Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát szülői engedély nélkül lehet feliratni? Ha igen, kb mennnyibe kerül? 17|lány, bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Föleg rendszertelen menstruáció miatt,de szexuális életet is fogok élni valószínűleg rövid időn belül, a kapcsolatom már érett rá. Anya úgy gondolja, nem vagyok elég felelősségteljes a gyógyszerhez, én nem így érzem.
2015. jan. 14. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen, 17 évesen már egyedül is felírathatod. Okos döntés. :)
2015. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
És ki fogja fizetni?
2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"Zsebpénzt" kapok egy ideje, elég sokat félretettem, valamint a szerelmem fizetné a felét.
2015. jan. 14. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért azt tudd, hogy a rendszertelen menstruáció okát (ha van), nem szünteti meg a tabletta.
2015. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb 1 havi adag 2000 Ft körül van.
2015. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán felírják, de két tanácsot adnék:

- Akkor kezd el használni, ha folyamatosan tudod finanszírozni a tablettát.

- A másik a nőgyógyásszal végeztess el egy tesztet, ami a vérrög képződési hajlamra szűr rá. Talán a protein S re néznek rá.


Elméletileg erősen ajánlott vizsgálat, de a "nem prémium" nőgyógyászok előszeretettel elhanyagolják.

2015. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valami tanács, hogy anyámmal hogyan tudnám megbeszélni? Csökönyös, nagyon makacs, én meg már nem tudom kezelni. Nem.tiszteli a véleményem, kéréseim.
2015. jan. 14. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Logikus anyukád van, vagy inkább érzelmes... Mi a foglalkozása?
2015. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is gondold át, hogy tényleg ez lenne-e a megfelelő megoldás számodra.

Nemi életet még nem élsz, és egy kapcsolat elején szerintem célszerűbb az óvszer, ráadásul a vérzésed sem rendszeres.

A tabletta a közhiedelemmel ellentétben NEM állítja helyre a ciklust, hanem a saját, rendszertelen ciklusod kikapcsolja. Azért lesz mellette rendszeres a vérzés, mert rendszeres időközönként vonod meg a tablettát, ami ún. megvonásos vérzést okoz.

Ha abbahagyod, visszatér a rendszertelenség, ráadásul ha alapból van vmi hormonproblémád, azt még súlyosbíthatja is.


Ha mindezek ellenére mégis tabit akarsz, akkor ülj le édesanyáddal, és kérdezd meg tőle, hogy miért nem tart elég felelősségteljesnek ehhez?

Ne veszekedj vele, hanem próbálj meg ész érvekkel reagálni arra, amit mond.

2015. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!