!