Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól véd a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lénaaa899 kérdése:

Mikortól véd a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
a menstruáció 5. napjától kezdem el szedni majd,és ebben az esetben azt írja a tájékoztató,hogy az első hét után véd. Az orvosom azt mondta,hogy az első hónapban nem véd. Már szedtem korábban is,csak egy évre abba kellett hagynom. Akkor másikat szedtem,de ugyan így 1 hét után védett,és azt is az ötödik naptól kezdtem.
2016. szept. 4. 19:31
 1/8 RRR ***** válasza:
a nődokidra hallgass,aki felírta a tabit neked
2016. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
akkor véd, ha szeded!!!!!!!!!
2016. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiába javasolják hogy az első hónapban kell a kiegészítő védekezés. És nem hülyeségből mondta az orvosod hogy még nem véd.
2016. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia :)


Van olyan fogamzasgatlo, ami az elso tabletta beszedese utan elvileg ved (ezt a betegtajekoztatoban olvashatod), de a legtobben orvosok azt tanacsoljak, hogy az elso level (21 db tabletta) veget varjuk meg, mert akkor mar biztos a vedelem:)

2016. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig 1 hónapot mondott a doki! Azért mert az első levél alatt lehet hiba a szedésbe, ekkor még a védelem épül, hiba csúszik be és máris baj van, sokkal könnyebben áll még vissza a szervezet, nem bizonyul jónak akkor nem 100%-os a védelem, a gumi meg azért még ott van.
2016. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az az igaz, ami a betegtájékoztatóban le van írva!

Az orvosok csak biztos, ami biztos alapon mondják, hogy 1 hónap. De valójában a védelem már előbb kialakul.

És olyan nincs, mint amit az egyik válaszoló írt, hogy mert az első hónapban bármi előfordulhat és nincs meg a védelem. Nem igaz! Ha valaki már 5 éve szedi és egyetlen szemet kihagy, az 5 év után is ugyanolyan nagy baj, mint aki 2 hete szedi.

Szóval kérdező, ha az téged megnyugtat és biztonságosabbnak érzed, akkor nyugodtan alkalmazz még kiegészítő védekezést az első hónapban végig, de amúgy nem szükséges.

Ha nem védene akkortól, ahogy le van írva a betegtájékoztatóban, akkor nagyon sokan beperelhetnék a gyógyszergyártó cégeket, amivel nyilván nem járnának jól. Szóval nem írnak benne hülyeséget.

Arról nem beszélve, hogy egy gyógyszerész jobban tudja, mint egy nőgyógyász. Mert a vízvezetékszerelő is szerelő, meg a villanyszerelő is szerelő, mégsem végzik egymás munkáját, nem véletlenül. Tehát a nőgyógyász nem gyógyszerész, innentől fogva az igaz, ami a betegtájékoztatóban le van írva, nem amit az orvos mond.

2016. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy a fogamzásgátló szedésének elkezdése után 1 hónapot kéne várni mindenkinek, és csak akkor nekiállni egyéb védekezés nélkül szeretkezni, ha megvolt az 1. levél, nem volt gond és jelentkezett a megvonásos vérzés is a szünetben. Addig nem derül ki hogy jó-e, főleg ma hogy van alacsonyabb és magasabb hormontartalmú és nem mindenkinek jó pl az alacsony...

Nekem az első levél szedése alatt szinte végig volt valamennyi vérzésem... Ebből arra következtettem, hogy még nincs minden rendben, úgyhogy inkább miután elkezdtem a 2. levelet és akkor már minden rendben volt, utána hagytuk el a gumit (egy std vizsgálat után!) Viszont ha valaki már az 1. nap szexel, nem tudhatja, hogy normálisan zajlik -e majd minden az 1. hónapban, márpedig az ilyesmi, mint pl. a folyamatos vérzés, arra utal, hogy még nem állt be a hormonszint.

Úgyhogy szerintem ha biztosra akarsz menni és gond egy becsúszott baba, akkor megvárod az 1 hónapot amit a doki javasolt.

8éve szedem, volt hányásos gondom és a doki mondta hogy ennyi idő után egy szem nem akkor gond mint az elején, nem is volt baj belőle.

2016. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MncskGabriella válasza:
Milyen gyógyszert szedsz? :)
2016. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!