Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztos, hogy nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztos, hogy nem leszek terhes és beválik a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Szereztem receptet Femoden tabira...(de nem voltam nőgyógyásznál) L/17
2009. szept. 23. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

hát bocsi, de jó nagy hülye vagy...ezt nőgyógyásznak kell felírja, alküldeni laborba, vérvételre...és személyre szabottan ír fel vmit.

Nem biztos h az amit anyud, vagy a barátnőd használ az neked is jó. Miért nem mentél orvoshoz????

2009. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagy hülyeséget csináltál. Ha ez lesz az elő még soha nem szedtél előtt azért megkérdez tőled a doki egy-két dolgot illetve ha olyan meg is vizsgál. Nyugodtan lehet mondani, hogy x ezer forintot szánok a tabira. Olyat fog felírni ami szerinte neked megfelelő lesz. Ha véletelnül nem akkor ő hozzá kell vissza menni és ír másikat.
2009. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

nem kellene ugy gyogyszert szedned h nem voltál nö gyogásznál mert mindenkinek más tabletta kell ezt te ránézésre nem tod megmondani h neked ezt kell szedned!

menny el nőgyogyászhoz vizsgáljon ki és ugy szedj gyogyszert

2009. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

először is, ha van eszed nem váltod ki! nem azért kell elmenned nőgyógyászhoz h "jogtisztán" váltsd ki a tablettát (ill. nem csak azért), hanem mert ő tudja pontosan, milyenre van szükséged! ha nem a megfelelő tablettát szeded, annak súlyos következményei lehetnek!

a kérdésedre egyébként a válasz: gyógyszerrel akkor lehet teherbe esni, ha elfelejted beszedni, vagy ha más gyógyszert is szedsz és kioltja a hatását.

2009. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
minden fogamzásgátló egyformán véd mindenkit aki rendesen szedi. olyan nincs hogy nem válik be(védelem szempontjából), ez nem algopirin hogy vagy elmúlasztja a fejfájást vagy nem... ez véd ha szeded. de maximum fél éven belül cytológiát kell vetetni és vérképet csináltatni, aztán évente ellenőrizni, ha szedni fogod, mivel a fogamzásgátló komoly gyógyszer, nem játékszer.
2009. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
az hogy kinek melyik fogamzásgátló jó egy nagy lutri, nem kell lecsesznetek a kérdezőt, én tapasztalatból tudom hogy az fogja eldönteni hogy melyik gyógyszert írja fel a doki, hogy melyik gyógyszergyártóval van szerződése. szomorú de így van. én eddig 4 különböző orvosnál voltam fogamzásgátlót íratni(megjegyzem egyik sem jött be, mindig csődöt mondott az itt dícsért orvosi döntésképesség, vélemény, tapasztalat és szaktudás, csak az utolsó vált be amit én magamnak találtam egy rakat fórumot elolvasva) és mindegyik a laborbeutalóval együtt nyomta a kezembe a receptet, a cytológiát meg leveszi(már amelyik) és annak ugye kb. 3 hét mire eredménye van, de ha nem vagy egy ordas k*rva aki fűvel-fával szexel és nagyjából szabályos a ciklusod akkor az teljesen rendben kell hogy legyen. szóval ez az "orvos személyreszabottan dönti el hogy neked mi a jó" egy hatalmas nagy hülyeség. a mosolyodból tudja eldönteni maximum, az meg édeskevés ha fogamzásgátlóról van szó. majd ha már szeded x hónapja akkor kiderül hogy van-e mellékhatás vagy nincs, nem jövőbelátó egyik doki sem. nem azt mondom hogy jól csináltad kérdező, de semmi bajod sem lesz ha elkezded szedni. ha már szeded évente el kell járni rákszűrésre és vérképre hogy rendben van-e a májfunkció és a pajzsmirigyhormon.
2009. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

Utolsónak igaza van. És mindig a legdrágábbat írja fel, abból van haszna. Egyébként ha a gyógyszer nem jó neki, azt nagyon hamar tapasztalni fogja, és bármikor abbahagyhatja. És ha a doki felír valamit,mi a garancia, hogy attól nem hízik meg/ zavarja be a ciklusát? Semmi! Sok olyan ismerősöm van, akinek orvos írt fel gyógyszert és azonnal váltania kellett, mert nem tett jót neki. Én anya tanácsára(aki 25 éve eü-s) kezdtem el szedni egy nagyon jó, alacsony hormontartalmú, olcsó gyógyszert, és ennek már 4 éve. A ciklusom rendeződött, nem görcsölök, és semmilyen mellékhatása nem volt. És nem kellett nődoki, sem 10.000 ft-os csodatabletta hozzá.

21/L

2009. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

tényleg csak lutri az egész h beválik e vagy sedm, nincs olyan h személyre szabott fogamzásgátló, ne vicceljetek már. szerintetek egy vérképben mit néz meg az orvos? azt h rendben van e májad. ennyi. ez nektek személyreszabás??? hallotok hülyeségeket aztán ezt terjesztitek. rutinból elküld vérvételre, majd megvizgsál belülről, de a keneted és a véred nemfogja kiírni h xy foggátló. ilyen nincsen. ezért is kell visszamenni 1 v 3 hónap után h beszámolhass h bevált e, ha nem, akkor írnak másikat. csakúgy fejből.


engem csak az idegesít a kérdezőben, nemaz h felelőtlen, hanem az h utálom az ilyen embereket aki képtelen elmenni nőgyógyászhoz, viszont a szexhez megmár olyan baromi érett. ha szexelni tudsz, nőgyógyászhoz is eltudsz menni. ne játszd a nagylányt, ha nemvagy az...

2009. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

hát én azért elmondanám h elküldött a doki vérvételre, és igenis h becsületesen átnézte a leleteket, és hiába akartam lindynett-et szedni, egyszerűen nem azt írta fel, hanem a yadine-t. És tényleg elmondta h az addig oké h mind egy célra van kitalálva, de nem mindegy h milyen összetevőkből.

Most ennyi erővel senki se menjen orvoshoz, mert úgyis sz@rt sem ér a véleménye? Ne vicceljetek már!!!!

Nem védeni akarom a dokikat, de én nem lennék nyugodt ha bekapkodnék mindenféle bogyót, aztán megnyuvadnék 3 év múlva...de ti tudjátok....ha okosabbak vagytok mint egy orvos akkor hajrá! Rámoljátok ki a gyógyszertárat és szedjétek be az összes ott talált bogyót!

2009. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és ha már a lindynett-nél tartunk csak úgy belinkelem, de biztosan a gyógyszergyártó cég is hülye, mint azok akik aztmondják h orvosra van szükség ahoz, amihez hülye az ember...


A Lindynette 20 drazsé terhesség megelőzésére szolgáló, szintetikus tüsző és sárgatest hormont tartalmazó, kombinált fogamzásgátló készítmény. Hatását a peteérés megakadályozásával fejti ki.


Alkalmazása előtt általános orvosi vizsgálatot és nőgyógyászati vizsgálatot kell végezni, a kockázatot jelentő betegségek kizárása céljából.

Rendszeres orvosi ellenőrzés szükséges a készítmény szedésének időtartama alatt.

2009. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!