Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csökken a hatás? Hanyagoljam?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökken a hatás? Hanyagoljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Születésnapra megyek ma. 1 hete szedem a fogamzásgátlómat, nem szoktam alkoholt fogyasztani de 1-2 pohárral ma megtehetem szerintem a lányokkal, nem sokat. Így hogy az első levélnél járok befolyásolhat valamit? Vagy hanyagoljam inkább az italt?


2016. szept. 30. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasod el a tájékoztatót???!

Azért van!!!

2016. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Folyamatos, illetve hirtelen nagy mennyiségű alkohol befolyásolhatja. Azt, hogy beveszed délután 3-kor, most hasamra ütöttem a fog. gátlót és este 10-kor iszol 1-2 pohár alkoholt, az nincs hatással rá.

Viszont ha úgy beiszol, hogy hánysz és netán nem telt még el 4 óra a fog. gátló bevétele és a hányás között, akkor lehet gond.

2016. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Képzeld el bármilyen okosnak tartod magad és hülyének nézed az embert elolvastam de ilyen kérdésre nem ad választ...sőt! Neten is kerestem hasonló helyzetet de amire én gondolok nem találtam pontos választ...


Második: este 19.30-kor szedem. Nem hányásig, isten ments olyat nem csináltam tinikorom óta. Ha 19.30-kor beveszem 9kor pedig iszok egy pl. pálinkát vagy vodkát akkor semmi változás?

2016. szept. 30. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Én így olvastam, hogy ha hirtelen nagy mennyiségű alkoholt fogyaszt valaki, vagy ha rendszeresen alkoholizál, akkor befolyásolja a hatását, egyébként nem.
2016. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes az én betegtájékoztatómban benne van mi a teendő alkohol esetén... Szerintem mindegyikben benne van ,csak tudni kell értelmezni.
2016. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak okosan kell keresni tessék!

Kutatások szerint az alkoholfogyasztás alapvetően nem befolyásolja a hormonális fogamzásgátló tabletták hatásmechanizmusát, tehát a biztonságosság megmarad. Ez a kijelentés azonban a rendszeresen, nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztó és fogamzásgátlót szedő nők körében nem állja meg a helyét.

2016. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

omszerű alkoholfogyasztás a tabletta biztonságosságát nem csökkenti, a hatást nem befolyásolja. Azonban itt is figyelni kell az esetleg hirtelen, nagy mennyiségű alkohol elfogyasztását követő kellemetlen állapotokra, mint például a hányás. Kutatások szerint a gyógyszer bevételét követő 5-6 órán belül bekövetkező bélrendszeri tünet gátolja a felszívódást, így problémát okozhat a hatásosság kérdésében.

A tabletta bevételét követő egy órán belüli hányás a tabletta felszívódásának teljes hiányával járhat, emiatt fontos ezzel a ténnyel kalkulálni és a tabletta leíratában található utasításokat követni. Mivel a hüvelygyűrű esetén nem a gyomorban történik a hatóanyag felszívódása, a hányás/alkoholfogyasztás nem befolyásolja a hatékonyságot. Alkoholfogyasztás esetén nem csökken a hatékonysága a méhen belüli eszközöknek (a hormont tartalmazó változatnak sem), a spermicideknek és a barrier módszerek többségének sem. E két utóbbi esetén azonban alkoholfogyasztás esetén jelentősen megnő a hibás használat aránya és így a nem kívánt terhességek és szexuális úton terjedő fertőzések aránya is.


Fontos megemlíteni, hogy alkoholfogyasztás mellett bekövetkezett terhesség és esetleges újabb alkoholhatás jelentősen károsíthatja a magzatot, így mindenképpen javasolt az alkohol bevitel tényét az orvossal közölni

2016. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És tényleg nincs benne ugye?
2016. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1-2 pohár nem baj!

Az alkoholizmussal és a nagyivással van baj, mert ott kiesnek időszakok, így nem veszed be időben, emellett csökken a májműködés hatékonysága, esetleg hánysz is, ezért könnyen gondok lehetnek a felszívódással. Az alkohol lebontásakor hasmenés jelentkezik (úgy könnyebb üríteni a mérget, mint a májat terhelni), ami szintén felszívódási gondokkal jár.

Nem azt mondom, hogy sörrel vagy borral nyugodtan vedd be, de ha pl. 2-3 órával később koccintotok, az még nem baj! :)

2016. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!