Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló. Igen vagy nem?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló. Igen vagy nem?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:

2 évig szedtem a Mirabella nevű fogamzásgátlót. Semmilyen mellékhatását nem éreztem, majd 2016 októberében úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább a rengeteg negatív vélemény miatt, amiket lehet olvasni a neten + a baba se jelenten gondot. November 2-án, december 4-én és január 8-án menstruáltam is. Majd a február hónap teljesen kimaradt. 2 db tesztet csináltam, negatív. Bár sejtettem, hogy ez lesz az eredménye, mert a tabi szedés előtt is küzdöttem a mensi össze-visszaságával. Ezen ok miatt írt fel nekem foggátlót.

Meg akartam nézetni, hogy nincsen-e valami bajom, ígyhát tegnap elmentem nőgyógyászhoz, megnézett ultrahanggal, baba nincs és úgy látja, hogy 1 héten belül meg fog jönni. Elmondtam neki, abbahagytam a foggátló szedését, mert nem vagyunk a baba ellen + nem szeretném, ha emiatt nem jönne össze a későbbiekben. Azt mondta, hogy a foggátló szedésével kapcsolatban tévhit az, hogy a későbbiekben teherbeesési problémáim lesznek és pont azért (is) van a tabletta, h a menzeszt szabályossá tegye. Mondhattam neki, h de ez egy megvonásos vérzés és nem a természetes ciklus működése, nem nagyon izgatta a dolog… Kb. hülyének nézett, h ilyen kis probléma miatt mentem. Arra gondoltam, h pajzsmirigy problémám van vagy valami hormonokat néz, de semmi

Szerintetek mennyire igaz, h a tabi nem okoz a későbbiekben teherbeesési problémát? Mindenhol a tabi káros hatásairól olvasni. Miért dícséri, pártolja ennyire akkor a tablattát? Dokit váltanátok ilyen esetben vagy ez nem egy nagy dolog?


2017. márc. 1. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Milyen sztori? Tudod mi az? Google és többé hallani sem akarsz róla.

2017. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"a rengeteg negatív vélemény miatt, amiket lehet olvasni a neten"


Akkor autóba sem ülsz ugye? Mert rengeteg autóbalesetről is lehet olvasni a neten, kb. minden napra jut egy. Igaz, hogy autók milliói érnek célba biztonságban, de annak nincs semmi hírértéke, arról nem olvashatsz. Hát így van ez a fogamzásgátlókkal is. Rengeteg nő szedi gond nélkül szépen csendben, akinél meg problémát okoz, az hangot ad ennek. Na meg a negatív vélemények sokszor annyiban merülnek ki, hogy "nem akarom mérgezni magam", mindenfajta racionális indok nélkül.


Pedig tudományos TÉNY, hogy a fogamzásgátló megóv egy sereg nőgyógyászati betegségtől, vagy jelentősen csökkenti a kockázatát. Ha te mindenhol a tabletta káros hatásairól olvasol, akkor laikus oldalakat olvasol. Tudományos, orvosi oldalakon pont a jótékony hatásokról lehet olvasni, márpedig ezeken az oldalakon bizonyítékok is szerepelnek, nem csak légből kapott állítások.


De elmesélem a saját esetem... réges-régen olyan hormonzavaraim voltak, ami miatt minden ciklusban elmaradta tüszőrepedésem, ciszta alakult ki az érett tüszőből. Ez számtalan kellemetlen tünettel járt: köztivérzéssel, fájdalommal és hasonlókkal. Az orvosom javasolta, hogy szedjek fogamzásgátlót addig, amíg nem akarok gyereket, ezzel átmenetileg leállítva a petefészkek működését. Az akkori állapotom ugyanis jelentősen növelte a gyulladások, összenövések kockázatát, ami a későbbiekben meddőséghez, méhen kívüli terhességhez, vagy petefészekrák-kialakulásához vezethetett volna. (Ezek esélyét a fogamzásgátló bizonyítottan csökkenti.) Szedtem pár évig a tablettát és amikor gyermeket terveztem, a petefészkeim csodálatosan kezdtek el működni, nem tért vissza a korábbi probléma. A terhesség nem jött könnyen, de mint kiderült, nem miattam, hanem a párom miatt: az ő spermaképével volt probléma. Később (más miatt) elváltam és másik partnerrel villámgyorsan teherbe estem.

2017. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Több, mint 4 évig szedtem fog. gátlót, aztán abbahagytam, mert babát terveztünk. Bő fél év alatt össze is jött.

Viszont ahogy fel is világosítottad róla az orvost, a fog. gátló nem teszi rendbe senkinek a ciklusát, hisz nincs is mellette rendes ciklus.

Sajnos ezzel csak elfedik a problémát, meg nem oldják.

Érdemes lenne egy másik orvost felkeresned, aki foglalkozik a problémáddal.

2017. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem is szedheti, akinek nem rendszeres. Igenis okozhat hosszabb távon meddőséget, ezért is kellene évente vizsgálni a hormonszintet.

Endokrinológushoz menj vérzés gondokkal, az ért a hormonrendszerhez nemcsak receptet tud írni! Ez is adhatott volna Norcolut-ot vagy legalább vérteszt.. kettessel 20x bukva is megkapják a diplomát aztán ez lesz belőle! :(

2017. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem megmondta a doki hogy ő csak rendszeres ciklusra írja fel, nem véletlenül kell megkérdezniük hogy rendszeres-e mert nem ciklusrendező, azt más gond okozza és azt kell kezelni! Erre való az endokrinológus, sajnos már igénybe kellett vennem a következő doki miatt. Szegény szuper doki meghalt és nem találkoztam olyan jó orvossal akit nem az eladott szám utáni jutalom érdekel! Nem is volt semmi gondom a tablettával amit ő írt és felügyelt, utána sem volt teherbeesési gondom. Később amikor szerettem volna újra szedni, akkor az új doki egyből ránézésre adott egyet hogy jó lesz ez, dicsérte, látott 1 db pattanást az arcomon egyből: pattanásos bőrre való... Én hülye használtam, hát később kiderült hogy hazavágta a pajzsmirigyem is(több ismerőssel is ez történt mint kiderült aki ezt kapta!), attól lettek a pattanások csak igazán, mert nem nekem való volt! 1,5 év alatt, az első háziorvosféle vérvételen kiabáltak az értékek hogy gond van (pajzsmirigy, koleszterin stb) és előtte évente sose volt ilyen.

Esze ágában sem volt az okát keresni, amikor mondtam a gondot, csak szedjem, pattikra jó, nem ám hogy endodokihoz küldjön hogy PCOS-em lehet! Beutalót amikor már tudtam hogy mi a gond kértem és nem adott hogy nem kell az nekem...!! Azóta a második babáért még küzdelem megy... Az endokrinológus meg is mondta hogy elcseszte a nőgyógyász ezt.

Szóval ez inkább a dokin múlik! Nem könnyű jót találni, de megér annyit hogy átutazom az országot évente 2x kb rákszűrésért meg egyébért!

2017. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az én dokim endokrinológus is, mégis fogamzásgátlót ajánl a ciklus rendezésére (anyámnak volt, ugyanaz az orvosunk).

Az esetek túlnyomó többségében magában is beválik a tabletta, nem igényel további kezelést. Akinél meg szükséges, annál természetesen tovább keresi az okokat. Rengeteg ismerősöm járt már hozzá meddőségi problémákkal is, és mindenkinek segített.

2017. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!