Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Minden fogamzásgáló tablettána...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden fogamzásgáló tablettának van beágyazódás gázló hatása?

Figyelt kérdés

Felmerült a kèrdès, hogy a gumi óvszer helyett fog.gátó tablettára váltsak. Nem tartom egèszsègesnek,igaz talán kènyelmesebb megoldás ès ma már nem olyan durva hormonális adag..

Èn èlet párti vagyok, de olyannyira hogy ha a tablettának beágyazódás gátló hatása is van,akkor nem vállalnám a szedèst.

Úgy tudom,hogy eltelhet 5-7 nap,mire beágyazódik egy megtermèkenyült petesejt, ès addig "èletben van" , igenigen beágyazódás után kezd el osztódni, de szerintem bűntudatom lenne.


Nem tudjátok vèletlen, hogy minden tablettának van ilyen hatása is?

Előre is köszönöm nektek a válaszokat.

20/n


2017. júl. 13. 19:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kèrdèsben elírtam ..

*GÁTLÓ

2017. júl. 13. 19:19
 2/7 Mr.The Colonel ***** válasza:

A hormon tabletták a petesejt kilökődését akadályozzák meg a petesejtből. Nem abortatív. Amire te gondolsz, az a hurok.

Hurok esetében a petesejt kilökődik, megtermékenyül és képtelen beágyazódni, így akadályozva meg a gyermekáldást.

2017. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr.The Colonel ***** válasza:
Petefészekből. Bocsi.
2017. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tabletták több módon hatnak.

Egyik hatása, hogy gátolja a peteérést. Tehát nincs mellette peteérést. Másik hatása az, ha netán mégis történik mellette peteérés, akkor olyan közeget biztosít a hüvelyben, ami gátolja a spermiumok célba jutását. De ha netán még ez is megtörténne, tehát lett peteérés, meg is történt esetleg a megtermékenyülés, akkor a harmadik hatása, hogy teljesen elvékonyítja a méhnyálkahártyát, tehát szedés alatt egyáltalán nem vastagodik meg, így ha meg is történt netán a megtermékenyítés, akkor nincs hová beágyazódnia.

Egyébként ha valaki előírásszerűen szedi és mindenre oda figyel mellette, akkor szinte lehetetlen mellette teherbe esni.

2017. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok, hogy biztonságos, csak azzal van bajom, hogy netán egy megtermèkenyült petesejt felszívódik,eltünik mert nem tud beágyazódni. Vagyis mondhatni megszűnik egy èlet.
2017. júl. 13. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nagyon ritka, hogy a fogamzásgátló harmadik hatása lépjen "érvénybe". Hisz alapvetően nincs peteérés mellette. Tehát gyakorlatilag a semmiről beszélgetünk.

De ha neked ez akkora gondod jelent, akkor ott az óvszer. Ott legalább rögtön észreveszed, ha gond van.

2017. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mèrlegelem a dolgot. :)

Szèp napot Nektek!

2017. júl. 13. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!