Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettáról mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettáról mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta hogy elkezdek tablettát szedni, nyilván a párommal még megbeszélem és elmegyek nőgyógyászhoz.

Alapvetően a működési elvét tudom, személyes tapasztalatok érdekelnek inkább. Mennyire kiszámítható hogy mikor jön meg, mikor érdemes bevenni, mire kell figyelni, milyen váratlan/szokatlan dolgok történhetnek amik miatt nem kell parázni, mi az ami miatt parázni kell, nektek mennyire voltak hangulatingadozásaitok, ilyenek.

Igazából bármi olyan tipp, sztori, tanulság érdekel ami saját tapasztalat.

18L


2017. márc. 6. 17:33
1 2
 1/13 Ramone ***** válasza:
0%

Szetkrja a szervezetedet és 20 év múlva nem tudsz majd kihordani egy gyereket sem

Ja és drága és nagyobb az esély teherbe esni vele mint gumival :D


Sok sikert :)

2017. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
pontosan
2017. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én esténként szoktam bevenni, 8 körül, mert akkor még biztosan minden nap ébren vagyok. Reggel azért nem praktikus, mert nem kelek minden nap ugyanakkor, illetve ha nagyon kapkodok a készülődésnél, elfelejtem könnyedén. A nap közepe pedig szintén kiszámíthatatlan, bármilyen programom lehet, ami miatt teljesen kimegy a fejemből. Viszont ha elfelejtem este bevenni, legkésőbb lefekvéskor átgondolom, hogy a mai szemet bevettem-e, és ha nem, tudom pótolni bőven időben :)


Az első hónapokban semennyire sem volt kiszámítható a vérzés, azóta már eléggé az. Nekem nem a szünet első napján jön meg (az én tablettámban 24 hatóanyagos tabletta és 4 placebotabletta van, utóbbiak idején tart a "szünet"), hanem aznap, amikor elkezdem az új levelet, de ez teljesen normális és nincs vele gond. Viszont mindig biztosra tudom, melyik nap fogok elkezdeni vérezni. Illetve elég pozitív, hogy a korábbi 6-7 napos durva vérzésem a tabletta miatt 3-4 napig tart, nem érzek belőle semmit. Korábban elég durván rosszul voltam, hányás, hasmenés, néha ájulás simán volt az első napokon, a kezelhetetlen görcseimről nem is beszélve. Ezen sokat javított a bogyó, emiatt is szedem, nem csak fogamzásgátlás céljából.


Amire figyelni kell, hogy ha lebetegszel és antibiotikumot szedsz, akkor kell kiegészítő védekezés, illetve ha mondjuk hánysz vagy hasmenésed van a tabletta bevételt követő 4 órában, érdemes pótolni a szemet, hiszen nem valószínű, hogy fel tudott oldódni a szervezetben. Szerintem jó módszer, ha az egyik levél tablettát félreteszed, az ilyen helyzetekre, hogy tudj belőle pótolni.

2017. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Este érdemes szedni mert éjjel kisebb eséllyel történik hasmenés/hányás, hisz nem eszel, nem csinálsz semmit ami ilyet okozna.

Nálam napszakra pontos lett tabi mellett (most már hüvelygyűrűm van, ennél 3órás intervallumra csökkent), a legtöbb nőnek napra pontos lesz.

Ami miatt nem kell parázni az az első 2 levél alatt jelentkező dolgok, akkor gond ha a 3. alatt is tart pl vérezgetés (nekem mindig 2 hónap volt, amikor elkezdtem is és váltáskor is 2 hónapig végig pecsételtem pár nap szünettel) hányinger, stb.

Ami para: hányás hasmenés a bevétel után 4 órán belül, antibiotikumok, gyógyteák, mindig szólni kell a dokinak ha felír valamit hogy tabit szedsz. Ha van laktózgondod akkor se feltétlen jó a tabi mert laktóz van bennük.

Én a tablettás verzióktól irdatlan pattanásos lettem, aztán adtak olyat ami pattikra való, hát rosszabb lett, így lett hüvelygyűrűm ami u.az csak máshol szívódik fel illetve nem lehet elfelejteni.

