Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ennyi idő után már véd a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idő után már véd a Jangee fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem Jangee fogamzásgátlót szedni,és ma lefeküdtünk a barátommal. Ma este fogom beszedni a 12. szemet. Egyébként nem élvezett belém,de köztudott,hogy az előváladéktól is teherbe lehet esni.Ugye már védett vagyok és nem lehet baj?

2017. márc. 10. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted kedves kérdező a betegtájékoztató miért van a dobozban? Mert abban le van írva, hogy mikortól és milyen körülmények között véd!
2017. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én is Jangee-t szedek.

Nekem az orvos egy hónapot mondott. Be is tartottuk, nem haltunk bele.

Én sem értem miért nem olvasod el a tájékoztatót. Vagy nem mondta el az orvos?

22N

2017. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes,az enyém elmondta,meg a tájékoztató is írja..

Miért nem lehet elolvasni?

2017. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztató az első napot írja...
2017. márc. 10. 19:37
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Az orvosok 2 hetet-1 hónapot szoktak mondani.

A 12.szem még két hét sincs.

De te tudod...

2017. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Ha előtte nem szedtél ilyen fajta (tabletta) fogamzásgátlót, és a menstruáció első napján kezdted szedni, már akkortól véd, ha a 2. vagy későbbi napon, akkor még egy hétig/hónapig (ez biztosan benne van a betegtájékoztatóban, én egy hétre emlékszem) kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

Ha előtte is szedtél, és akkor kezdted, amikor a másikat kellett volna folytatni, rögtön véd, ha később, egy hónapig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

2017. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

"Az orvosok 2 hetet-1 hónapot szoktak mondani.

A 12.szem még két hét sincs. "

Az orvos nem gyógyszerész. Az orvos csak azért mond 1 hónapot, hogy mondjon valamit biztos, ami biztos alapon. A biztos mindig az, amit a betegtájékoztató ír. És ha az azt írja, hogy ha a szedője a vérzése első napján kezdi el szedni, akkor már az első szemtől véd, akkor az úgy van. Ha nem így lenne, szerinted hány pereskedést kellett volna a cégnek csinálnia? Nem írnak bele hülyeséget pont ezért.

2017. márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

#7: Te talán nőgyógyász vagy hogy megkérdőjelezed azt amit az orvosom mondott? Bocsi de inkább egy olyan embernek higgyen mindenki aki tanulta ezt és ért a témához, és nem a te okosságaidat tartja be. Nekem 2 hetet mondott az orvosom, betartottuk. Mit kell ezen annyit problémázni?

Majd ha orvosi diplomád lesz akkor gyere vissza észt osztani. Köszönöm!

2017. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tegnap este volt lehetőségünk személyesen beszélni egy nőgyógyásszal. Azt mondta,nem kell paráznunk. Azt az egy hónapot azért szokta mondani a legtöbb nőgyógyász,mert ez olyan,mint a májkrém.:D Ha arra rá van írva,hogy május 26-ig jó,akkor ő még 28-án is nyugodt szívvel megeszi. Csak valamit muszáj mondaniuk,és a legelterjedtebb az egy hónap lett. De megnyugtatott minket,hogy ha valaki minden nap pontosan beveszi a tablettát,nem felejti el stb.,akkor ő még nem hallott olyanról,hogy valaki teherbe esett volna. Főleg így,hogy nem is élvezett belém a barátom.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a lekezelő,gúnyolódó hozzászólásokat! Tudtommal ez egy olyan oldal,ahol az ember kérdezhet,ha kétségei vannak BÁRMIVEL kapcsolatban. Ha nem tudsz normálisan válaszolni,semmi gond,pörgess tovább!:)

A valóban kedvesen,normálisan válaszolóknak pedig köszönöm szépen! :*

2017. márc. 11. 10:23
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

De jó! Feldobtad a napom hogy akkor dughatnak téged orrba szájba!

Köszönöm a jó hírt! :*

2017. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!