Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pár cikket olvastam a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár cikket olvastam a fogamzásgátló hatásairól és nem tudok dűlőre jutni. Védett vagyok már vagy nem?

Figyelt kérdés
A menstruáció harmadik napján kezdtem el szedni a fogamzásgátlót,és négy tabletta van még az első hónapból. Védett vagyok már vagy nem?

2016. márc. 21. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
a 2. levéltől vagy védett.
2016. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem cikkeket kell olvasni, hanem a saját fogamzásgátlód betegtájékoztatóját kell elolvasni!

Ugyanis vannak olyanok, amiket ha a vérzés első napjától kezdve szed az illető, akkor az első szemtől kezdve véd, egyéb esetben csak 1 hét után. Vannak olyanok, amik mondjuk 2 hét után védenek.

Mindig az adott fog. gátló betegtájékoztatóját kell elolvasni és abban le van írva!

Amúgy a legtöbb már az első levél ideje alatt kifejti a hatását, de aki óvatosabb, az az első levelet mindenképpen végigvédekezi. Ami persze egyáltalán nem ártalmas. De nem feltétlen szükséges.

2016. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Betegtajekoztato!!!!!!
2016. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ melyik gyógyszer. Az újabbak már első szemtől (ha első nap kezdtek) ha nem akkor 1 hét.

A régebbieknél az első levelet kellett megvárni, de én pl mindig megvártam az első levelet váltásnál is, biztos, ami biztos. Inkább egy hónap óvszer, mint egy baba. Ha esetleg a gyógyszer okozna vérzéskimaradást, nem esek kétségbe, hisz mellévédekeztünk és egy plusz kört nem kell tenni..

2016. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy a betegtájékoztatót ezerszer elolvastam és nincs bele írva semmi. Az orvos azt mondta hogy a menstruáció harmadik napján kezdjem el szedni, és lelkiismeretesen szedem is azóta. De a harmadik napos kezdéshez semmit se találtam. Mindenhol csak az első naptól írják.
2016. márc. 22. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
3-5. nap van mindben, akkor érdemes megvárni az első szünetet (a tájékoztatók ilyenkor egy hetet vagy hónapot írnak, attól függ melyik generációs gyógyszer).
2016. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!