Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet terhes az előváladéktól?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet terhes az előváladéktól?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne,hogy tegnap a barátnőmmel le akartunk feküdni,de végül fáradtság stb miatt nem jött össze az aktus.Itt lehúztam az óvszert és kicsit feküdtünk még egymás mellett meg egymáson,de nem mentem el,és nem is hatoltam belé.Viszont egy kis előváladék ráfolyt a combomra és csak utólag jutott eszembe,hogy ez okozhat terhességet.Egyáltalán nem mentem el az nap se előtte se utána.Ez tegnap este történt,mit csináljunk?Írassunk fel holnap egy 72 órás tablettát?Normális válaszokat írjatok légy szíves,mert így is eléggé ideges vagyok.
2017. jan. 1. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Es szerinted a combodrol hogy jutott a baratnod vaginajaba a cucc?

Amugy ha nem volt magomlesed elotte, akkor az elovaladek nem tartalmaz spermiumot. Szoval ne aggodj.

2017. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Kizart
2017. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy,hogy rámfeküdt meztelenül.Nem volt magömlésem ez biztos.
2017. jan. 1. 15:47
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Elsőnek.. az előváladék tartalmaz spermiumokat ,bár nagyon kicsi az esélye hogy élő spermák vannak az előváladékban,vagy ha élnek,akkor nagyon gyengék.

Az előváladék úgy tartalmazhat spermálat,hogy az előző aktusból,vagy maszturbációból a húgycsőben maradt néhány spermium.Ezek a húgycsőből az előváladékkal tisztulnak ki,ezért tartalmaz kis mennyiségben spermát.De mint mondtam,nagyon kicsi az esélye annak,hogy ettől megtermékenyül a peteset.És még az is gátolja,hogy gyengék a spermiumok,a hüvely pedig lúgos hatású,ami könnyen elpusztítja a spermiumokat.

És még ráadásként ezeknek a gyenge spermiumoknak hosszú utat kell megtenni a petesejtig,arra meg 85% hogy előbb elpusztul,minthogy oda érjen.


Tehát összevetve,hogy terhes legyen a barátnőd annak az esélye nagyon csekély.. esetleg 0,001%.

2017. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem az is sok.Az esemény utáni tabletta felírása során miket kérdezhetnek?Vagy szükséges hozzá vizsgálat?
2017. jan. 1. 15:55
 6/18 anonim ***** válasza:
#4-es nem, az elovaladek nem tartalmaz spermiumot. Tqnulj biologiat pls. Abban az esetben kerulhet az elovaladekba, ha elotte volt mar magonlese es a hgycsoben maradt ondo.
2017. jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

#6-os talán előbb meg kéne tanulnod értemezni a mondatot,aztán köthetsz bele másba.De sebaj,nem tudhatsz mindent.


Egyébként meg inkább te tanulj biológiát,neked nagyobb szükséged van rá,ahogy látom.


Kérdező..

A 72 órás tablettát a nőgyógyásznál kell felíratni.Orvosfüggő hogy kérdezget-e vagy sem.Vizsgálni nem fog szerintem.

2017. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Érdemes felíratni szerintetek?
2017. jan. 1. 16:09
 9/18 anonim ***** válasza:
Felesleges,mert a barátnőd nem terhes.És amúgy is nem olyan olcsó az a tabletta.
2017. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem érdekel az ára.Bármennyit megér ha nem kell idegeskednem még 10 napot.,főleg,hogy néha alapból is csúszik neki.
2017. jan. 1. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!