Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrű váltása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrű váltása tablettáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Szeretnék egy kissebb segítséget kérni.Eddig fogamzásgátló tablettát szedtem de most váltok a nuvaring hüvelygyűrüre.Mikor fel felhelyeznem?A tablettát abba hagytam tegnap és most jön a 7 napos szünet.A gyűrűt mikor kell felhelyeznem?A 7 napos szünet után ahogy a tablettát kellene beszednem?köszönöm a válaszokat
2016. szept. 15. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nézz bele a dobozába! Van ott egy papír betűkkel, abban minden teendőd benne lesz!
2016. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nem mondod...Csak az a bibi hogy külföldön élek és nem magyar papír van benne!De ha ekkora paraszt vagy hogy egy normális választ nem tudsz adni akkor sajnállak csak...
2016. szept. 15. 09:19
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Neten fent van az összes gyógyszer betegtájékoztatója! ;)


- Ha az előző hónapban kombinált fogamzásgátló tablettát szedett

Legkésőbb az Ön által jelenleg szedett fogamzásgátló tabletta tabletta-mentes időszakát követő napon kezdje el a NuvaRing használatát. Ha fogamzásgátló tablettájának csomagolása hatóanyagmentes tablettákat is tartalmaz, a NuvaRing használatát legkésőbb az utolsó hatóanyagmentes tabletta bevételét követő napon kezdje el. Ha nem tudja pontosan, melyik ez a tabletta, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét! Soha ne legyen a javasoltnál hosszabb az Ön által aktuálisan szedett gyógyszer hormonmentes időszaka!

Ha folyamatosan és helyesen használta a fogamzásgátló tablettát, és biztos abban, hogy Ön nem terhes, a jelenlegi gyógyszercsomag szedésének bármelyik napján abbahagyhatja a fogamzásgátló tabletta szedését, és azonnal elkezdheti a NuvaRing használatát.


Szóval az én értelmezésemben pont a szünet után kell felrakni, mint ahogy a másik levelet elkezdenéd.


Ha írhatok személyes véleményt, nekem nem jött be, szex során brutál mennyiségű folyást eredményezett és bármilyen jól volt felrakva a partnerem így is időnként beleütközött..

2016. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szünet után mintha folytatnád a tabival akkor kell. Nekem is ez van, nekünk bevált, szeretem. De utána már úgy kell használni majd hogy lapozod a naptárat, tehát nem úgy mint a tablettánál hogy 8.napon folytatod hanem itt a 7.napon ugyanakkor kell feltenni mint amikor levetted. Pl szerda 8kor tetted fel akkor 3hét múlva szerda 8kor veszed le és egy hét múlva szerda 8kor teszed vissza.
2016. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-3 éve Nuvaringezek és arra jöttem rá hogy nem olyan szigorú mint a tabletta. ha az elsőt felrakod mondjuk hétfő 4-kor, akkor ugye 3 hét múlva hétfő 4-kor kell levenni, de a 4. hét végéig még véd, 2. hét után is szóval +/- 1 nap a kivételnél nem gáz, szünetnél minimum 4 napnak kell gyűrűmentesnek lennie, szóval ha félsz hogy elfelejted mondjuk hétfő helyett vasárnap este is felteheted az újat, viszont a pontosan 1 hetet ne lépd át, ha 1 hét+3 óránál többet van lent már gyengül a hatása.
2016. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a levétel az elég szabadjára van engedve hála, tehát plusz 1 hetet lehet csúsztatni vagy pár napot és rövidíteni is mint a tablettánál! :D Én is szoktam vele csúszni hogy pár órával később veszem le mert tudom, hogy nem leszek otthon pl egy hét múlva, viszont a felrakásra nagyon kell figyelni valóban hogy órára pontos legyen az új.
2016. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a normális válaszokat, így már értem.Remélem bevállik nálam is mert már nem szeretnék tablettát szedni,picit kímélni szeretném a szervezetem.Én is tartok attól, hogy amikor a férjemmel együtt leszünk akkor ő vagy én érezni fogom de olvastam, hogy arra az időre ki lehet szedni.(maximum 2-3 órát lehet kint)
2016. szept. 15. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Megnyugtatlak, semennyivel nem kíméled jobban a szervezeted, sőt! A nyálkahártya nem erre lett kitalálva és végig egy idegen test lesz a hüvelyedben, amitől fincsi folyás szokott lenni, a gomba szeret megtelepedni rajta! A trombózis esélyét is ugyanúgy növeli és nem kevesebb benne a hatóanyag, mint egy tablettában!

Remélem, minden rendben lesz, csak el kellett oszlatnom a tévhiteket, nehogy bajod legyen belőle! ;)

2016. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, ha úgy érzem hogy nem lesz jó nekem illetve mellékhatásokat fogok észrevenni akkor abbahagyom a használatát természetesen. ;)
2016. szept. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!