Telefonon ha állítasz riasztást a tabibevételhez, akkor nem lesz gond. Ha feledékeny vagy akkor gyűrűt ajánlanak mert ez 3 hetet van fenn, nem kell hozzányúlni és 1 hetet lent.

8éve védekezem fogamzásgátlóval, a párommal sose szakítottuk meg az aktust ha elment, szünetben is együtt szoktunk lenni amíg nincs meg (szünet 3.napján jön meg a vérzésem nekem pl, tabi mellett 5.napon volt) és lekopogom sose volt gond, ha kellett akkor gumit használtunk pl első levél/gyűrű alatt, ha beteg voltam és szedtem valamit ami hatástalanította akkor amíg szedtem és után 7 napig.

Viszont egy STD vér és váladéktesztre mindketten elmentünk előtte, mert voltunk előtte már mással!

2017. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

OMG, tedd le! Fiatal vagy még ehhez.

Én is próbáltam kb 2 éve, de szr volt.

Igen nőgyogyászhoz kell menni az ad számodra megfelelő bogyót.

Nos akármilyen gyógyszerről van szó az embereknek más más a szervezetük s reakciója a gyógyszerekre.

Pl nekem lehet védve voltam, de borzalmasan csökkent a nemi vágyam...szinte a szex tudatát is elutasítottam. Párommal kicsit romlott az akkori dolog, pedig mi mai napig rendesen aktivan szeretjük.

Letettem s alig rá pár nappal oké is voltam.

Anyám ismije meg olyan kövér lett tőle, hogy sokkolt a látványa.WTF


Sok a hátránya...felejtsed el. Plusz nem olcsó. Inkább vásárold el xD vagy valami. Meg nem tudom ki fizetné, de ha szüleid kasszájából megy az nem szép dolog. Tény hogy gyerekük vagy, de az ilyen luxokat ne dobd szülők nyakába.


Azt mondom tanulj meg biztonságosan szexelni.

Mi párommal lassan 5éve vagyunk együtt. Nem védekezünk, hanem odafigyelünk. Jó szex mellett is lehet odafigyelni.


Biztonságba pedig időszakonként terhességi teszt, ami pár száz ft.


24-N

2017. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem az eg vilagon semmi bajom nincsen tole, kb fel eve szedem. Antiandrogen tipuso tabit szedek, szoval a borom letisztult, nem a labamon a szor ujra szoke, mint anno, joval gyengebb, lassabban no, ritkabb. Elotte ket hetig menstrualtam ugy 40 naponta, a falat kapartam es szo szerint omlott belolem a ver, el is ajultam allandoan. Ezeket mindet rendbetette. Kb eszre se veszem, hogy "mensizek". Percre pontosan ugyanakkor jon meg mindig, nagyon gyenge, nem gorcsolok, semmi bajom. Se hanyingerem se semmim nem volt tole egy percig sem. Nalam pl bejott, mint ahogy a nagykonyvben meg van irva.

A mellem is nott tole, annyibol rossz volt, hogy ez miatt az elso harom honapban a melleim nagyon fajtak. Nem tudom mit mondjak meg, de igazabol ugy gondolom, hogy valami intelligencia tesztet ki kene toltetni mindenkivel mielott felirjak neki a foggatlot.... itt is neha csak fogom a fejem, milyen kerdesek vannak, mikkel nincsenek tisztaban azok, akik "szedik" (azert azaz idezojel, mert sokra a szedes isis tulzas... ) tisztaban kell vele lenni, hogy ez hormon, es hogy ez mit is jelent, hogyan hat, hogyan mukodik stb.

2017. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Két éve szedem, nekünk bevált. :)

Minden este 20:55-kor csörög az ébresztőm, hogy gyógyszert kell bevennem. Előttem leírták már, miért jobb este bevenni. Mindig a 7 napos szünet 4. napján este vagy 5. napján reggel jön meg a megvonásos vérzés, szóval ez eléggé kiszámíthatató (bár nekem előtte is 28 napra pontos vérzésem volt, szóval a tabletta ezen nem változtatott). Amikor elkezdtem szedni legelőször, egy hétig kis piros pöttyökkel volt tele az egész testem, csökkent a libidóm. De az első három hónapban ez normális (ahogy a többi mellékhatás is), mivel akkor még csak hozzászokik a szervezeted. Nekem hamar el is múltak ezek a problémák, azóta semmi gond. A párom mindig bennem megy el. Csak akkor használtunk pluszban gumit, ha valami gyengíti a hatását.

20N

2017. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Még annyi, hogy régen egy menstruáció 5-7 napig tartott, mindig elájultam, nagyon görcsöltem. Most a mű ciklusnak hála ilyen problémám nincsen. Szebb az arcom, nőtt a mellem, és a megvonásos vérzés csak 2-4 nap, néha elég a tisztasági betét.

20N

2017. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra, akik olyanokat írtak, hogy szétk.rja a szervezeted stb. Biológus vagyok, pontosan tudom, hogy működik ez, és nem úgy, ahogy ők gondolják vagy a nőklapjacafé-n olvasták.


A mellékhatások is azért jelentkeztek náluk, mert nem a nekik megfelelőt szedték.


Ha betartod az előírtakat, akkor szinte semmi esély sincs, hogy teherbe ess. nem tudom, hogy a korábbi válaszoló honnan vedte az adatait, de egyáltalán nem igaz az, hogy az óvszer biztonságosabb. Ha csaka pearl-indexet megnézi vki, ott is láthatja, hogy az óvszer esetén 3%, fog. tabletta esetén 0,3% az esély a teherbeesésre.


Az a lényeg, hogy rendszeresen vedd be mindig. Én pl. mindig este veszem be 9 órakkor, van program telefonra, amit be lehet állítani, hogy csilingeljen ekkor és akkor nem felejted el. A betegtájékoztatóba le van írva, hogy miket nem szabad mellette szedni pl. orbáncfű tilos, antibiotikum szedése mellett kiegészítő védekezés szükséges ésatöbbi.


Ha bevetted és kb. 4 órán belül hányás, hasmenés jelentkezik, akkor valószínűleg a tabletta is kijött felszívódás nélkül, ilyenkor be kell venni még egyet (bár ez is le van írva a betegtájékoztatóba, egyes tablettáknál eltérő lehet a protokoll)


Az, hogy mikor jön meg, teljesen kiszámítható, szinte óramű pontosságú. Kevesebb vérzéssel jár majd sokkal.


Jah és az első 3 hónap lehet nem lesz tökéletes ebből a szempontból, mert a szervezetednek hozzá kell ehhez szokni, ha 3 hónap után sem állt be rendszeresre a vérzés (tehát az, hogy tabletta mentes héten jön emg a vérzés), akkor kell visszamenni a nődokihoz, addig a 3 hónapban előfordulhat, hogy hónap közepén egy kis vérzés tapasztalható

2017. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az igaz hogy bevétel után valameddig nem lehet alkoholt fogyasztani?


Illetve, 5-ös, egyrészt tisztában vagyok a veszélyeivel, de a megszakításos, "okos" szexet nem szeretném bevállalni. Lehet hogy neked 24 évesen nem nagy gáz ha becsúszik egy baba, de nekem 18 évesen, érettségi előtt állva tönkretenné az életem nagyjából. Sosem vállalnám be a "majd vigyázok" típusú szexet, mert mi van ha mégse húzza ki, vagy ha az előváladéktól teherbeesek.


Másrészt lehet hogy nem "fair" a szüleim pénzét fogamzásgátlóra költenem, de akkor az sem fair hogy jelenleg a barátom szülei fizetik az óvszert. Viszont akármelyikük is fizeti, biztos hogy olcsóbban jönnek ki belőle mint egy gyerek felneveléséből, amit szintén nagy részben ők állnának, tekintve hogy én 18 éves vagyok, barátom 17, egyikünknek sincs állandó keresete, én idén érettségizek, ő jövőre.

2017. márc. 8. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!